دانلود کتاب سوغات مرگ (بازشناسی ماهیت مواد مخدر و روان‌گردان و آثار و عوارض آن)

  • از: محمدجواد مهری
  • ناشر: انتشارات آیین دانش
  • ۱ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب سوغات مرگ (بازشناسی ماهیت مواد مخدر و روان‌گردان و آثار و عوارض آن) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب سوغات مرگ (بازشناسی ماهیت مواد مخدر و روان‌گردان و آثار و عوارض آن) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب سوغات مرگ (بازشناسی ماهیت مواد مخدر و روان‌گردان و آثار و عوارض آن)

محمدجواد مهری در کتاب سوغات مرگ (بازشناسی ماهیت مواد مخدر و روان‌گردان و آثار و عوارض آن)، به بررسی بحران اعتیاد و تهدیدهای آن برای جامعه پرداخته است. در حال حاضر بحران اعتیاد به مواد مخدر و روان گردان، به عنوان مسئله‌ای‌ جهانی و یکی از عوامل اصلی تهدید کننده‌‌ی نسل بشر است. 

متأسفانه دامنه‌ی‌ این بحران گریبان‌گیر کشورمان نیز شده و انتظار می‌رود به یک تهدید ملی تبدیل گردد؛ اگر بحث پیشگیری و مبارزه، همگانی نشود و مسئولین و خانواده‌ها و همه‌ی مردم آنطور که باید، به این پدیده‌ی شوم حساسیتی به خرج ندهند، بلای خانمان‌سوز اعتیاد به تدریج نفوذ خواهد کرد، بطوریکه دیگر کاری از دست ما برنخواهد آمد؛ چرا که مسأله‌‌ی اعتیاد، یک بمب و خمپاره‌‌ی بی‌صداست که تمام ساختار یک نظام را از بین می‌‌برد. 

اعتیاد می‌تواند به آرامی نسل علمی، دانشگاه‌ها، نخبگان و جوانان را تحت تأثیر قرار دهد، به خصوص جوانانی که اسیر قصه‌‌ی فقر و بیکاری می‌باشند و... بسیاری از پدر و مادرها روزی چشم باز می‌کنند و می‌بینند فرزندشان معتاد شده و از خودشان و از همه می‌پرسند چرا؟ چرا فرزند من؟ بلی! اعتیاد بی‌خبر می‌آید... اعتیاد مثل هر بیماری دیگر به سراغ هر کس می‌تواند بیاید!

این کتاب به کنکاش و تحقیقات علمی- کاربردی پیرامون «سوغات مرگ» و آثار و عواقب وخیم به جا مانده از آن، از دیدگاه قرآن، روایات و کارشناسان و متخصصین مربوطه، به منظور آگاه‌سازی خانواده‌ها از فرآیند پیچیده‌ی اعتیاد و روش‌های برخورد مناسب با فرزندان و راه‌های پیشگیری از اعتیاد در خانواده می‌پردازد. 

در بخشی از کتاب سوغات مرگ می‌خوانیم:

صاحب‌نظران رشته‌های مختلف علوم رفتاری در این موضوع که عامل اقتصادی در گرایش به اعتیاد مواد مخدر مؤثر است اتفاق‌نظر دارند. 

فقر مالی یکی از عوامل مهم انواع انحرافات از جمله اعتیاد می‌باشد مثلاً خانواده‌های فقیر به لحاظ اینکه در جهت پر نمودن بهینه اوقات فراغت فرزندان خود نمی‌توانند اقدامات مناسبی انجام دهند. 

فرزندانشان عمدتاً در محیط‌های ناسالم و در بین افراد ناباب کوچه، بازار و خیابان رها شده و با یادگیری نادرست، موجب سست شدن مبانی اخلاقی خود شده و آنان را به سوی راه‌های ناصواب و از جمله اعتیاد می‌کشاند و با کمال تأسف دیده می‌شود که بیشتر معتادین جامعه را افراد فقیر تشکیل می‌دهند و بیشترین درصد معتادان در محله‌های مستضعف‌نشین، شلوغ و پر جمعیّت شهرها زندگی می‌کنند. 

البته نمی‌توان به صراحت گفت که بین فقر و اعتیاد رابطه مستقیمی وجود دارد، چون در جامعه افراد زیادی از مردم فقیرند؛ ولی معتاد نیستند و حتی اکثریت قریب به اتفاق افرادی که با این معضل اجتماعی مبارزه می‌کنند، جزء خانواده‌های فقیرند.

 ۲۲۸ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-8999-02-3 

چاپ ۱۳۸۴: ۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سرآغاز سخن
بخش اول: مواد مخدر و تاریخچه آن
بخش دوم: مواد مخدر شناسی
بخش سوم: اعتیاد شناسی
بخش چهارم: علل و عوامل گرایش به اعتیاد
بخش پنجم: باورهای غلط درباره موادمخدر
بخش ششم: پیشگیری از اعتیاد و راهکارهای آن
بخش هفتم: درمان اعتیاد و راهکارهای آن
بخش هشتم: مواد مخدر و اعتیاد به آن: از دیدگاه اسلام

راهنمای دانلود کتاب سوغات مرگ (بازشناسی ماهیت مواد مخدر و روان‌گردان و آثار و عوارض آن)

برای دانلود کتاب سوغات مرگ (بازشناسی ماهیت مواد مخدر و روان‌گردان و آثار و عوارض آن) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  سوغات مرگ (بازشناسی ماهیت مواد مخدر و روان‌گردان و آثار و عوارض آن)
فاطمه رنجبر
۱۳۹۸/۱/۷
عالی. لطفا از درمان طب سنتی اعتیادنیز سخن بگویید
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)