دانلود کتاب شهر غصه


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب شهر غصه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب شهر غصه

امیرعلی نبویان در کتاب شهر غصه با استفاده از شخصیت‌های تاریخی و ادبی مانند امیرکبیر، مجنون و... داستانی طنز و موزیکال روایت می‌کند و تضاد زندگی سنتی و مدرن را به تصویر می‌کشد. امیرکبیر برای زندگی بهتر به شهر باز می‌گردد اما نمی‌تواند ارزش‌ها و هنجارهای زندگی جدید را بپذیرد و با چالش‌های بسیاری روبرو می‌شود.

درباره‌ی کتاب شهر غصه:

این نمایشنامه، روایتی موزیکال دارد و داستان با بازگشت میرزا تقی خان امیر کبیر به شهری که زمانی مقیم آن بوده آغاز می‌شود. در کتاب شهر غصه او با همسرش (عزت الدوله) در کاشان زندگی می‌کند و در حمام فین به دلاکی مشغول است اما به دلیل مشکلات مالی فراوان و به امید پیدا کردن شغلی آبرومند و پرسود به این شهر آمده است.

میرزا تقی خان در شهر با دوستان قدیمی‌اش روبرو می‌شود ولی درمی‌یابد که هر کدام از آشنایانش در وضعیتی هستند که حتی تصورش را هم نمی‌کرد. در چنین شرایطی به رغم نیار مالی حاضر نمی‌شود به این مناسبات تن بدهد و به کاشان بازمی‌گردد.

نویسنده در نمایشنامه شهر غصه معتقد است سیاه و سفید، رذل و شرافتمند و منفور و محبوب در درون آدم‌هاست و آن‌ها هستند که تصمیم می‌گیرند کدام باشند. این کتاب قصد دارد به شما یادآوری کند که بخشی از ناهنجاری‌ها، ابتذال‌ها، بی‌قیدی‌ها و... نتیجه‌ی همان تصمیم‌های نادرست است.

امیرکبیر نماد سنت و ارزش‌های قدیمی به شمار می‌آید؛ او که از دنیای دیگری است با قدم گذاشتن مجدد به شهر خود، متوجه می‌شود که باورها تغییر کرده است و این شهر مدرن و امروزی دیگر جای او نیست.

ناگفته نماند؛ نبویان این نمایش را با الهام از شهر قصه‌ی بیژن مفید نوشته است و مانند او تلاش می‌کند با روایتی موزیکال و طنزی تلخ، تلنگری به شما وارد کند و شما را با ذات حقیقی انسان روبرو سازد تا شاید بتوان تغییری ایجاد کرد.

با امیرعلی نبویان بیشتر آشنا شویم:

امیرعلی نبویان که به عنوان مجری مشهور و موفق برنامه‌های صدا و سیما شناخته می‌شود، در فروردین 1359 در شهر آمل به دنیا آمد. او در رشته‌ی مهندسی برق تحصیل کرد اما از همان ایام نوجوانی به اجرا و بازیگری علاقه داشت و پس از تغییر چندین شغل، بالاخره در سن 28 سالگی برای یادگیری بازیگری راهی تهران شد و دوره‌ی تخصصی این هنر را در کنار استادانی مانند مهتاب نصیرپور و حسن معجونی گذراند.

نبویان بخش عمده‌ی شهرت و محبوبیت خود را مدیون اجرا در برنامه رادیو 7 است اما به همین موضوع اکتفا نکرد و امروزه در زمینه‌های گوناگون هنری خوش درخشیده است. این نویسنده با نوشتن و اجرای قصه‌های امیرعلی که در حقیقت داستان زندگی خودش محسوب می‌شود، به جایگاه مهمی در نویسندگی رسید. از طرف دیگر، نبویان با نگارش در ژانر نمایشی توانست کاری درخشان و ماندگار در کارنامه‌ی هنری خود ثبت کند؛ نمایشنامه‌ای که به وسیله‌ی کوروش سلیمانی کارگردانی شد و در سال 1393 به روی صحنه رفت و مخاطبان نیز از آن استقبال کردند. این هنرمند با حضور در فیلم‌های سینمایی مهمی مانند خانه دختر و زرد توانایی‌های بیشتری را از خود به نمایش گذاشت.

کتاب شهر غصه مناسب چه کسانی است؟

اگر به ادبیات نمایشی علاقه دارید، این کتاب برای‌تان تجربه جذابی خواهد بود.

در بخشی از کتاب غصه می‌خوانیم:

ابی – بی‌خیال پیش اومده
اسی –... به سرت قسم ابی، می‌سوزه
ابی- به سر اجدادت کره الاغ، در گاله رو ببند
اسی- خیله خب ترش نکن
ابی-زهرمار بی تربیت، همیشه معرفتت قد قسم به سرما، واسه سوزش ادرار بود
اسی- بابا حال نگیر دیگه، یه چیزی گفتیم حالا
ابی-یعنی چی گفتیم حالا؟ !! نفست ناحقه...
اسی-‌ای بابا! ببینم حضرت ختم معرفت! تو همون بزمجه نیستی که همین هفته پیش، سر یه تنبون زار کرباسی، صدوده چوق ما رو تیغیدی ابی فوکول طلا؟ ! لا اله الا الله
ابی- تو برو خدات و شکر کن که دیگه بزرگ شدی، قد کشیدی، حالا شلواری هست، رنگ رخساری هست، . . . قصه از دوره نوجوونیتون بسیاره، اسی مردم داره!
اسی- لوطی شب درازه حالا...
ابی- شب عالی پر نور
اسی- زرت عالی قمصور
ابی- رته ته
اسی- سرورته
ابی- سروتهش دوزاره
اسی- همون هم زیادته
امیرکبیر- آقا زشته، . . . بابا دعوا نکنین
ابی- به تو چه
اسی- هه آقا رو

 ۸۸ صفحه، ۴۵۱ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-858-404-9 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیش‌پرده
پرده اول: استودیوی باربد
پرده دوم
پرده سوم: مطب ابن سینا

راهنمای دانلود کتاب شهر غصه

برای دانلود کتاب شهر غصه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  شهر غصه

نظرات کتاب شهر غصه

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.