دانلود کتاب سنجش سالیانه اقتصاد مقاومتی 1

  • از: محمدجواد اخوان
  • ناشر: انتشارات دیدمان
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب سنجش سالیانه اقتصاد مقاومتی 1 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سنجش سالیانه اقتصاد مقاومتی 1 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سنجش سالیانه اقتصاد مقاومتی 1

کتاب سنجش سالیانه اقتصاد مقاومتی 1 نوشته محمدجواد اخوان، سیاست اقتصادی و برنامه‌ریزی‌های راهبردی ایران را مورد بررسی قرار می‌دهد.

با وجود گذشت چندین سال از ابلاغ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر انقلاب اسلامی با یک ارزیابی ساده روشن می‌شود که قسمتی از تحقق اقتصاد مقاومتی تنها در شعارها و سخنان مدیران اجرایی دیده می‌شود و در مرحله ارائه نیز دستگاه‌های اجرایی گزارش اقدامات خود را که در ارتباط با این سیاست‌ها نبوده با عنوان «بیلان کاری اقتصاد مقاومتی» ارائه می‌کنند و گاهی حتی در کمال تعجب دیده می‌شود که بعضی از مدیران برخی اقدامات‌شان را که در تعارض با این سیاست‌ها است به عنوان گزارش کار پیشرفت اقتصاد مقاومتی به جامعه ارائه می‌دهند.

هر طرح و اقدام کوچک و بزرگی که در عرصه‌های اقتصادی و دیگر زمینه‌ها اتفاق می‌افتد، باید ارتباط کاملاً مشخصی با این سیاست کلان داشته باشند، حتی تمامی اقدامات و برنامه‌ها باید براساس این سیاست‌ها اولویت‌بندی شوند تا برنامه‌هایی که انطباق کمتری با اقتصاد مقاومتی دارند فعلاً دست نگه داشته شوند. با این وجود، گاهی دیده شده که به نام اقتصاد مقاومتی اقداماتی گزارش می‌شود که یا در تضاد کامل با این سیاست‌ها هستند یا انطباق بسیار کمی با آن دارند.

از طرفی به علت گستردگی در عرصه مقاومت اقتصادی در زیربخش‌های گوناگون اقتصادی و اجتماعی و همچنین بومی بودن مقدار زیادی از مؤلفه‌های سیاست‌های راهبردی اقتصاد مقاومتی، ارزیابی کامل و جامع از شرایط اقتصاد مقاومتی در کشور با سختی‌های بسیاری مواجه است. همین‌طور در قسمتی از حوزه‌ها و زیربخش‌ها به علت پیچیدگی و ویژگی‌های خاص مبارزه با تحریم‌ها، اطلاعات درست و قابل اطمینانی در این عرصه‌ها انتشار نمی‌یابد.

در بخشی از کتاب سنجش سالیانه اقتصاد مقاومتی 1 می‌خوانیم:

شاخص نوآوری جهانی، به عنوان یک مرجع پیشرو، از طریق فراهم نمودن ابزارهای لازم و تدوین سیاست‌ها، به بهبود وضعیت تولید، بهره‌وری و اشتغال کمک می‌کند. این شاخص با ایجاد یک پایگاه اطلاعاتی غنی از معیارهای دقیق، فاکتورهای نوآوری را برای کشورها به صورت مستمر ارزیابی می‌نماید. شاخص نوآوری جهانی در یازدهمین ویرایش خود در سال 2018، تعداد 126 کشور را مورد ارزیابی قرار داده است.

 ۸۵ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-6311-62-5 

چاپ ۱۳۹۹: ۲۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۶۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
گفتار 1- اقتصاد کلان
گفتار 2- الگوی مصرف
گفتار 3- انرژی
گفتار 4- تولید ملی
گفتار 5- کالاهای اساسی و کشاورزی
گفتار 6- صادرات
گفتار 7- محیط کسب‌وکار
پیوست: برخی شاخص‌های بین‌المللی مرتبط
منابع

راهنمای دانلود کتاب سنجش سالیانه اقتصاد مقاومتی 1

برای دانلود کتاب سنجش سالیانه اقتصاد مقاومتی 1 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سنجش سالیانه اقتصاد مقاومتی 1

نظرات کتاب سنجش سالیانه اقتصاد مقاومتی 1

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.