دانلود کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید

  • از: آرسن ونگر، بهنام باقری
  • ناشر: نشر میلکان
  • ۵ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید

سرانجام آرسن ونگر، مربی مشهور فوتبال برای نخستین بار داستان زندگی خود را در کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید شرح می‌دهد. ونگر در این اتوبیوگرافی اصول موفقیت در داخل و خارج از زمین فوتبال، دروس رهبری، رشد شخصی و مدیریتی را به اشتراک می‌گذارد و درس‌های مهمی به شما می‌آموزد.

درباره‌ی کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید:

آرسن ونگر (Arsene Wenger) در یافتن استعدادهای خاص و ناشناخته توانایی ویژه‌ای دارد و افرادی مانند امانوئل پتی، تیری آنری، پاتریک ویرا و... را به دنیای فوتبال معرفی کرد و همین موضوع به تنهایی برای تحسین شخصیت ونگر کافی است. او که بدون شک پرافتخارترین مربی تیم آرسنال به شمار می‌آید، در سال 1996 به این تیم پیوست. این سرمربی فرانسوی سال نخست را با مقام سوم به پایان رساند اما در فصل بعدی این اتفاق را جبران کرد و موفق به قهرمانی در لیگ برتر و جام حذفی شد و عنوان «مربی سال جزیره» را نیز به دست آورد.

این مربی بزرگ برای علم و روحیه‌ی تیم خود ارزش بسیاری قائل بود و با این روش در آرسنال به موفقیت‌های چشمگیری رسید. ونگر در فصل 2003 - 2004 موفق شد بدون هیچ شکستی قهرمان لیگ جزیره بشود که در نوع خود همچنان یک رکورد مهم و به یادماندنی محسوب می‌شود. زمانی که وی در این تیم اروپایی حضور داشت، آرسنال همواره یکی از 4 تیم برتر لیگ انگلیس بود و روزهای پرافتخاری را سپری می‌کرد تا جایی که در سال‌های 1998 و 2001 و 2002 و 2003 و 2005 و 2014 و 2015 و 2017 قهرمان جام حذفی انگلیس شد و تمام این‌ها به تکنیک‌های خاص این سرمربی فرانسوی بازمی‌گشت. او رویکرد حمله و اعتقاد به این‌که بازی باید سرگرم کننده باشد را رواج داد و همچنین باعث تغییر نگرش طرفداران فوتبال انگلیس نسبت به رژیم غذایی بازیکنان، تناسب اندام و روش‌های مربیگری شد.

این مربی فرانسوی در کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید (Wenger: My Life and Lessons in Red and White) زندگی خارق‌العاده‌ی خود را به تصویر می‌کشد و ماجراهای خود را در ایام فعالیت در تیم‌های مختلف شرح می‌دهد. یکی از نکات مهم زندگی حرفه‌ای او در این است که به مدت 22 سال سرمربی تیم مهمی مانند آرسنال بود اما به دلیل ناآرامی‌هایی که در کتاب حاضر توضیح می‌دهد مجبور به استعفا می‌شود. این چهره‌ی مطرح دنیای فوتبال هم‌اکنون به عنوان رئیس توسعه جهانی فوتبال فیفا به فعالیت‌های ورزشی خود ادامه می‌دهد و در بخش‌های پایانی کتاب به آن نیز می‌پردازد.

او در کتاب حاضر تأملات قابل توجهی در مورد بازی و رویکرد پیشگامانه‌ی خود، انگیزه، تناسب اندام و فوتبال ارائه می‌دهد که خواندن آن‌ها می‌تواند تجربه‌ی جالبی باشد.

نکوداشت‌های کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید:

- ونگر از آموزش ترفندها گرفته تا تدوین برنامه‌ای مدون برای بازیکنان میراث ماندگاری فراتر از آرسنال برجای گذاشت. حالا او آماده است تا همه چیز را در این مورد به ما بگوید. (FourFourTwo)

- من نمی‌توانم یک مرد بزرگسال دیگری پیدا کنم که به طور مستقیم مانند ونگر بر کیفیت زندگی من را تأثیر گذاشته باشد. (NICK HORNBY)

- جذاب و شگفت‌انگیز! کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید مدرکی است برای اثبات تغییرات ماندگاری که ذهن 71 ساله‌ی این پیرمرد فرانسوی به وجود آورده است. (The Wall Street Journal)

مطالعه‌ی کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب نه تنها برای هواداران آرسنال بلکه به طور عام برای تمامی فوتبال دوستان، مدیران و رهبران تجاری می‌تواند مفید باشد. اگر می‌خواهید در کار و زندگی خود موفق باشید، بدون شک کتاب حاضر برای شما نوشته شده است؛ چرا که آرسن ونگر در زندگی‌نامه‌ی خود نکات بسیار جالبی را در این زمینه ارائه می‌دهد.

جملات برگزیده کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید:

- تلاش برای آگاه کردن مردم از عظمتی که خود نمی‌دانند در درون دارند.
- همه‌ی چیزهای ممتاز همان‌قدر سخت‌اند که نادرند.
- همیشه به شدت از خواسته‌هایم رنج کشیده‌ام، حتی اگر خبر نداشتم این احساسات از کجا می‌آیند.
- هرگز نباید فراموش کرد زمان و مکان مناسب برای توصیه‌ها بسیار مهم هستند.
- خداحافظی من با آرسنال بسیار سخت بود، لحظه‌ای بسیار دردناک بود.

نگاهی کوتاه بر زندگی آرسن ونگر:

ونگر در سال 1949 به دنیا آمد و از کودکی به فوتبال علاقه داشت. این چهره‌ی مشهور در جوانی فوتبالیست متوسطی بود و به همین دلیل بازی را کنار گذاشت و تصمیم گرفت به عنوان مربی به فعالیت‌های خود ادامه دهد. او در سال 1996 به باشگاه آرسنال پیوست و کسی او را نمی‌شناخت، اما به زودی با نبوغی که از خود نمایش داد تحولی بزرگ در فوتبال به وجود آورد. سبک زیبا در بازی، جذبه و شوخ طبعی توانست او را در زمره‌ی بزرگترین مربیان تاریخ قرار دهد.

در بخشی از کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید می‌خوانیم:

یک سرمربی باید ملازمانش را داشته باشد. سرمربی در جهانی کاملاً بی‌سروسامان زندگی می‌کند، جایی که نتایج ناپایدارند و اعتبار و ارزش مشاهده و درک او از روزی به روز دیگری در معرض تغییرند. حفظ باور و پای اصول ایستادن، وقتی اوضاع آن‌طور که می‌خواهید پیش نمی‌رود دشوار است. به همین دلیل خلق ساختاری فعال اطراف خود حیاتی است، انسان‌هایی متحد که در کنار هم می‌ایستند.

من اطرافیانی چون پت رایس، بورو، تیم فیزیوتراپیِ گری لوین، استیو بولد، تونی کولبرت، گری پیتون، شین اُکانر، استیو برَدوک و استیو راولی را داشتم که جملگی انسان‌هایی فوق‌العاده بودند. استیو بولد وقتی بازی می‌کرد تعهد دفاعی بی‌نظیری داشت و به سطح تکنیکی عالی‌ای دست یافت و دانشی بسیار خوب از فوتبال داشت. او همچنین در مقام مربی هم بسیار مورد تأیید بود.

همچنین پزشکانِ خوبی داشتم که در دوران‌ حرفه‌ای‌ام به من کمک می‌کردند: کرِین، بیزلی، اُدریسکول. هرگاه وارد یک باشگاه می‌شدم، همیشه سعی می‌کردم خودم را با افراد توانایی که باشگاه و فرهنگ آن را می‌شناختند احاطه کنم. امروز اوضاع کمی فرق کرده: سرمربیان، مثل بازیکنان، با همراهان خود می‌آیند، تیمی پیش‌ساخته که با آن‌ها می‌آیند و می‌روند، گروهی که داخل باشگاه کار می‌کنند. من هرگز چنین چیزی را نمی‌خواستم. بخشی از تحول این شغل همین‌گونه است. هم سرمربی و هم اطرافیان او باید برای باشگاه کار کنند، من خوش‌اقبال بودم که در فرآیندی طولانی‌مدت درگیر شدم که به من امکان داد تا با مردانی که به آنان اعتماد کامل داشتم به سازندگی بپردازم و پیشرفت کنم.

 ۲۲۴ صفحه، ۱۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-254-076-0 

چاپ ۱۳۹۹: ۵۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌گفتار
فصل اول: کودکی که رؤیای فوتبال در سر داشت
فصل دوم: مرد جوانی که فوتبال بازی می‌کرد
فصل سوم: کن و نانسی: نخستین سال‌هایم در مقامِ مربی
فصل چهارم: موناکو
فصل پنجم: ژاپن
فصل ششم: زندگی در آرسنال، خانه‌ی من
فصل هفتم: شکست‌ناپذیران
فصل هشتم: ترک هایبری، ساختن اِمیرِیت
فصل نهم: زندگی من در آرسنال، دورانی جدید
فصل دهم: زندگی من پس از آرسنال
مؤخره: سوابق حرفه‌ای
تصاویر

راهنمای دانلود کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید

برای دانلود کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زندگی من در پیراهن سرخ و سفید

نظرات کتاب زندگی من در پیراهن سرخ و سفید

Z.Kazemi 64
۱۳۹۹/۱۱/۱۳
واقعا لذت بردم از خوندن این کتاب و به هرکس که توی زندگیش مسئولیت خطیر و مهم مدیریت هر ارگان و نهاد و هرجایی رو داره حتی مدیریت یک خانواده و یا فوتبال دوست هست پیشنهاد می‌کنم. توی این کتاب از تعهد و مسئولیت سخن گفته شده چیزی که در مقام مسئول توی کشور خودم کم دیده میشه. در اواسط فصل اول این کتاب آرسن ونگر گفت که عاشق رئال بوده و دیوانه وار این تیم رو دوست داشته و حتی پیشنهاد سرمربیگری از این تیم هم داشته اما بدلیل تعهد به آرسنال و هوادارانش و همچنین مسئولیتی که داشت برای ساختن یه آرسنال فوق العاده موند و جاودانه شد. امیدوارم ازینطور آدمای متعهد و مسئولیت پذیر توی جامعه بیشتر بشه. نکته قابل توجه برای من این بود که ایشون از هرفرصتی چه منفی چه مثبت بهره درست می‌بردند. برای مثال زمانی که آلزاس را ترک می‌کنند و می‌رن به یه شهر جدید درتنهایی و انزوا به جای ناراحتی بابت این موضوع و غر زدن به این فکر می‌کنن که الان چقدر ذهنیت بازیکنانی که همینطور شهر خودشون رو ترک می‌کنن به مقصد تیم جدید در دیگر شهری رو درک می‌کنن. و تاثیر اون توی بازی اون ها. تشکر از کتابراه بابت قرار دادن این کتاب و همچنین مترجم محترم بابت ترجمه🙏🌺
سپهر سرشوقی
۱۳۹۹/۱۱/۲۸
آرسن ونگر اسطوره‌ی من تو زندگی و نماد وفاداری و تعهد و کسی که منو عاشق فوتبال و آرسنال کرد. کاش برگرده. یه روز به ورزشگاه امارات
رامین اصغری
۱۴۰۰/۱/۱۳
من ۳۰ ساله که طرفدار منچسترم ولی از خواندن کتاب مربی آرسنال لذت بردم
مشاهد همه نظرات (۴)