دانلود کتاب شناخت رنگ در عکاسی: استفاده از رنگ، ترکیب بندی و نوردهی برای خلق عکس‌های درخشان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب شناخت رنگ در عکاسی: استفاده از رنگ، ترکیب بندی و نوردهی برای خلق عکس‌های درخشان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب شناخت رنگ در عکاسی: استفاده از رنگ، ترکیب بندی و نوردهی برای خلق عکس‌های درخشان

کتاب شناخت رنگ در عکاسی: استفاده از رنگ، ترکیب بندی و نوردهی برای خلق عکس‌های درخشان نوشتۀ برایان پیترسون و سوزانا هایدی شلنبرگ، به شما می‌گوید که چگونه از رنگ‌ها در عکس‌های خود استفاده کنید و با استفاده از نرم‌افزارهای ویرایش عکس، رنگ دلخواهتان را به عکس‌هایتان بدهید.

وقتی برای عکاسی بیرون می‌روید دنبال چه هستید؟ هم‌زمان که در خیابان‌های محله یا شهرتان قدم می‌زنید آیا در ابتدا جذب رفتار مردم می‌شوید یا رنگ لباس‌ها، رنگ‌های اطرافشان و رنگ موهایشان؟ چقدر در مشاهده رنگ‌های فضای خانه خود قوی هستید؟

بسته به جایی که زندگی می‌کنید و فصلی که برای عکاسی انتخاب کرده‌اید، با رنگ‌های متفاوتی مواجه می‌شوید. در هر صورت همیشه رنگ‌هایی برای یافتن وجود دارند. دنیای ما رنگی است. اولین گام وارد کردن رنگ‌های بهتر به عکس‌هایتان، تربیت چشم‌ها برای دیدن رنگ‌هاست. یکی از کارهای کلیدی برای پرورش و گسترش نگاه، ندیدن دنیا در قالب اشیاء و مشاهده آن در قالب خط، بافت، شکل، الگو و رنگ است.

برایان پیترسون (Bryan Peterson) و سوزانا هایدی شلنبرگ (Susana Heide Schellenberg) در کتاب شناخت رنگ در عکاسی (Understanding color in photography) تلاش می‌کنند به شما کمک کننند که رنگ‌های زندۀ دنیای اطراف خود را دیده و ثبت کنید. آن‌ها از این خواهند گفت که شما چطور رنگ‌ها را می‌بینید، دوربین چگونه آن‌ها را ثبت می‌کند و نکاتی به منظور نوردهی درست رنگ سفید، سیاه و رنگ‌های بین آن‌ها را خواهید خواند. اثر رنگ بر ترکیب‌بندی و استفاده از رنگ به سود عکس را خواهید آموخت.

عکس‌های مثالی بسیاری در این کتاب می‌بینید، به علاوه تصاویری از مکان و نورپردازی صحنه عکاسی آن‌ها و توضیحاتی دربارۀ چرایی و چگونگی ثبت هر عکس. هدف نویسندگان کمک به شماست تا دیدتان را گسترش داده و بدانید که آنچه در کتاب حاضر می‌بینید حاصل تمام چیزی است که پیترسون دربارۀ خلق عکس در جعبۀ نوری که عموماً دوربین DSLR نامیده می‌شود، می‌داند.

اگر هدف شما از خواندن این کتاب تنها کسب مهارت در ویرایش بعد از عکاسی و استفاده از نرم‌افزارهای ویرایش عکس است، احتمالاً کتاب حاضر به درد شما نمی‌خورد ولی اگر شما نیز باور دارید که خلق عکس‌های گیرا را می‌توان با حداقل ویرایش انجام داد، بی‌شک پاسخی است که دنبالش هستید.

با برایان پیترسون بیشتر آشنا شویم:

برایان پیترسون عکاس، نویسنده و مدرس عکاسی با بیش از 40 سال سابقه می‌باشد. وی جوایز بسیاری را برنده شده است از جمله هفت بار جایزه سالانه Communication Arts Photography Annual، چهار بار جایزه Print Magazine و همچنین جایزه ارزشمند New York Art Directors Gold Award. او سردبیر دو نشریه Popular Photography و Outdoor Photographer بوده و از بنیانگذاران مدرسه عکاسی آنلاین BPSOP.com است. در جامعه عکاسی او را به‌عنوان نویسنده چندین کتاب مشهور عکاسی می‌شناسند. در ضمن او عکاس تبلیغاتی مشهوری است و از مشتریان او می‌توان به شرکت‌های American Express ،Kodak ،UPS ،Phillips و Citibank اشاره کرد.

کتاب شناخت رنگ در عکاسی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به عکاسی علاقه‌مند هستید و می‌خواهید این هنر را بیاموزید، کتاب حاضر یکی از آثاری است که حتماً باید آن را بخوانید.

در بخشی از کتاب شناخت رنگ در عکاسی می‌خوانیم:

شاید متوجه نشده باشید ولی زندگی شما، تا حد زیادی، تحت تأثیر رنگ‌ها قرار دارد. از پوشاکی که به‌واسطه تبلیغات می‌خرید تا کالاهایی که به آن‌ها واکنش نشان می‌دهید؛ رنگ‌ها روی روند تصمیم‌گیری، ذائقه، مد و حتی حس بویایی شما اثرگذار هستند. به‌تجربه متوجه شده‌ام که اغلب عکاس‌ها شناختی از اهمیت رنگ و نقش آن در انتقال حس و حال و همچنین ترکیب‌بندی ندارند.

اولین گام درک تئوری پایه رنگ‌ها و ارتباط رنگ‌ها با یکدیگر، درک چرخه رنگ‌ها است. چرخه رنگ خیلی شبیه فرمان خودرو است که می‌تواند شما را به مسیرهای موفق زیادی هدایت کند و بی‌توجهی به آن منجر به تصادفات پرهزینه‌ای می‌شود.

چرخه رنگ‌ها، چیدمان ترتیبی دوازده رنگ است که ارتباط آن‌ها را با هم نشان می‌دهد. این چرخه بر اساس سه رنگ اولیه یا اصلی (primary) است: قرمز، آبی و زرد. ترکیب این سه رنگ، رنگ‌های ثانویه یا فرعی (secondary) را می‌سازند: سبز (ترکیب آبی و زرد)، بنفش / ارغوانی (ترکیب قرمز و آبی) و نارنجی (ترکیب قرمز و زرد). ترکیب رنگ‌های ثانویه به رنگ‌های ترکیبی (tertiary) می‌انجامد مثل قرمز - بنفش یا آبی - سبز.

دو رنگی که در چرخه رنگ‌ها روبه‌روی هم قرار داشته باشند (مثل نارنجی و آبی) را رنگ‌های مکمل (complementary) می‌نامند. این دو رنگ وقتی در کنار هم باشند، یکدیگر را کامل و اثر هم را تشدید می‌کنند (به‌دلیل تضادشان بیشتر به‌چشم می‌آیند). گروهی از سه رنگ کنار هم روی چرخه رنگ‌ها (مثل آبی، آبی - سبز و سبز) را رنگ‌های همسان (analogous) می‌نامند که ترکیب‌های ساکت‌تر یا کم‌اثرتری هستند. ارتباط بین رنگ‌ها ادامه‌دار است. بررسی چرخه رنگ‌ها می‌تواند شما را در درک بهتر رنگ‌ها و اثرشان روی یکدیگر کمک کند.

 ۱۷۰ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6717-27-4 

چاپ ۱۳۹۹: ۱۴۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

درباره نویسنده
مقدمه
فصل 1: نور، نوردهی و رنگ
فصل 2: رنگ و ترکیب‌بندی
فصل 3: رنگ و روحیه
فصل 4: استفاده از ابزارها برای بهینه‌سازی رنگ
از همین مترجم

راهنمای دانلود کتاب شناخت رنگ در عکاسی: استفاده از رنگ، ترکیب بندی و نوردهی برای خلق عکس‌های درخشان

برای دانلود کتاب شناخت رنگ در عکاسی: استفاده از رنگ، ترکیب بندی و نوردهی برای خلق عکس‌های درخشان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  شناخت رنگ در عکاسی: استفاده از رنگ، ترکیب بندی و نوردهی برای خلق عکس‌های درخشان