دانلود کتاب زود آموز آب و فاضلاب: حذف نیتروژن، فسفر و سایر مواد مغذی از فاضلاب

  • از: بهناز صیامی اوجور
  • ناشر: نشر عطران
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب زود آموز آب و فاضلاب: حذف نیتروژن، فسفر و سایر مواد مغذی از فاضلاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب زود آموز آب و فاضلاب: حذف نیتروژن، فسفر و سایر مواد مغذی از فاضلاب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب زود آموز آب و فاضلاب: حذف نیتروژن، فسفر و سایر مواد مغذی از فاضلاب

کتاب زود آموز آب و فاضلاب: حذف نیتروژن، فسفر و سایر مواد مغذی از فاضلاب نوشته‌ی بهناز صیامی اوجور، به بیان روش‌های زیستی مانند نیتراته شدن، واکنش‌های بیوشیمیایی در منطقه بی‌هوازی و هوازی، حذف پیشرفته فسفر و نیتروژن و... جهت پاکسازی آب و فاضلاب می‌پردازد.

نیتراته شدن چیست؟

نیتراته شدن، اکسیداسیون زیستی آمونیاک (یا آمونیم) به نیترات می‌باشد. قبل از اینکه نیتراته شدن اتفاق بیفتد، برای تجزیه میکروبی، هیدرولیز هتروتروفی، تبدیل نیتروژن آلی موجود در TKN به آمونیاک ضروری است. فرآیند اکسیداسیون هم شامل دو مرحله است: مرحله 1 اکسیداسیون آمونیاک به نیتریت و 2 اکسیداسیون نیتریت به نیترات.

حذف زیستی پیشرفته فسفر چگونه صورت می‌گیرد؟

جهت رشد میکروارگانیسم‌ها فسفر لازم و ضروری می‌باشد. این ماده مغذی در بیشتر آب‌های طبیعی حضور دارند. فسفر در شرایط مختلف دارای غلظت‌های متفاوت است برای مثال غلظت آن در فاضلاب خام شهری 10-4 میلی‌گرم در لیتر است و به شکل‌های غیرآلی و آلی وجود دارند. فسفات‌های غیرآلی ارتو و پلی فسفات­‌ها هستند که 70 درصد کل فسفر در فاضلاب شهری را شامل می‌شود و اینگونه فسفرها توسط میکروارگانیسم‌ها برای تجزیه و سنتز سلول‌ها و انتقال انرژی استفاده می‌شوند.

 ۲۴۰ صفحه، ۸ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-703773-9 

چاپ ۱۳۹۹: ۸۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

حذف زیستی نیتروژن
نیترانه شدن
نیترات‌ زدایی
حذف زیستی پیشرفته فسفر
مبانی فرآیند
واکنش‌های بیوشیمیایی در منطقه بی‌هوازی
واکنش‌های بیوشیمیایی در منطقه هوازی
ملاحظات کلی فرآیند
بیوسالیدها از فرآیند EBPR
شرح کلی فرآیندهای BNR
ملاحظات طراحی عمومی برای تأسیسات BNR
برنامه کامپیوتری برای طراحی تأسیسات BNR

راهنمای دانلود کتاب زود آموز آب و فاضلاب: حذف نیتروژن، فسفر و سایر مواد مغذی از فاضلاب

برای دانلود کتاب زود آموز آب و فاضلاب: حذف نیتروژن، فسفر و سایر مواد مغذی از فاضلاب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  زود آموز آب و فاضلاب: حذف نیتروژن، فسفر و سایر مواد مغذی از فاضلاب