دانلود کتاب سلامتی کامل (راهنمای کامل ذهن و بدن)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سلامتی کامل (راهنمای کامل ذهن و بدن) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سلامتی کامل (راهنمای کامل ذهن و بدن)

کتاب سلامتی کامل (راهنمای کامل ذهن و بدن) نوشته‌ی دیپاک چوپرا، پزشک آمریکایی هندی تبار است که با بهره‌گیری از طب سنتی هند (آیورودا) تلاش کرده به سلامتی و بیماری از زاویه‌ای جدیدی بنگرد و حفظ سلامتی را با روش‌های اصیل و بنیادین برای همگان مقدور سازد.

سال‌ها پیش دکتر دیپاک چوپرا (Deepak Chopra) کتاب سلامتی کامل (Perfect Health) را نوشت، کتابی که اولین راهنمای کاربردی چگونگی تحت کنترل در آوردن قدرت فکر بود که در آن زمان تبدیل به پرفروش‌ترین کتاب در آمریکا شد. وی در این کتاب توضیح داد که چطور پیشرفت‌های حاصل شده در فیزیک و پزشکی مهر تاییدی بر اعتبار پنج هزار ساله سیستم پزشکی هند باستان به نام آیورودا زده است.

کتاب حاضر چگونگی کاربرد علم آیورودا را در زندگی عادی توضیح داده است. به دلیل استقبال بسیار زیاد، کتاب جدید با اضافه کردن آخرین تحقیقات پزشکی مجدداً ویرایش و به روز گردیده و در اختیار شما قرار می‌گیرد. دیپاک چوپرا در این کتاب تلاش می‌کند تا جایی که ممکن است شما را با این دانش آشنا کند و هر آنچه برای رسیدن به سلامتی کامل نیاز دارید در اختیارتان قرار می‌دهد.

سلامت در ذات آن، یک حالت آگاهی بالاتر است. برای هزاران سال بزرگان ودیک اعلام کرده‌‌اند که هدف از حضور در بدن حمایت از حالتی از بودن به نام روشنگری است. در این حالت مرجع درونی شما از ایگو‌ (نفس) به روح تغییر می‌یابد و شما تشخیص می‌دهید که داننده، فرآیند دانستن و دانسته همه یکسان بوده و در اصل یکی هستند. از طرف دیگر مرزهای زمان و فضا ناپدید می‌شوند. این حالت تمامیت، اساس همه درمان‌ها به شمار می‌آید و به آن سلامتی کامل می‌گویند.

البته لازم به یادآوری است، اولین رازی که باید در مورد سلامتی کامل بدانید این است که باید آن را انتخاب کنید. شما فقط به اندازه‌ای سلامت هستید که فکر می‌کنید امکان‌پذیر است. سلامتی کامل فقط پنج یا ده درصد پیشرفت در سلامتی نیست بلکه منظور چشم اندازی است که بیماری و رنجوری را غیرقابل قبول می‌داند. هدف آیورودا این است که به شما بیاموزد چطور زندگی شما می‌تواند تاثیر بپذیرد، شکل بگیرد، طولانی‌تر و بالاخره کنترل شود، اگر بیماری و پیری دخالت نکند. اصول راهنمای آیورودا این است که ذهن بیشترین و عمیق‌ترین تاثیر را بر بدن دارد و رهایی از بیماری بستگی به ارتباط با آگاهی درونی و آوردن آن به حالت تعادل و سپس گسترش این تعادل به بدن دارد.

دیپاک چوپرا را بیشتر بشناسیم:

دیپاک چوپرا بیش از 40 کتاب نوشته‌ که مباحث آن‌ها شامل معنویت تا سلامتی است. او هم‌چنین چندین رمان و مجموعه اشعار معنوی از هندوستان و ایرانیهم دارد. آثار وی به 30 زبان گوناگون دنیا ترجمه شده و فروش چشمگیری نیز داشته است.

جملات برگزیده کتاب سلامتی کامل:

- هر روز وقتی را برای بازی، شوخی و آرامش و مصاحبت خوب اختصاص دهید.
- در برخورد با هر کس خوب و بردبار باشید.
- با یک نگاه کمال گرایانه، جامعه ما هر سال بیشتر از قبل در حال معتاد شدن است.

در بخشی از کتاب سلامتی کامل می‌خوانیم:

اگرچه همه طعمه فرآیند پیری می‌شوند، هیچکس تا به‌حال ثابت نکرده است که این فرآیند لازم است. از ویژگی‌های خوب کوانتوم مکانیکی بدن این است که پیر نمی‌شود، کیفیتی که در سراسر سطح کوانتومی طبیعت دیده می‌شود. پروتون‌ها و نوترون‌ها پیر نمی‌شوند، همینطور الکتریسته و جاذبه. زندگی که شامل این اصول و نیروهای زیربنایی است به‌طرز حیرت آوری ماندنی و پایاست. دی ان‌ای شما برای بیش از 600 میلیون سال به همان شکل باقی مانده است. یک خرچنگ نعل اسبی که در لجن کف دریاهای عمیق می‌خزد هیچ تشابه قابل رویتی با یک دایناسور ندارد، یا یک دایناسور با یک گوریل، اما از نگاه دی ان‌ای همه اینها تنوع‌های کوچکی هستند بر روی یک تم فنا ناپذیر.

تا آنجائی‌که مربوط به پیوندهای شیمیایی می‌شود، چسبندگی دی ان‌ای به یکدیگر محکمتر از یک برگ یا یک ذره گرده نیست. شاید فکر کنید که این بهم پیوستگی سست اتم‌ها در طی زمان از هم خواهد گسست مانند یک فرش تکه تکه شده قدیمی. مطمئنا نیروهایی که برعلیه بقای دی ان‌ای عمل می‌کنند بی اندازه زیاد هستند: سائیدگی و پارگی فیزیکی، جهش‌های نابود کننده اتفاقی، تهاجم میکروب‌های رقابت کننده و مهم‌تر از همه بی‌نظمی (تمایل دنیای مادی به نابودی تدریجی‌).

دی ان‌ای همه این‌ها را پشت سر گذاشته است. در طی طول عمر دی ان‌ای رشته کوه‌ها به تپه‌ها تبدیل شده‌اند ولی دی ان‌ای حتی برای یک هزارم میلیمتر کاستی نداشته است. چسب کوانتوم مکانیکی بدن خیلی قوی است. اگر هوش داخلی دی ان‌ای تا این حد قدرت مقابله با زمان و عناصر را برای هزاران سال دارد، به نظر می‌رسد که پیر شدن به هیچ عنوان طبیعی نیست. آیورودا روی این فرضیه عمل می‌کند. با نگاه به گذشته و این حقیقت که همه پیر می‌شوند، ما به یک سوال واقعا مهم می‌رسیم « آیا مجبوریم که پیر شویم؟» دانشمندان قدیمی که برای طول عمر زیادشان مشهور بوده اند، پیر شدن را به «اشتباه عقل» نسبت داده‌اند. ‌ (پراگیا آپاراها در سانسکریت‌).

 ۳۷۰ صفحه، ۴ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-251241-5 

چاپ ۱۳۹۸: ۶۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۳۰۰۰ ت - 13.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

قسمت اول: مکانی به نام سلامتی کامل
فصل اول: دعوت به یک واقعیت بالاتر
فصل دوم: کشف تایپ بدنتان
فصل سوم: سه دوشا - سازندگان واقعیت
فصل چهارم: طرحی از طبیعت
فصل پنجم: برگرداندن تعادل
قسمت دوم: کوانتوم مکانیکی بدن انسان
فصل ششم: درمان کوانتومی برای بدن کوانتومی
فصل هفتم: بازکردن کانال‌های شفا
فصل هشتم: رهایی از عادات
فصل نهم: پیری یک اشتباه است
قسمت سوم: زندگی در هماهنگی با طبیعت
فصل دهم: میل برای تکامل
فصل یازدهم: برنامه روزانه - سوار بر امواج طبیعت
فصل دوازدهم: رژیم غذایی - خوردن برای تعادل کامل
فصل سیزدهم: ورزش - افسانه  نابرده رنج گنج میسر نمی‌شود
فصل چهاردهم: برنامه فصلی - متعادل کردن تمام سال
سخن آخر: گل‌ها در یک زمینه کوانتومی
ضمیمه آ

راهنمای دانلود کتاب سلامتی کامل (راهنمای کامل ذهن و بدن)

برای دانلود کتاب سلامتی کامل (راهنمای کامل ذهن و بدن) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سلامتی کامل (راهنمای کامل ذهن و بدن)
parvane sharafi
۱۳۹۹/۱۱/۱۵
بخشی از کتاب رو خوندم برام سخت بود تایپ بدنم رو بفهمم
تارا ارغوان
۱۳۹۹/۹/۲۷
واقعا کتاب بینظیریه, و یک انقلاب فکریه که خ تاثیرگذاره
مهتاب دیزقندی
۱۳۹۹/۷/۵
کتابی بینظیر بسیار مفید و تاثیر گذار پیشنهاد میکنم خوانده شود.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)