دانلود کتاب زندگی بر محور حقیقت


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زندگی بر محور حقیقت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زندگی بر محور حقیقت

کتاب زندگی بر محور حقیقت نوشتۀ هانس روسلینگ، اولا روسلینگ و آنا روسلینگ رونلاند، قدرت آن را دارد تا دیدگاه‌تان را نسبت به زندگی کاملا تغییر دهد. اگر می‌خواهید دنیا را درک کنید همین حالا این کتاب را بخوانید!

کتاب زندگی بر محور حقیقت، یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز و آمازون، راهنمایی ضروری برای تفکر روشن نسبت به جهان است که شیوه جهان‌بینی شما را تغییر خواهد داد و شما را برای بحران‌ها و فرصت‌های آینده آماده می‌کند.

زندگی بر محور حقیقت (Factfulness)، یعنی عادت به تکیه کردن بر عقایدی که مبتنی بر حقیقت هستند؛ این نوع نگاه از میزان استرس خواهد کاست. در کتاب زندگی بر محور حقیقت، پروفسور هانس روسلینگ (Hans Rosling) در کنار دو همکار همیشگی‌اش، آنا روسلینگ رونلاند (Anna Rosling Ronnlund) و اولا روسلینگ (Ola Rosling)، با طرح سؤالاتی ساده درباره وضعیت جهان، در تلاش هستند به طور بنیادین توضیح دهند که چرا ما مردمان حتی در مورد کوچک‌ترین حقایق دنیا هم آگاهی نداریم. در توضیح این مسئله، پروفسور روسلینگ ده غریزه را در وجود انسان‌ها مطرح می‌کند.

این کتاب بیان می‌کند که دنیا با همه کاستی‌هایش، در شرایطی بهتر از آن چیزیست که تصور می‌کنید. این بدان معنا نیست که دیگر هیچ دغدغه‌ای وجود ندارد، اما وقتی به جای پذیرش یک جهان‌بینی مبتنی بر حقیقت، همواره نگران همه‌چیز باشیم، توانایی‌مان برای تمرکز بر مهم‌ترین و مخاطره‌آمیزترین مسائل از دست می‌رود.

بیل گیتس در مورد این اثر گفته: این کتاب یکی از مهم‌ترین کتاب‌هایی است که در کل دوران زندگی‌ام خوانده‌ام، یک راهنمای ضروری برای شفاف‌اندیشی دربارۀ دنیا.

در بخشی از کتاب زندگی بر محور حقیقت می‌خوانیم:

به جهان فکر کنید؛ به جنگ، خشونت، بلایای طبیعی، فجایع ساختۀ دست بشر و فساد. چیزهای بدی که به‌ نظر می‌رسد رو به بدتر شدن هم می‌روند، درست است؟ ثروتمندان، ثروتمندتر می‌شوند و فقرا، فقیرتر. نرخ فقر هم رو به افزایش است و به‌ زودی تهی از منابع خواهیم شد، مگر آنکه اقدامی مؤثر و جدی انجام گیرد. حداقل می‌توان گفت این تصویری است که اکثر غربی‌ها در رسانه‌ها می‌بینند و در ذهن‌شان هم نقش بسته است. این را جهان‌بینیِ مبتنی بر احساس نام‌گذاری می‌کنم. این شکل از جهان‌بینی، گمراه‌ کننده و نگران‌ کننده است.

حقیقت این است که اکثریت جمعیت جهان از نظر درآمدی در وضعیت میانه قرار دارند. شاید آن‌ها در شرایطی زندگی نکنند که به‌ عنوان طبقۀ متوسط در ذهن داریم، ولی در فقر مطلق هم زندگی نمی‌کنند؛ دخترانشان به مدرسه می‌روند، فرزندانشان واکسینه می‌شوند، در خانواده‌های دو فرزندی زندگی می‌کنند و برای تعطیلات دوست دارند به خارج سفر کنند؛ البته نه به‌ عنوان پناهنده. قدم‌به‌قدم، سال‌به‌سال، جهان در حال پیشرفت است، نه در تک‌تک مقیاس‌ها و نه لزوماً هر سال، بلکه به شکل کلی دنیا در حال بهبود است. اگرچه دنیا با چالش‌های بزرگی مواجه شده است، ولی موفق به پیشرفت‌های چشمگیری شده‌ایم. این جهان‌بینیِ مبتنی بر حقیقت است.

جهان‌بینیِ مبتنی بر احساس است که مردم را به‌ سمت منفی‌ترین و بیمناک‌ترین گزینه‌های سؤالات آزمون می‌کشاند. انسان‌ها در زمان فکر کردن، حدس‌ زدن و یادگیری پیرامون دنیا، اغلب به‌ واسطۀ ادراک حسی به جهان‌بینی خود رجوع می‌کنند؛ بنابراین اگر جهان‌بینی‌تان غلط باشد، به شکلی نظام‌مند حدس‌های اشتباه می‌زنید؛ ولی این جهان‌بینیِ مبتنی بر احساس، چنان که من هم تصور می‌کردم، فقط ناشی از اطلاعاتِ منسوخ نیست. حتی افراد با دسترسی به آخرین اطلاعات هم در اشتباه هستند. در عین‌ حال مطمئن شده‌ام که مقصر، رسانه‌های بداندیش، پروپاگاند، اخبار جعلی و اطلاعات نادرست نیستند.

 ۳۶۰ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-461-178-7 

چاپ ۱۳۹۷: ۳۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۲۰۰۰ ت - 4.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

دربارۀ نویسندگان
سپاسگزاری
یادداشت نویسنده
مقدمه
فصل اول: غریزۀ شکاف
فصل دوم: غریزۀ منفی‌گرایی
فصل سوم: غریزۀ خط مستقیم
فصل چهارم: غریزۀ ترس
فصل پنجم: غریزۀ تخمین
فصل ششم: غریزۀ تعمیم
فصل هفتم: غریزۀ تقدیر
فصل هشتم: غریزۀ تفکر تک‌بُعدی
فصل نهم: غریزۀ سرزنش
فصل دهم: غریزۀ اضطرار
فصل یازدهم: حقیقت‌مداری در عمل
سخن پایانی
پیوست
منابع

راهنمای دانلود کتاب زندگی بر محور حقیقت

برای دانلود کتاب زندگی بر محور حقیقت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زندگی بر محور حقیقت

نظرات کتاب زندگی بر محور حقیقت

Maedre
۱۳۹۹/۲/۲۲
یکی از بخش‌های غریزه بقا، غریزه واکنش احساساتی به پدیده‌هاست. دکتر روسلینگ در این کتاب به بررسی این غریزه مخرب پرداخته و راهکارهایی برای مقابله با آن ارائه می‌دهد. برای داشتن جهان شناخت درست و مفید در دنیای سطح چهارم، توجه به مطالب عنوان شده الزامیست. ترجمه کتاب؟ کیفیت خوبی نداشت. مواردی از برداشت سطحی به وضوح به چشم می‌خورند. یک مثال. برای کلمه Free Internet، اینترنت رایگان عنوان شده. درحالی که منظور، دسترسی «آزاد» و بدون محدویت برای تمام ساکنین جهان است.
علی کاظمی
۱۳۹۷/۱۰/۱۹
در حال مطالعه‌اش هستم. بعنوان کسی که کار ترجمه کردم، در وهله‌ی اول باید بگم که ترجمه بسیار روان و دلپذیره.
متن کتاب تا اینجایی که من مطالعه کردم، بسیار تاثیرگذار و تغییر دهنده اس.
آفرین بر دکتر روسلینگ فقید و مترجم عزیز آقای فاضلی
Nazi Gh
۱۳۹۷/۱۱/۱۷
تو دنیای پر استرس و فشار امروز که همه روزه با اخبار و اطلاعات ناگوار همراهه، دونستن حقیقت ماجرا در مورد اتفاقاتی که دنیا و آدما باهاش مواجه میشن میتونه ارامش بیشتری رو بهمون هدیه کنه.
مشاهد همه نظرات (۱۸)