دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب: طراحی شبکه و خط انتقال آب با واترجمز WaterGEMS

  • از: حمیدرضا قایدی
  • ناشر: نشر عطران
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب زودآموز آب و فاضلاب: طراحی شبکه و خط انتقال آب با واترجمز WaterGEMS و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زودآموز آب و فاضلاب: طراحی شبکه و خط انتقال آب با واترجمز WaterGEMS و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زودآموز آب و فاضلاب: طراحی شبکه و خط انتقال آب با واترجمز WaterGEMS

کتاب زودآموز آب و فاضلاب: طراحی شبکه و خط انتقال آب با واترجمز WaterGEMS نوشته حمیدرضا قایدی، به معرفی کارکردهای این نرم‌افزار در حوزه آب‌بخشی و شبکه آب‌رسانی می‌پردازد.

برنامه WaterGEMS بهترین، قدرتمندترین و توسعه یافته‌ترین نرم‌افزار برای طراحی شبکه‌های آب‌رسانی بعد از برنامه‌های WaterCad ،EPANET ،Loop به شمار می‌رود. این برنامه در واقع نسخه پیشرفته و ارتقا داده شده نرم‌افزار WaterCad است و به وسیله‌ی شرکت‌های Bently و Haestade طراحی شده.

تمامی کارایی برنامه WaterCad در برنامه WaterGEMS وجود دارد و علاوه بر آن فناوری محاسبه و گزارش مقدار هزینه‌های اجرایی و هزینه مصرف انرژی در آن موجود است. این نرم‌افزار قابلیت‌های دیگری مانند پشتیبانی نرم‌افزار HAMMER را داراست که جزء برنامه‌های قدرتمند در حوزه تحلیل و محاسبه ضربه قوچ است. علاوه بر مدل‌سازی‌های هیدرولیکی برنامه قابلیت مدل‌سازی کیفی و انجام تحلیل‌های مربوط به آن را نیز دارا است. یکی از قابلیت‌های کیفی آن محاسبه سن آب و ردیابی غلظت کلر در طول یک مسیر است.

در بخشی از کتاب زودآموز آب و فاضلاب: طراحی شبکه و خط انتقال آب با واترجمز WaterGEMS می‌خوانیم:

روال انجام یک پروژه آبرسانی در طراحی‌های اولیه و آماتور مبتنی بر محاسبات دستی و انجام برداشت‌های جغرافیایی روی نقشه‌های کاغذی و آنالوگ بوده است. برای این منظور طراحان با تهیه یک نقشه از منطقه تحت پوشش پروژه که موقعیت خطوط شبکه را نسبت به کوچه و خیابان‌ها مشخص می‌کند ابتدا یک مدل از شبکه ایجاد کرده و جهت به دست آوردن اطلاعات مربوط به لوله‌ها و گره‌ها به محاسبات دستی روی نقشه‌های کاغذی می‌پرداختند که این امر روال انجام پروژه طراحی را با چالش‌های زمانی و بروز خطای انسانی مواجه می‌سازد. در نهایت با برداشت اطلاعات اولیه جهت بالانس کردن شبکه با توجه اطلاعات اولیه نیاز به یک برنامه کامپیوتری می‌باشد که در واقع بخش دوم کار طراحی را شامل می‌گردد.

با پیشرفت تکنولوژی در بخش برنامه‌های کامپیوتری، طراحان بر این امر شدن که کلیه مراحل اولیه و ثانویه یک طراحی را با برنامه‌های کامپیوتری انجام دهند که باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌ها می‌گردد. نهایتاً با عرضه محصول کامپیوتری WaterGEMS این واقعیت به وقوع پیوست و امروز این نرم‌افزار به عنوان تکیه‌گاهی محکم و قدرتمند در کنار دست طراحان و مهندسان آبرسانی در امر تکمیل پروژه‌ها به صورت سریع و دقیق استفاده می‌شود.

 ۸۶ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-734303-8 

چاپ ۱۳۹۹: ۶۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰۰ ت - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

1- مقدمه
2- حالت‌های کاربردی Water GEMS
2-1- حالت میکرواستیشن Microstation Mode
2-2- حالت مدلسازی Stand-alone Mode
2-3- حالت AutoCad Mode
2-4- حالت Arc GIS Mode
2-5- حالت Excel Mode
3- مراحل کاربرد Water GEMS در طراحی شبکه آبرسانی
4- ساخت شبکه و اجرای یک تحلیل پیوسته
4-1- استفاده از دستورالعمل Bentley WaterGAMS
4-2- استفاده از دستورالعمل AutoCAD
4-3- درج اطلاعات به وسیله Dialog Boxes
4-4- برای استفاده از FlexTable
5- شبیه‌سازی برای یک دوره زمانی مشخص
6- مدیریت سناریو (scenario management)
7- گزارش‌گیری از نتایج
7-1- گزارش‌ها
7-2- گزارش قابل ویرایش (Flex Table)
8- استفاده از ویرایش کلی و فیلترینگ
9- ایجاد Print Preview
10- ایجاد منحنی‌های میزان
11- حاشیه‌نویسی عناصر
12- علامت‌گذاری توسط رنگ
13- فراخوانی نقشه از محیط AutoCAD
14- رقومی کردن شبکه توزیع آب

راهنمای دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب: طراحی شبکه و خط انتقال آب با واترجمز WaterGEMS

برای دانلود کتاب زودآموز آب و فاضلاب: طراحی شبکه و خط انتقال آب با واترجمز WaterGEMS و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زودآموز آب و فاضلاب: طراحی شبکه و خط انتقال آب با واترجمز WaterGEMS