معرفی و دانلود کتاب شفقت به خود: کتاب کار برای نوجوانان

عکس جلد کتاب شفقت به خود: کتاب کار برای نوجوانان
قیمت:
7600 تومان - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب شفقت به خود: کتاب کار برای نوجوانان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب شفقت به خود: کتاب کار برای نوجوانان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب شفقت به خود: کتاب کار برای نوجوانان

کتاب شفقت به خود: کتاب کار برای نوجوانان نوشته‌ی کارن بالاث با بهره‌گیری از علم جدید روانشناسی به ویژه در زمینه مهارت مهربانی با خود و ذهن آگاهی، مسیر علمی مفیدی برای پذیرش و رهایی شما از افکار و هیجانات منفی روزمره فراهم می‌سازد. شما در این کتاب خواهید دید که مسائل مطرح شده تجربه مشترک اکثر شما نوجوانان است.

نوجوانی به عنوان دوره گذار از کودکی به جوانی تعبیر شده است. در این دوره شما دچار تغییرات زیستی، عاطفی و روانی سریع و بعضاً شدیدی می‌شوید که می‌تواند گاهی برای شما سخت و حتی دردناک باشد. همچنین در عصر کنونی شما با مسائل و گزینه‌های متعددی در زندگی شغلی، خانوادگی و تحصیلی مواجه هستید که می‌تواند بر تصمیم‌گیری‌ها و برنامه‌ریزی‌های روزانه شما فشار مضاعفی وارد سازد.

در این دوره بسیاری از نوجوانان احساس نارضایتی از خود دارند. مؤلفه‌ی شفقت به خود به عنوان ابزار مؤثری در این دوره می‌تواند به نوجوانان کمک کند. مهارت‌هایی برای غلبه بر خودسرزنشگری و احساس شرم را در خود پرورش دهند، با خود مهربان‌تر باشند و به صورت آگاهانه در لحظه زندگی کنند.

کارن بالاث (Karen Bluth) روش استفاده از کتاب شفقت به خود: کتاب کار برای نوجوانان (The Self-Compassion Workbook For Teens) را به این شکل بیان می‌کند:

سعی کنید این کتاب را در یک فضای آرام مطالعه کنید و در طول مطالعه، کاغذ و قلمی در کنار خود برای پاسخ به پرسش‌های کتاب داشته باشید و تمرینات آن را طبق دستورالعمل‌های مطرح شده انجام دهید. برای این که تأثیر بیشتری از تمرینات بگیرید بارها در طول هفته آن تمرین را انجام دهید تا مسیرهای جدید و عادت‌های مطلوب‌تری در ذهن شما ایجاد شود.

بدون شک بعد از یک الی دو ماه از انجام تمرینات، شما در برخورد با مسائل زندگی تغییر احساس می‌کنید. ممکن است تصمیم بگیرید که در نقش ترویج دهنده مهارت‌های کسب شده برآیید؛ مثلاً به دیگران نیز توصیه کنید که چنین کتابی را مطالعه کنند یا خود الگوی مناسبی از ذهن آگاه بودن و مهربان با خود برای دیگران باشید.

کتاب شفقت به خود: کتاب کار برای نوجوانان مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای نوجوانانی که درگیر کشمکش‌ها و تغییرات حساس دوران نوجوانی و بلوغ هستند اثری فوق‌العاده کاربردی است و مهارت‌های موثری را در زندگی به آن‌ها می‌آموزد که تنها مختص سنین نوجوانی نیست و در باقی زندگی نیز یاری‌دهنده آن‌ها خواهد بود.

در بخشی از کتاب شفقت به خود: کتاب کار برای نوجوانان می‌خوانیم:

ما به آنچه که در دنیای بیرونی‌تان اتفاق می‌افتد نگاهی انداختیم، امّا در درونتان چه؟ مطمئنم که در مورد بلوغ و هورمون‌ها چیزهایی شنیده‌اید. شنیده‌اید که بدنتان چگونه تغییر می‌کند و برای «تولید مثل» آماده می‌شود. ولی داستان به اینجا ختم نمی‌شود. مغزتان نیز در حال تغییر است. می‌دانستید؟ به جز زمان کودکی، مغزتان بیش از هر زمان دیگری در حال تغییر است. مغزتان نیز همانند سایر اعضای بدنتان در حال آماده شدن برای ادامه زندگی در قالب بزرگسالی است.

جالب‌ترین چیزی که اتفاق می‌افتد این است که دو بخش جداگانه مغزتان به طور همزمان در حال رشد هستند. یکی از آن‌ها سیستم لیمبیک نام دارد و همان بخشی از مغز است که در زمان برانگیختن احساساتتان - مثل احساس خشم یا عصبانیت - فعال می‌شود. از آنجایی که این بخش هنگامی که حدود یازده یا دوازده ساله هستید شروع به تغییر می‌کند، بنابراین احتمالاً در این سن متوجه می‌شوید که به را حتّی گریه می‌کنید و یا در حدود یک و نیم ثانیه از احساس خونسردی به عصبانیت شدید تغییر حالت می‌دهید. این باعث می‌شود که بیشتر به سمت مواردی مانند خودسرزنشگری و افسردگی کشیده شوید. همچنین، این تغییرات مغز باعث می‌شوند که ریسک‌پذیرتر شده و چیزهای جدیدی را که هرگز در گذشته انجام نداده‌اید و شاید هرگز فکر نمی‌کردید که انجام دهید را امتحان کنید. می‌دانید چرا؟ به دلیل این تغییرات مغزی، شما در مورد هر چیزی خیلی هیجان زده نمی‌شوید، بنابراین باید حساسیت خود را بالا ببرید تا سطح هیجان خود را به اندازه دورانی برسانید که جوان‌تر بودید. عجیب است، نه؟

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار
بخش اول: دلایل واقعی کشمکش نوجوانان و آنچه که می‌تواند کمک کند.
فصل اول: تغییرات، تغییرات، و تغییرات بیشتر
فصل دوم: شفقت به خود چیست؟
بخش دوم: یافتن شفقت‌ به ‌خود
فصل سوم: مهربان بودن با خود را چگونه آغاز کنم
فصل چهارم: قلبم را بگشایم و بگذارم مهربانی واردش شود.
فصل پنجم: آگاهی، خلبان اتوماتیک، و یادگیری مکث
فصل ششم: من تنها نیستم - حتی زمانی که فکر می‌کنم که تنها هستم!
بخش سوم: فراتر از اصول
فصل هفتم: کمک! من در ترن (افت و خیز) عاطفی قرار دارم!
فصل هشتم: ارتباط با آگاهی و مهرورزی
فصل نهم: ارتباط با عزت نفس چطور؟
بخش چهارم: پذیرفتن آنچه که هستم و پیدا کردن شادی!
فصل دهم: زندگی با ارزش‌هایم
فصل یازدهم: سپاسگزاری و قدردانی از خود
واژه‌نامه و معرفی سایت
واژه‌نامه انگلیسی- فارسی
معرفی سایت

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب شفقت به خود: کتاب کار برای نوجوانان
نویسنده
مترجمکاظم برزگر بفرویی، آزاده ابویی، عارفه ابویی
ناشر چاپیانتشارات دانشگاه یزد
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات176
زبانفارسی
شابک978-600-857191-9
موضوع کتابکتاب‌های روانشناسی کودک و نوجوان، کتاب علمی و آموزشی نوجوان
قیمت نسخه الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب شفقت به خود: کتاب کار برای نوجوانان

قربان
۱۴۰۲/۲/۲۰
به نام‌ خدا
کتاب شفقت به خود را تا آخر مطالعه کردم، کتاب نسبت به قیمت و حجم متوسط بسیار مفید بود.... و من شخصا از نوجوان عزیز که در آستانه سن بلوغ قرار دارند دعوت می‌کنم این کتاب را تهیه کنند.... همان طور که همه می‌دانیم سن بلوغ را سنی که آن را سن طوفان هم می‌نامند سن بسیار حساسی است.... بسیار و

نوجوانان حساس می‌شوند هیجانات بسیار شدیدی را تجربه می‌کنند. حتی گفته می‌شود نوجوانان تا اندازه چهل درصد از علائم بیماری‌های روانپزشکی را هم نشان می‌دهند.
در این حد شدت علائم روانی شدید می‌شود و در این کتاب بسیار عالی خود شفقت و پذیرش هیجانات مختلف را به نوجوانان آموزش می‌دهد. در این دوران اکثر اوقات هیجانات با شدت بسیار بالا سراغ نوجوان می‌آید و نوجوان نمی‌داند چگونه این هیجانات را مدیریت کند و چه بسا در اثر این ندانستن سراغ کارهای خطرناکی برود که برای او و خانواده‌اش غیر قابل جبران باشد.
شفقت به خود و انجام تمرینات ذهن آگاهی کمک بسیار زیادی در مدیریت این هیجانات به نوجوان می‌کند.
در سن نوجوانی عزت نوجوان شکننده می‌شود که این مورد اگر به طور صحیح مدیریت نشود ممکن است باعث آسیب‌هایی به نوجوان شود که در بخش آخر کتاب در این مورد هم توضیحاتی برای کمک به نوجوان ارائه شده است که شمال مهربانی با خود و پذیرش خود و تمرینات ذهن آگاهی است....
این کتاب به نظر من هم برای نوجوان، هم خانواده‌ها، هم معلمان و نیز مشاوران حوزه کودک و نوجوان مناسب است.
نسبت به مطالب مفیدی که ارائه داده قیمت بسیار مناسبی نیز دارد.
در هر حال از خواندن کتاب لذت بردم و پیشنهاد می‌کنم کتاب را با توجه به قیمت مناسب آن تهیه بفرمایید و با ذهن آگاهی و مهربانی با خود بیشتر آشنا شوید.
و من الله توفیق....
فاطمه طوسی
۱۴۰۱/۲/۲۱
شفقت به خود قطعا چیزیه که در این دوران‌های سخت همه بهش نیاز دارن فرقی نداره تو چه سن و سالی. و این کتاب میتونه هدیه‌ی خوبی برای نوجوون‌های اطرافتون باشه. البته شفقت به خود قطعا تکنیک‌های بیشتری از چیزی که تو این کتاب هست داره ولی کتاب مقدمه‌ی خوبی برای آشنایی با این مبحثه.
زهرا
۱۴۰۱/۴/۲۹
‌کتاب کار برای نوجوانان و البته بنظرم درمانگرام مطالعه کنند خوبه. شفقت یک رویکردی مستقل نیست ولی در کنار هر رویکردی بیاد فوق العادست. شفقت یعنی همدلی کردن و پذیرش خودمون و دیگران همونجوری ک هستیم
الهه شاهین
۱۴۰۲/۲/۱۸
کتابی بسیار کاربردی برای افرادی که حیطه‌ی فعالیت‌شان گروه سنی نوجوان هست
Koodabandh Koodabandh
۱۳۹۹/۱۰/۵
عالیه ولی من هنوز کامل نخوندم
علیرضا بابایی
۱۳۹۹/۱۲/۲۶
بسیار عالی هست
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب شفقت به خود: کتاب کار برای نوجوانان

برای دریافت کتاب شفقت به خود: کتاب کار برای نوجوانان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.