دانلود کتاب سواد رسانه‌ای و مقاومت مصرف‌کنندگان شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان

  • از: مرحمت سلماسی، بهاره نصیری
  • ناشر: انتشارات پشتیبان
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب سواد رسانه‌ای و مقاومت مصرف‌کنندگان شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سواد رسانه‌ای و مقاومت مصرف‌کنندگان شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سواد رسانه‌ای و مقاومت مصرف‌کنندگان شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان

سواد رسانه‌ای یک نظام تفسیری و ترجیحی و متأثر از داوری‌های ذهنی و اخلاقی است که مواجهه فرد را با پیام‌های رسانه‌ای (چه در دسترس و چه جستجوگرانه) شکل می‌دهد و موجب می‌شود مخاطبان در استفاده از پیام‌ها و انتخاب آن‌ها مسئولیت بیشتری احساس کنند. در همین راستا تفکر انتقادی به عنوان یک اصل بنیادین در موضوع سواد رسانه‌ای مطرح می‌شود که به تمام اشکال و مفاهیم ارتباطی پیام رسانه‌ها توجه دارد.

هدف این پژوهش بررسی سواد رسانه‌ای و مقاومت مصرف کنندگان شبکه‌های ماهواره‌ای من و تو و جم تی وی است. شهروندان منطقه 20 تهران جامعه مورد مطالعه بود که تعداد 384 نفر به عنوان حجم نمونه انتخاب شدند. از روش تحقیق مصاحبه‌ای، پیمایشی، توصیفی، کمی، اسنادی، کتابخانه‌ای و روش نمونه گیری خوشه‌ای استفاده شد. پس از بررسی اعتبار و روایی پرسشنامه، با روش پیمایشی و مصاحبه، اطلاعات لازم جمع آوری و مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. فرضیه‌های این پژوهش با نتایج؛ سواد رسانه‌ای با رویکردی بر مؤلفه‌های عملیات روانی، مخاطب پویا، مصرف گرایی نوین، فراغت انفعالی و فلسفه بدن دارای رابطه معنادار بودند و مورد تایید قرار گرفتند.

اگر مخاطبان یک رسانه از مهارت تفکر انتقادی برخوردار باشند می توانند اطلاعات رسانه ها را به درستی تجزیه و تحلیل کنند. بر همین اساس، رسانه های جمعی امروز به سمتی پیش می روند که به مخاطبان خود اطلاعاتی را ارائه دهند که از لحاظ علمی و محتوایی اطلاعات درست و قابل استناد باشند.  بنابراین می توان گفت مخاطبان می توانند  رسانه های جمعی را به یک سمت و سو حرکت دهند و رسانه های جمعی نیز می توانند تغییراتی را در باور، نگرش، افکار و در ذهن مخاطبان ایجاد کنند.

 ۷۳ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-8415-94-7 

چاپ ۱۳۹۶: ۶۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب سواد رسانه‌ای و مقاومت مصرف‌کنندگان شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان

برای دانلود کتاب سواد رسانه‌ای و مقاومت مصرف‌کنندگان شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سواد رسانه‌ای و مقاومت مصرف‌کنندگان شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان