دانلود کتاب سفر به فراسوی کیهان: نگرشی نو به هیولای هستی

  • از: عبدالرحیم پرتوی
  • ناشر: انتشارات ارشدان
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب سفر به فراسوی کیهان: نگرشی نو به هیولای هستی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سفر به فراسوی کیهان: نگرشی نو به هیولای هستی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سفر به فراسوی کیهان: نگرشی نو به هیولای هستی

کتاب سفر به فراسوی کیهان: نگرشی نو به هیولای هستی به قلم عبدالرحیم پرتوی، داستان پسری به نام هرمز را روایت می‌کند که به دنبال آگاهی و شناخت از چرایی هستی است.

کنجکاوی هرمز، برای یافتن پاسخ و آگاهی از چیستی هستی موجب می‌شود تلاش بی‌وقفه‌ای آغاز کند و با آموزش خلبانی و فضانوردی سرانجام سوار بر فضاپیمایی به‌ نام "هستی‌یاب" شود و کیهان را درنوردد. از کیوان و هرمز می‌گذرد و سرانجام خود را به کرمچاله‌ای می‌رساند و از سوی دیگر آن خارج می‌شود و شاهد صحنه‌های شگرفی در فراسوی کیهان می‌شود.

چیستی هستی مسئله‌ای است که انسان همواره به‌ عنوان عضوی هوشمند از آن، به دنبال یافتنش بوده، هست و خواهد بود. ایران در سال‌های اخیر پیشرفت‌های چشمگیری در زمینۀ علم و فناوری در همۀ زمینه‌ها کسب کرده است، از جمله در زمینۀ دانش و فناوری بومی پرتاب موجود زنده توسط ماهواره به‌ فضا که اینک در رتبۀ نهم جهان قرار گرفته و با فرستادن انسان به فضا که حدود سال 1404 به وقوع خواهد پیوست به یکی از آخرین پیشرفت‌ها در این زمینه نائل خواهد شد، به همین دلیل آغاز داستان علمی‌تخیلی کتاب سفر به فراسوی کیهان (Journey beyond the universe) از سال 1404 خورشیدی به بعد قرار داده شده است.

در بخشی از کتاب سفر به فراسوی کیهان می‌خوانیم:

پاسی از شب گذشته بود و استاد و دانشجویان به‌قدری محو فعالیت‌های نجومی شده بودند که متوجه گذر زمان و همچنین زمان بازگشت به‌خانه نشده بودند. از طرفی نمی‌خواستند این موقعیت ارزشمندی را که به آن دست یافته بودند به‌حال خود تا فردا رها کنند، لذا ابراهیم داوطلبانه از استاد اجازه می‌خواهد که شب را تا صبح پای تلسکوپ باشد تا بتواند با پایش سیاهچاله و مطالعۀ بیش‌تر روی آن، نتایج و داده‌ها را برای فردا صبح آماده کند. استاد هم موافقت می‌کند و از پیشخدمت می‌خواهد تا امکانات شام و استراحتش را فراهم کند، سپس همگی خداحافظی می‌کنند.

در میان دانشجویان، ناهید و هرمز دو تن از دانشجویانی بودند که به‌ تازگی عقدکرده بودند و آن شب پس از خداحافظی گروه، خود را به‌نزدیک‌ترین رستوران می‌رسانند تا هم استراحت و گپ و گفتی داشته باشند و هم شام سبکی را سفارش بدهند و سپس برای استراحت به‌ خانه‌هایشان برگردند.

در حالی که منتظر سفارش غذا بودند، ماجرای خواستگاری‌ را بین خود باز‌تعریف‌ می‌کردند و کلی می‌خندیدند که شرح آن در پیش خواهد آمد. همچنین در‌بارۀ زندگی مشترک خود و چگونگی گرفتن مراسم برای عروسی و جهیزیه و بچه‌دار شدن و حتا نام بچه هم صحبت کردند که تا پایان صرف شام هم ادامه پیدا کرد.

آن دو پس از پرداخت از رستوران خارج شدند، هوای دلچسب پاییزی پس از باران و با نسیمی برگ‌ریزان و صدای افتادن برگ‌ها در سکوت شب، جلوه‌ای لطیف و شاعرانه از طبیعت را در اذهان متبادر می‌ساخت، آن‌ها دلشان می‌خواست تا نیمه‌های شب همچنان قدم بزنند و گل بگویند و گل بشنوند و از یکدیگر سیر نمی‌شدند.

 ۱۵۴ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-251-159-3 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمۀ نویسنده
سفری شگرف در پیش است
ماجرای خواستگاری هرمز
سخنرانی هرمز پیش از سفر بزرگ
آغاز پرواز به بی‌کران هستی
نزدیک شدن به‌مریخ
گذر از کمربند سیارکی
نمایان شدن دهانۀ کرمچاله
بازگشت به گیتی
ورود به‌ جو زمین
تهران چه عوض شده!
دیدار مادر
بازگشت به‌کانون گرم خانواده
سخنرانی در تالار شهر
بازگشت به‌سوی خانه
شام امشب لقمه پیچ!
ایرانگردی با لول‌پیما
تختخواب شیبدار
حضور در سازمان فضایی ایران
ملاقات با دکتر پرتوی
در جستجوی شهاب‌سنگ‌ها
آغازی پس از پایان!
منابع

راهنمای دانلود کتاب سفر به فراسوی کیهان: نگرشی نو به هیولای هستی

برای دانلود کتاب سفر به فراسوی کیهان: نگرشی نو به هیولای هستی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سفر به فراسوی کیهان: نگرشی نو به هیولای هستی

نظرات کتاب سفر به فراسوی کیهان: نگرشی نو به هیولای هستی

مهدی صانع
۱۳۹۹/۷/۹
کتاب را بخاطربعضی نکات خوبش به دیگران توصیه میکنم که بخونن، ولی نگارنده از عالم تخیل خیلی فراتر رفته، غلو زیادی کرده و متاسفانه با جبهه گیری خاصش که در تدوین کتاب مشهود است، واقعیتها رو وارونه جلوه داده و... حتی شکل مضحکی به بعضی پارامترها داده و.... بگذریم
مشاهد همه نظرات (۱)