معرفی و دانلود کتاب شخصیت سازی با نظم: دیسیپلین شخصی

عکس جلد کتاب شخصیت سازی با نظم: دیسیپلین شخصی
قیمت:
۱۲۰۰۰ تومان - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب شخصیت سازی با نظم: دیسیپلین شخصی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب شخصیت سازی با نظم: دیسیپلین شخصی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شخصیت سازی با نظم: دیسیپلین شخصی

کتاب شخصیت سازی با نظم: دیسیپلین شخصی، نوشتۀ کورتیس لئون، نویسنده و روانشناس آمریکایی، دربردارنده‌ی اطلاعات و پیشنهادهای کاربردی است که به شما کمک خواهد کرد نظم شخصی‌تان را افزایش دهید و قله‌های موفقیت را در زندگی فتح کنید.

دربارۀ کتاب شخصیت سازی با نظم: دیسیپلین شخصی:

همه‌ی ما در زندگی دارای اهدافی هستیم و امیدواریم که به آن‌ها دست پیدا کنیم. متأسفانه اغلب ما مهارت دیسیپلین شخصی را آن‌قدر که لازم است در خود پرورش نداده‌ایم تا به ما کمک کند چیزی را دنبال کنیم که هدفمان را به واقعیت نزدیک‌تر می‌کند. گاهی اشتیاق خود را از دست داده و تنها به انجام کارهایی ادامه داده‌ایم که در انتها به هدفمان منتهی می‌شوند.

فکرش را بکنید؛ هر بار با آغاز سال‌ جدید هر کدام از ما تصمیمات متفاوتی برای زندگی‌اش می‌گیرد، به امید آنکه تا پایان این سال جنبه‌های مختلفی از زندگی‌اش را دستخوش تغییر کرده باشد. ما هر سال را با شوق و هیجان زیادی شروع می‌کنیم و امیدواریم تا پایان آن سال انسان متفاوتی شده باشیم، اگرچه این اتفاق برای همه پیش نمی‌آید، زیرا با گذر زمان اشتیاق و تمرکزمان را نسبت به هدفی که در سر داریم از دست‌ می‌دهیم.

کتاب شخصیت سازی با نظم: دیسیپلین شخصی (Self Discipline Mindset) مهارت انضباط شخصی را در حد یک استاد به شما آموزش خواهد داد؛ هدف از آموزه‌های این کتابِ راهنما، جلوگیری از حواس‌پرتی‌هایی است که مانع دستیابی به هدف و پیشرفت انضباطی شما می‌شود. از این موقعیتِ فوق‌العاده نهایت استفاده را ببرید و از همین لحظه سعی کنید دیسیپلین درونی‌تان را فعال کنید.

یکی از اهداف کورتیس لئون (Curtis Leone) اثبات این فرضیه است که انضباط شخصی یک ویژگی ذاتی نیست! در حقیقت او معتقد است، برای داشتن نظم در زندگی باید هدفی وجود داشته باشد، مقصودی که به آن چشم دوخته باشید و خود را وقف آن کنید. اگر اهداف بلندمدت زندگی‌تان را نمی‌شناسید و درک صحیحی از جایگاهی که در آن هستید، ندارید، شما نیازمند آن هستید که نظم را وارد زندگی‌تان کنید.

زمانی‌که به آخرین صفحه‌ی این کتاب برسید، داشتن دیسیپلین شخصی از هر زمان دیگری برایتان راحت‌تر خواهد بود، دیگر سختی و چالشی در دیسیپلین شخصی‌تان نخواهید یافت و به‌دنبال هرآنچه که شوق آن را دارید خواهید رفت.

کتاب شخصیت سازی با نظم: دیسیپلین شخصی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

تمامی علاقمندان کتاب‌های انگیزشی با رویکردهای کاربردی را به خواندن این اثر الهام‌بخش دعوت می‌کنیم.

در بخشی از کتاب شخصیت سازی با نظم: دیسیپلین شخصی می‌خوانیم:

نبرد ترموپیل را تصور کنید؛ نبردی که در آن ارتش سیصدنفری اسپارتان بر یک میلیون نفر مرد پارسی که سربازان خشایارشاه بودند چیره شد. از نظر آماری و منطقی، همه‌چیز درمورد این نبرد علیه یونانیان بود، که با این تعداد سرباز اندک بر سر خاک وطن خود می‌جنگیدند. به‌نظر می‌رسید بهترین انتخاب آن باشد که سرزمین را تسلیم کنند، تجدید قوا کرده و دوباره حمله کنند. ترموپیل یکی از دو مسیری بود که ارتش عظیم پارس را به یونان می‌رساند. سرداران ارتش موافقت کردند که مسیرهای آرتمیزیوم و ترموپیل باید صحنه‌ی نبردی استراتژیک برای پیروزی باشد.

ارتش اسپارتا به‌خوبی بر این واقعیت واقف بود که باید از سیل عظیم ارتش پارس که به سواحل یونان هجوم آورده بودند جلوگیری کند، اما تصمیم برآن شد که در خط ساحلی باریکی که به دروازه‌ی جهنم معروف بود مستقر شود.

به‌جای داشتن این طرز فکر که ارتش آنها بسیار عظیم‌تر از ارتش ماست، و هیچ راهی برای پیروزی وجود ندارد؛ ارتش اسپارتا با این طرز فکر به صحنه‌ی نبرد وارد شد که با گرفتن آرایش‌جنگی صحیح و اعتماد‌ به سربازانمان نه‌تنها می‌توانیم از سرزمین خود دفاع کنیم، بلکه پیروزی از آنِ ما خواهد بود.

نقشه‌ی پادشاه اسپارتان درمورد محلی که می‌خواستند ارتش دشمن را به آن بکشانند و دوره کنند نه‌تنها عملی و واقع‌گرایانه بود، بلکه با ارزیابی‌های مؤثر توانست احتمال پیروزی سربازانش را بالا ببرد. با سوق دادن ارتش پایان‌ناپذیر پارس به‌سمت خط باریک ساحلی، ارتش اسپارتا انتخاب‌ها و حرکت‌های احتمالی ارتش دشمن را محدود کردند، از خودگذشتگی و نظمی که به جوانان تمدن اسپارتا آموزش داده شده بود، سربازان این ارتش را به سرسخت‌ترین و والاترین نیروی جنگی آن دوران بدل کرده بود. آخرین دسته از سربازان ارتش اسپارتان که به‌سختی به صدنفر می‌رسید تا دوروز مقاومت کرد، درحالی‌که آمار و احتمالات بر ضد این مردان جنگ بود. در آخرین روز از نبرد، فردی نفوذی اهل اسپارتا مسیر گذر چوپان‌ها را به ارتش دشمن لو داد و خشایارشاه توانست تعدادی از سربازان پارس را به خط مرزی اسپارتان برساند و از پشت حمله کند. حمله‌ی دشمن از جناح پشت بالاخره توانست ایستادگی افسانه‌ای سربازان یونان را در هم شکند.

با وجود شکست سهمگینی که در نبرد ترموپیل متوجه یونانیان شد، لیونیداس پادشاه یونان برای مردان ارتشی درحال آموزش خود وقت خرید و شبیخون‌هایی بر ارتش پارس زده شد که طی یک سال تمام ارتش خشایارشاه را تا آخرین مرد زنده‌ی جنگی از خاک یونان بیرون کشاند. یونانیان به پیروزی دلخواه خود نرسیدند، اما چیزی از ارزش‌های ارتش سختکوش آنها کم نشد؛ این مقوله درمورد نقاط ضعف و ناکامی‌های ما نیز صدق می‌کند. همه‌ی انسان‌ها در زندگی با ناکامی‌ها و شکست‌هایی مواجه می‌شوند، اما با نگرش موفق می‌توانیم دیدگاهمان را بر چشم‌انداز وسیع‌تری متمرکز کنیم: برنده شدن در نبرد زندگی!

فهرست مطالب کتاب

بخش اول: دیسیپلین شخصی
مقدمه
فصل اول: تعیین کنید چرا می‌خواهید منظم باشید؟
فصل دوم: منتظر زمانی نباشید که انگیزه‌ی شروع‌کردن سراغتان بیاید.
فصل سوم: استراتژی عمل
فصل چهارم: در مسیر رسیدن به اهداف، حواستان به وسوسه‌ها باشد
فصل پنجم: برای خودتان انگیزه‌بخش باشید
فصل ششم: تمرینی برای افزایش انضباط شخصی
فصل هفتم: نقش بزرگ عادات در زندگی ما
فصل هشتم: پانزده عادت منفی که شما را به عقب می‌رانند
فصل نهم: پانزده عادت مثبت برای بهتر زندگی کردن
فصل دهم: تغییرات مثبت در محیط کار برای افزایش بازدهی
فصل یازدهم: گام‌هایی برای تبدیل عادات منفی به عادات مثبت
فصل دوازدهم: ده نکته‌ی ساده برای ساخت عادات مثبت
فصل سیزدهم: عادت‌های روزمره
بخش دوم: رشد شخصیت
مقدمه
فصل اول: قبول نقطه ضعف‌ها
فصل دوم: اقدام مستمر
فصل سوم: یافتن نقاط قوت
فصل چهارم : پیگیری پروسه‌ی پیشرفت
نتیجه‌گیری

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب شخصیت سازی با نظم: دیسیپلین شخصی
نویسنده
مترجمپوراندخت رمدانی
ناشر چاپیانتشارات شمشاد
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات۱۶۰
زبانفارسی
شابک978-622-667370-9
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۱۲۰۰۰ ت - 2.49 یورو
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب شخصیت سازی با نظم: دیسیپلین شخصی

Khalil N.P
۱۳۹۹/۱۱/۲۵
در ساحل یونان که گفته شده یک میلیون ایرانی جمع شدند تا با یونانی‌ها بجنگند یک نکته‌ی مهم این است که اگر افراد به یکدیگر بچسبند و جایی برای تکان خوردن حتی یک نفر هم نباشد نمی‌توان در آن ساحل و تمامی نواحی اطراف آن حتی 50 هزار نفر را جمع آوری کرد! یونانیان و غربی‌ها با توجه به وضعیت تکنولوژی فعلی و و عکس برداری‌های ماهواره‌ای مقیاس سنجی و نقشه برداری‌های دقیق زمین‌ها و اراضی هنور هم به توهم‌های گذشتگان خود وفادار هستند!
یونانی‌ها در آن زمان وحشی‌هایی بودند که چشم طمع به نواحی ترکیه فعلی و مستعمره‌های ایران داشتند، هرگز عددی نبودند که ایرانیان لشکری میلیونی برای آنان فراهم کنند! حتی تا هزار سال بعد از این واقعه که جمعیت‌ها بسیار پراکنده شدند و افزایش یافتند هم در بزرگترین نبرد‌ها بر روی زمین و بین بزرگترین کشور‌ها، لشکر‌ها بیش از چند صد هزار نفر نبودند و تجهیز و فراهم کردن لشکر میلیونی چیزی شبیه به افسانه می‌ماند. حتی در زمان الان هم کاری بسیار سخت و دشوار است، حتی برای آمریکای فعلی.
shahpour rezaei
۱۳۹۹/۱۱/۱۶
به نظرم کتابی که نظرش در مورد ایرانیان دشمن و یونیان شجاع و دلیر باشد و تعریف و تمجید یونیان است. حداقل ارزش مطالعه برای ما ایرانیان ندارد. هر چند کتاب خوبی باشه. مسلما این نوع کتاب‌ها و سبک نوشته‌هایی که درون مایه موفقیت دارند تبدیل به یک تجارت و کلاهبرداری شده. و از حد و اندازه دیگر خارج شدند.
هاشم ماجد
۱۳۹۹/۱۲/۳۰
حالا جدای از قسمت حال بهم زن ایرانی ستیز و تحریف وحشتناک تاریخی که موضوع اصلی کتاب نیست
خود کتاب هم خیلی چنگی به دل نمی‌زنه و فقط روی محور استقامت داشته باشید و عادت‌های جدید بسازید تاکید داره یعنی اگه کسی تا الان نخوندم من بهش میگم کل کتاب چیه
عادت بد تو پیدا کن و حذف کن
عادت‌های خوب و جدید نشو
بساز
زود تسلیم موفقیت از آن آدم‌های خیلی عجیب غریب نیست آدم‌هایی که تو مسیرشان پافشاری میکنند و از شکست‌ها نمی‌ترسند به موفقیت می‌رسند
تمام
حمید زارع
۱۳۹۹/۱۱/۲۲
شما‌هایی که دم از ایران ستیزی میزنید به همه قسمت‌های کتاب عمل کردید که حالا رسیدید به این بخشش که همتون مورخ و تاریخ نگار شدید چرا این همه تعصب دارید آخه
نویسنده مثال زده دشمنی که نکرده
تاریخ را هم فاتحان می‌نویسند ایرانی‌ها شکست خوردن قبول کنید دیگه قرار نیست که همیشه پیروز باشید
ی مشت آدم متعصب‌ی هستید
میثم خادمی
۱۳۹۹/۱۱/۱۷
یک میلیون نفری که گفته شده پارسیان در لشکرکشی با خود به یونان برده‌اند زاییده ذهن مریض مورخانی چون هرودوت است که سعی بر کاهش صلابت تاریخ ایران دارند؛ چقدر عنوان کتاب من رو جذب کرد و چقدر متاسف شدم از مفهون ایران ستیز این کتاب؛ هیهات
علی مستانی
۱۴۰۰/۱/۱۲
سلام خدمت دوستان
کتاب رو اگر از نظر کاربردی بودن محتوا بررسی کنیم کتاب بدی نیست ولی بنده به شخصه انتظار بیشتری از مطالب داشتم. پیشنهاد میکنم اگر کتاب بهتری توی این زمینه بود اون کتاب رو مطالعه کنیدو با نخوندن این کتاب چیزی رو از دست نمیدید.
ولی خب کتاب متن روانی داره. فقط یک بخش تحریف تاریخی داره که جذاب نیست.
مهسا امیله
۱۴۰۱/۷/۷
کتاب بسیار روان نگارش شده و بسیار عااالی برای رسیدن به اهداف
دوستانی که میگن ساده بوده و محتواش ال و بل باید بگم با عمل به همین مطالب به ظاهر ساده میشه به بالاترین موفقیت‌ها در زندگی رسید و نگارشش ساده و برای فهم همگان کاربردی و عالیه
Mike Spaceman
۱۳۹۹/۱۱/۱۷
توی بخشی از کتاب زده "سیصد نفر علیه یک میلیون! "
آ... اگه اون یک میلیون چوب هم بودن، ده شبانه روزی طول میکشید تا اونهمه چوب شمشیر بخورن بدون توقف
طاها زندیه
۱۴۰۰/۴/۲۲
من اون قسمت ایرانی ستیزی رو به چشم عقده حقارت نگاه میکنم چون طفلکیا اینو نگن چی بگن اگرچه ایستادن مقابل ارتش کبیر ایران اون زمان خب واقعا شجاعت میخواسته
محمدرضا حلیمی
۱۳۹۹/۱۱/۱۲
این ازون کتابایی که نباید از رو جلدش قضاوت کرد
سمیه محمدی
۱۴۰۰/۸/۱۴
خیلی کتاب عالی بود از تکرار پرهیز کرده بود و اینکه در هربخشش چیزهای جدید یاد میداد و کتاب با محتوای مفیدی بود
Daryush Parsa
۱۳۹۹/۱۱/۲۱
هرگز نویسنده فکر نمی‌کرد چنین اثر پارسی ستیزی در آثار ایرانی‌ها رویت بشه.
Marziyeh Moradi
۱۳۹۹/۱۱/۲۸
کتابی ست عالی، پیشنهاد میکنم حتماً بخونید.
ممنون از کتاب راه بابت معرفی این کتاب👌👌👌🙏🙏🙏🙏
mohammad azarpeyvand
۱۴۰۱/۱/۱۵
بنظرم دقیق توضیح نداده
azadeh baghaei
۱۴۰۰/۵/۲۴
کتابی بی نهایت مفید در جهت نظم بخشی
مشاهده همه نظرات ۱۹

راهنمای مطالعه کتاب شخصیت سازی با نظم: دیسیپلین شخصی

برای دریافت کتاب شخصیت سازی با نظم: دیسیپلین شخصی و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.