دانلود کتاب شربت ذرت

  • از: اسماعیل پورکاظم
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب شربت ذرت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب شربت ذرت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب شربت ذرت

کتاب شربت ذرت نوشته‌ی اسماعیل پورکاظم مشتمل بر مجموعه ای از مقالات علمی - آموزشی در زمینه تولیدات گیاهی با مصارف غذایی و داروئی است. مطالب مذکور که از مراکز مهم پژوهشی - آموزشی دنیا گردآوری شده‌اند، احتمالاً می‌توانند پاسخگوی بخش کوچکی از نیازهای اطلاعات کشاورزی علاقمندان باشند تا شاید در راستای خودکفایی ایران ثمرمند واقع گردند.
شیرین کننده ها نقش مهمّی را در ترکیب رژیم غذایی انسان برعهده دارند. شکر یا ساکارز از کربوئیدرات‌هایی است که به طور طبیعی در میوه ها و سبزیجات ضمن واکنش فتوسنتز تولید می‌شود. چغندر قند و نیشکر از گیاهانی هستند که حاوی بیشترین مقادیر ساکارز می باشند بطوریکه حدوداً 35 درصد کل قندهای جهان از چغندر قند استحصال می شود. نیشکر نیز در مناطق برخوردار از اقالیم گرم آمریکا به عمل می‌آید. میزان قند در محصولات نیشکر و چغندر قند بلافاصله پس از برداشت بتدریج با کاهش مواجه می گردد. میزان عملکرد مواد خام در هر ایکر زراعت های نیشکر و چغندر قند تقریباً مشابه است امّا قند استحصالی نیشکر اندکی کمتر از چغندر قند می باشد.

ذرت شیرین از محصولات زراعی فصل گرم است که در سراسر دنیا کشت می گردد. از این محصولات می‌توان مواد غذایی گوناگونی تهیه نمود. عصاره ذرت که از بلال های تازه رسیده استخراج می شود، به عنوان نوشابه‌ای طبیعی و دلنشین دارای خواستاران زیادی در دنیا است و همچنین "شربت پُرفروکتوز ذرت" نیز که از دانه های نسبتاً رسیده ذرت شیرین و به کمک برخی واکنش های آنزیمی حاصل می‌شود به عنوان یکی از مهمترین شیرین کننده های مواد غذایی و نوشیدنی ها در آمریکا و برخی نقاط دیگر گیتی از اهمیّت روزافزونی برخوردار است.

 ۳۶۴ صفحه، ۱۰ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

عصاره و شربت ذرت
شربت افرا
استیویا؛ گیاه برگ عسلی
رازک
بلادونا
جین سینگ؛ گیاه انسان نما
سیب زمینی ترشی
فلفل سبز
سیب زمینی شیرین
یام؛ سیب زمینی شیرین هندی
سیب زمینی های رنگی

راهنمای دانلود کتاب شربت ذرت

برای دانلود کتاب شربت ذرت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  شربت ذرت
Arman Tokili
۱۳۹۷/۳/۸
سلام سپاسگذارم
اجرتون با اقا امام زمان
Mehdi Tamadon Rastegar
۱۳۹۶/۹/۵
در مورد فراوردهای از ذرت شیرین می‌باشد. البته در ایران بصورت کنسرو شده و یا فلحه‌ای فروخته می‌شود. در سالاد و یا بصورت معمولی به نام ذرت لیوانی فروخته می‌شود.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)