دانلود کتاب شفقت به خود: کتاب کار برای نوجوانان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب شفقت به خود: کتاب کار برای نوجوانان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب شفقت به خود: کتاب کار برای نوجوانان

کتاب شفقت به خود: کتاب کار برای نوجوانان نوشته‌ی کارن بالاث با بهره‌گیری از علم جدید روانشناسی به ویژه در زمینه مهارت مهربانی با خود و ذهن آگاهی، مسیر علمی مفیدی برای پذیرش و رهایی شما از افکار و هیجانات منفی روزمره فراهم می‌سازد. شما در این کتاب خواهید دید که مسائل مطرح شده تجربه مشترک اکثر شما نوجوانان است.

نوجوانی به عنوان دوره گذار از کودکی به جوانی تعبیر شده است. در این دوره شما دچار تغییرات زیستی، عاطفی و روانی سریع و بعضاً شدیدی می‌شوید که می‌تواند گاهی برای شما سخت و حتی دردناک باشد. همچنین در عصر کنونی شما با مسائل و گزینه‌های متعددی در زندگی شغلی، خانوادگی و تحصیلی مواجه هستید که می‌تواند بر تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌های روزانه شما فشار مضاعفی وارد سازد.

در این دوره بسیاری از نوجوانان احساس نارضایتی از خود دارند. مؤلفه‌ی شفقت به خود به عنوان ابزار مؤثری در این دوره می‌تواند به نوجوانان کمک کند. مهارت‌هایی برای غلبه بر خودسرزنشگری و احساس شرم را در خود پرورش دهند، با خود مهربان‌تر باشند و به صورت آگاهانه در لحظه زندگی کنند.

کارن بالاث (Karen Bluth) روش استفاده از کتاب شفقت به خود: کتاب کار برای نوجوانان (The Self-Compassion Workbook For Teens) را به این شکل بیان می‌کند:

سعی کنید این کتاب را در یک فضای آرام مطالعه کنید و در طول مطالعه، کاغذ و قلمی در کنار خود برای پاسخ به پرسش‌های کتاب داشته باشید و تمرینات آن را طبق دستورالعمل‌های مطرح شده انجام دهید. برای این که تأثیر بیشتری از تمرینات بگیرید بارها در طول هفته آن تمرین را انجام دهید تا مسیرهای جدید و عادت‌های مطلوب‌تری در ذهن شما ایجاد شود.

بدون شک بعد از یک الی دو ماه از انجام تمرینات، شما در برخورد با مسائل زندگی تغییر احساس می‌کنید. ممکن است تصمیم بگیرید که در نقش ترویج دهنده مهارت‌های کسب شده برآیید؛ مثلاً به دیگران نیز توصیه کنید که چنین کتابی را مطالعه کنند یا خود الگوی مناسبی از ذهن آگاه بودن و مهربان با خود برای دیگران باشید.

کتاب شفقت به خود: کتاب کار برای نوجوانان مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای نوجوانانی که درگیر کشمکش‌ها و تغییرات حساس دوران نوجوانی و بلوغ هستند اثری فوق‌العاده کاربردی است و مهارت‌های موثری را در زندگی به آن‌ها می‌آموزد که تنها مختص سنین نوجوانی نیست و در باقی زندگی نیز یاری‌دهنده آن‌ها خواهد بود.

در بخشی از کتاب شفقت به خود: کتاب کار برای نوجوانان می‌خوانیم:

ما به آنچه که در دنیای بیرونی‌تان اتفاق می‌افتد نگاهی انداختیم، امّا در درونتان چه؟ مطمئنم که در مورد بلوغ و هورمون‌ها چیزهایی شنیده‌اید. شنیده‌اید که بدنتان چگونه تغییر می‌کند و برای «تولید مثل» آماده می‌شود. ولی داستان به اینجا ختم نمی‌شود. مغزتان نیز در حال تغییر است. می‌دانستید؟ به جز زمان کودکی، مغزتان بیش از هر زمان دیگری در حال تغییر است. مغزتان نیز همانند سایر اعضای بدنتان در حال آماده شدن برای ادامه زندگی در قالب بزرگسالی است.

جالب‌ترین چیزی که اتفاق می‌افتد این است که دو بخش جداگانه مغزتان به طور همزمان در حال رشد هستند. یکی از آن‌ها سیستم لیمبیک نام دارد و همان بخشی از مغز است که در زمان برانگیختن احساساتتان - مثل احساس خشم یا عصبانیت - فعال می‌شود. از آنجایی که این بخش هنگامی که حدود یازده یا دوازده ساله هستید شروع به تغییر می‌کند، بنابراین احتمالاً در این سن متوجه می‌شوید که به را حتّی گریه می‌کنید و یا در حدود یک و نیم ثانیه از احساس خونسردی به عصبانیت شدید تغییر حالت می‌دهید. این باعث می‌شود که بیشتر به سمت مواردی مانند خودسرزنشگری و افسردگی کشیده شوید. همچنین، این تغییرات مغز باعث می‌شوند که ریسک‌پذیرتر شده و چیزهای جدیدی را که هرگز در گذشته انجام نداده‌اید و شاید هرگز فکر نمی‌کردید که انجام دهید را امتحان کنید. می‌دانید چرا؟ به دلیل این تغییرات مغزی، شما در مورد هر چیزی خیلی هیجان زده نمی‌شوید، بنابراین باید حساسیت خود را بالا ببرید تا سطح هیجان خود را به اندازه دورانی برسانید که جوان‌تر بودید. عجیب است، نه؟

 ۱۷۶ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-857191-9 

چاپ ۱۳۹۹: ۴۵۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۶۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
بخش اول: دلایل واقعی کشمکش نوجوانان و آنچه که می‌تواند کمک کند.
فصل اول: تغییرات، تغییرات، و تغییرات بیشتر
فصل دوم: شفقت به خود چیست؟
بخش دوم: یافتن شفقت‌ به ‌خود
فصل سوم: مهربان بودن با خود را چگونه آغاز کنم
فصل چهارم: قلبم را بگشایم و بگذارم مهربانی واردش شود.
فصل پنجم: آگاهی، خلبان اتوماتیک، و یادگیری مکث
فصل ششم: من تنها نیستم - حتی زمانی که فکر می‌کنم که تنها هستم!
بخش سوم: فراتر از اصول
فصل هفتم: کمک! من در ترن (افت و خیز) عاطفی قرار دارم!
فصل هشتم: ارتباط با آگاهی و مهرورزی
فصل نهم: ارتباط با عزت نفس چطور؟
بخش چهارم: پذیرفتن آنچه که هستم و پیدا کردن شادی!
فصل دهم: زندگی با ارزش‌هایم
فصل یازدهم: سپاسگزاری و قدردانی از خود
واژه‌نامه و معرفی سایت
واژه‌نامه انگلیسی- فارسی
معرفی سایت

راهنمای دانلود کتاب شفقت به خود: کتاب کار برای نوجوانان

برای دانلود کتاب شفقت به خود: کتاب کار برای نوجوانان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  شفقت به خود: کتاب کار برای نوجوانان

نظرات کتاب شفقت به خود: کتاب کار برای نوجوانان

Koodabandh Koodabandh
۱۳۹۹/۱۰/۵
عالیه ولی من هنوز کامل نخوندم
علیرضا بابایی
۱۳۹۹/۱۲/۲۶
بسیار عالی هست
مشاهد همه نظرات (۲)
روانشناسی نوجوان، کتاب های آموزشی و رفتاری نوجوان، آموزش مهارت های زندگی به نوجوانان، تغییرات رفتاری در نوجوانان، تغییرات نوجوانی، تغییرات ذهنی نوجوانان در دوران بلوغ، تغییرات عاطفی نوجوانان در دوران بلوغ، تغییرات عاطفی در دوره نوجوانی، روانشناسی نوجوانی، دوران بلوغ و نوجوانی، ویژگی های دوران بلوغ، ویژگی های دوران نوجوانی، رشد شناختی در دوره نوجوانی، دوره نوجوانی و مشکلات آن، تغییرات دوره نوجوانی، تغییرات در نوجوانی، روان شناسی رفتاری نوجوانان، تغییرات نوجوانان در دوران بلوغ، تغییرات روحی در نوجوانی، تغییرات هورمونی در نوجوانان، تغییرات خلقی در نوجوانان، تربیت نوجوان، روانشناسی رشد، کتاب مهارت زندگی نوجوانان، شناخت نوجوان، دانلود کتاب نوجوانان، مشکلات نوجوانان، کتاب روانشناسی نوجوانان، مشکلات نوجوانان در جامعه امروزی، مشکلات نوجوانان امروز، مشکلات نوجوانان چیست، کشمکش نوجوانان، عزت نفس، عزت نفس در نوجوانان، راه و رسم زندگی، مهارت های زندگی، آموزش مهارت های زندگی، سلامت روان، مهارت های اجتماعی، موفقیتهای فردی، بهبود روابط اجتماعی، کتاب های آموزشی و رفتاری، کارن بلوث، کارن بولوث، Karen Bluth، The Self، Compassion Workbook For Teens، mindfulness and compassion skills to overcome self، criticism and embrace who you are