دانلود کتاب شب اسفندی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب شب اسفندی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب شب اسفندی

علی ابجدیان در کتاب شب اسفندی، حکایت جوان دلداده‌ای به نام مهراب را که برای معشوق خود ترانه می‌سراید، روایت می‌کند.

در حقیقت شب اسفندی داستان ترانه‌ای پر شور و عاشقانه است و حکایت داستان عاشقانه‌ی یک زوج را به تصویر می‌کشد که موانع زیادی برای رسیدن به هم دارند.

در بخشی از کتاب شب اسفندی می‌خوانیم:

سوسن نگاه معنی‌داری به مهراب کرد و جواب داد: موقعیت الآن من و تو هم مثل همین هوای برفیه؛ شاید شاعرانه باشه، ولی هم سرده و هم جایی برای موندن نداره. مهراب، من و تو هم‌ سن و سالیم، فکر کردی اگه بخوایم با هم باشیم تا کی طول می‌کشه؟! می‌دونی چه موانعی سر راه ماست؟! دانشگاه، سربازی، کار. تازه با وضعیت مالی که خانواده‌ی تو دارن، بعدش هم باید کلی صبر کنی تا پولی جمع بشه و بتونی عروسی بگیری و یه خونه اجاره کنی. همینجور سردستی که حساب کنی اون موقع سی‌سالته! حتی اگر من هم بخوام، پدر و مادرم نمیذارن تا سی‌سالگی مجرد بمونم، به قول مادرم من تا اون موقع باید دو تا بچه هم داشته باشم.

مهراب تا خواست حرفی در در دهانش مزه‌ مزه کند و جوابی بدهد سوسن به عابرانی که از نزدیکشان می‌گذشتند سلام داد: سلام مرجان چطوری؟

مهراب نگاهی به پشت سرش کرد، دختری خوش‌ پوش، قد بلند و مو مشکی را همراه با پسری درشت هیکل و مو بلند دید. سوسن که لحنش تغییر محسوسی کرده بود، رو به مهراب کرد و گفت: دوست و همسایه‌ی نزدیک ما مرجان و برادرشون آقا جمشید. مرجان جان، آقا جمشید، پسر عمه‌ی من مهراب هستن، ایشون هم مثل شما دستی توی هنر دارن، ترانه میگن.

جمشید در حالی‌ که ابرو به نشانه‌ی تحسین بالا گرفته بود و سری تکان می‌داد، گفت: خیلی هم عالی، از قضا ما یه باند موزیک با بچه‌ها داریم، دنبال شعر و ترانه‌ی خوب هم هستیم، کاش یه نمونه کاری واسم می‌آوردی.

مهراب جواب داد: اتفاقاً، یه نمونه کار همراهم هست.
ترانه‌ی «برف» رو از جیبش در آورد و به جمشید داد، جمشید نگاهی به ترانه کرد و گفت: ایرادی نداره این دست من باشه؟
مهراب جواب داد: نه. اگه به دردت خورد به سوسن بگو باهام هماهنگ کنه.

 ۱۵۷ صفحه، ۲۲۵ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6318-13-6 

چاپ ۱۳۹۷: ۲۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب شب اسفندی

برای دانلود کتاب شب اسفندی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  شب اسفندی

نظرات کتاب شب اسفندی

Mina ...
۱۳۹۸/۳/۳
مدت‌ها بود اثر درجه یک وطنی نخوانده بودم. باید بگویم: قلم انگشت به دهان می‌گیرد. آفرین بر این اثر‌. شب اسفندی در مسیر داستان نویسی منحصر به فرد خود نقطه آغاز مناسبی ست. علی ابجدیان گام بلندی در زمینه سبک خاص خود (و البته درونمایه‌ی تازه داستان) برمی دارد. شب اسفندی به زبانی موجز و پویا نوشته شده آن است. چه موجب تفاوت این اثر با آثار مشابه می‌شود قلم خاص نویسنده و توانایی منحصر به فرد او در به تصویر کشیدن صحنه‌ها به صورتی استادانه است به گونه‌ای که خواننده خود را کاملا در زمان و مکان وقوع داستان و در کنار شخصیت‌های آن احساس می‌کندو پابه پای آن پیش می‌رود و در طول داستان از شاعرانگی‌ها و احساسات لبریز می‌شود. نویسنده‌ی شاعر جوشش عاطفی دارد و این را در اثر خود به خواننده ارائه می‌دهد. من به عنوان یک خواننده هیچ خللی در پردازش شخصیت‌ها در این داستان نمی‌بینم چرا که با مقایسه‌ای ساده میان این اثر و آثار مشابه که ژانری عاشقانه دارند به راحتی می‌توان تفاوت فاحشی را احساس کرد. در عمده آثار عاشقانه امروزی نویسنده گرفتار بازی با کلمات و به کار بردن کلمات رنگین می‌شود و مغازلات و نگاه‌های دلدادگی را آن قدر توصیف می‌کند که خواننده خسته می‌شود. اما نویسنده‌ی شب اسفندی خود را اسیر لفاظی نکرده است. شایان ذکر است که مهم‌ترین ویژگی این اثر به نظر من بیان تصویری است که با چیره دستی هر چه تمام تر به فهم موضوع کمک می‌کند و در عین حال ارائه دهنده‌ی التذادات احساسی و رمانتیک است. کاری که نویسنده با واژه‌ها کرده هنری عظیم می‌طلبد که در نویسندگان امروز ما کمتر دیده می‌شود. به هر ترتیب نام"علی ابجدیان" در خاطرم حک شد و پیگیر و منتظر اثر بعدی‌اش خواهم ماند.
شایان امیری
۱۳۹۸/۲/۲۱
بسیار زیبا و قشنگ میباشد. نثری زیبا و شاعرانه دارد.. بسیار با حس نوشته شده است.. ترانه‌های با مفهومی در آن بکاررفته است.. وانگار نویسنده با تمام وجود خود و از ته قلبش ان را نوشته است..
سارا همایون
۱۳۹۸/۲/۲۱
از علاقه مندان به ترانه دعوت میکنم که حتما این کتاب را مطالعه کنن. ترانه‌ها و داستان به خوبی در کنار هم اومدن هرچند که داستان کوتاست ولی از لحاظ محتوا مناسب و قابل درک می‌باشد. 😍
مشاهد همه نظرات (۱۳)