دانلود کتاب صوتی سقراط


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سقراط و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی سقراط

کتاب صوتی سقراط اثر پاملا دل، جلدی دیگر از مجموعه شخصیت‌های تأثیرگذار است که به زندگی سقراط، فیلسوف بزرگ یونان و یکی از بنیان‌گذاران فلسفه غرب می‌پردازد. این کتاب توسط جهان افروز معماریان به فارسی برگردانده شده و با صدای گرم و دل‌نشین علی دنیوی ساروی روایت شده است.

از کودکی و نوجوانی سقراط (Socrates) اطلاعی در دست نیست. نوشته‌اند که درسال 470 قبل از میلاد متولد شد و درسال 399 قبل از میلاد وفات کرد. وی پسر پدری مجسم‌ساز بود. وی را به جرم مخالفت با راه و رسم دولتی و نفی خدایان رایج و پرستش خدای جدید، محکوم به مرگ با سم شوکران کردند.

سقراط هیچ‌گاه زحمت نگارش اندیشه‌هایش را به خود نداد. تقریباً هر آنچه امروزه از سقراط می‌دانیم، از طریق مشهورترین شاگردش، افلاطون به دست ما رسیده است. او در رساله‌های آپولوژی، کریتون و فایدون به شرح زندگی و محاکمه استادش پرداخته است. در رساله‌های دیگر افلاطون نیز، افکار سقراط تشریح شده‌اند؛ با این وجود تفکیک افکار سقراط از افکار افلاطون دشوار است.

در کتاب صوتی سقراط می‌شنویم:

حدود 2500 سال پیش در یونان باستان دگرگونی‌های فرهنگی و سیاسی رخ داد و این کشور وارد عصر طلایی تاریخ خود شد که طی آن بنیان دموکراسی و سرچشمه‌های پژوهش دانشگاهی شکل گرفت، گام‌هایی بزرگ در زمینه پزشکی و علم برداشته شد، معماری پیشرفت کرد و نمایشنامه‌ها و اشعاری حماسی خلق شد.

سقراط در سال 469 پ.م در آتن که اندیشمندان بسیاری در آن می‌زیستند چشم به جهان گشود. پدرش مجسمه‌سازی سرشناس و محترم بود. این اعتبار برای سقراط مجالی فراهم آورد تا از بهترین آموزش‌های آن زمان آتن، از حساب و هندسه و نجوم تا شعر کلاسیک یونان را فرا گیرد.

اکثر این فیلسوفان در پی شناخت محیط اطراف خود بودند. اما سقراط در جستجوی حقایق مربوط به نفس و اصول اخلاق انسان بود. او خود به خستگی‌ناپذیری در پرسش‌گری شهره شد و به جوانان آموخت که از دیگران نیز سؤال کنند.
برخی از آتنیان پرسش‌های سقراط را نمی‌پسندیدند. قدرتمندان آتن در سال 399 پ.م از سقراط شکایت کردند و او به فاسد کردن جوانان و بی‌اعتقادی به خدایان متهم شد. که به محاکمه‌ای پرشور و سپس مرگ این فیلسوف مشهور منجر شد.

 ۱ ساعت و ۴۹ دقیقه، ۱۰۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۸ دقیقه
فصل اول: محاکمۀ یک مرد
۹ دقیقه
فصل دوم: سرآغازی مبارک
۸ دقیقه
فصل سوم: تولد فلسفه
۹ دقیقه
فصل چهارم: صلح، جنگ و طاعون
۱۴ دقیقه
فصل پنجم: رسالتی از سوی آپولون
۲۰ دقیقه
فصل ششم: پایان عصر طلایی
۸ دقیقه
فصل هفتم: اتهام‌ها
۱۰ دقیقه
فصل هشتم: محاکمۀ قرن
۲۳ دقیقه
فصل نهم: آواز قو

راهنمای دانلود کتاب صوتی سقراط

برای دانلود کتاب صوتی سقراط و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  سقراط
نعمتی رامین
۱۳۹۹/۳/۱
بسیار عالی بود. چقدر انسان همزادپنداری می‌کنه با این اسطوره‌های یونانی
بهرام نظرخانی
۱۳۹۸/۱۲/۱۵
استاد بزرگ خودم صدا گذاری خوب و یکسانی داشت و عالییست
saeed mirzaee
۱۳۹۸/۷/۲۲
عالیه من هر کتابی رو که نیاز دارم پیدا کردم و استفاده میکنم
احساس میکنم همیشه هر نوع کتابی رو که بخام همراهم هست و به راحتی مطالعه میکنم صمیمانه از شما ممنونم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۰)