دانلود کتاب شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم

کتاب شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم برای نخستین بار، بسیاری از جزئیات سه شاهکار قبلی جورج آر. آر. مارتین یعنی، مجموعه ترانه آتش و یخ که منبع سریال بازی تاج و تخت هستند را آشکار می‌کند. جریان این کتاب، حدود یک قرن قبل از بازی تاج و تخت می‌گذرد، در زمانی که سلسله تارگرین هنوز بر تخت آهنین می‌نشستند و یادبودهای پایانی اژدها هنوز از یادها فراموش نشده بود.

کتاب شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم (A kinght of the seven kingdoms) از مجموعه رمان‌های کوتاه تشکیل شده که در حقیقت پریکوال‌هایی برای «نغمه‌ی آتش و یخ» به شمار می‌رود. روش روایت مانند نغمه نیست که دربر دارنده پرش‌های روایی، چه از نظر زمان و چه از بعد فاصله و زاویه‌ی دید گوینده باشد؛ هر بخش، چارچوب زمانی کمابیش کوتاه و به هم وابسته‌ای را کاملا از دید سوم شخص کاراکتر پراهمیتش و در جغرافیایی کوچک و کم (غالبا در محدوده‌ی یک قلعه) بازگو می‌کند.

جورج آر. آر. مارتین (George R R Martin) تا حالا سه داستان از داستان‌های دانک و اگ (Tales of Dunk and Egg) را نوشته که به ترتیب‌ به اسم‌های «شوالیۀ بوته‌نشین»، «شمشیر قسم خورده» و «شوالیه مرموز» در این کتاب منتشر شده‌اند و قرار شده کتاب‌های بسیار فراوانی از این مجموعه در پیش باشد.

شخصیت‌های پراهمیت مجموعه‌های دانک و اگ، یک شوالیه و یک شاهزاده‌اند. سر دانکن د تال و اگان تارگارین بعید. دو رفیق بامحبت از دو نسل مختلف که به طور ناآشنا با هم متحد می‌شوند و هفت پادشاهی را زیر پا می‌گذارند تا اسم‌شان در تاریخ ابدی شود.

سر دانکن د تال، به عبارت دیگر سر دانکن بلند بالا، از شوالیه‌های افسانه‌ای وستروس است. اسم او را در زمره سر آرتور دین و سر باریستان سلمی می‌گذارند. در اصل سربلندی تمام زندگی باریستان این است که در 16 سالگی در مسابقات چند جانبه با سر دانکن نبرد کرده و شکستش داده و بیشتر او را به دلیل اینکه یک شوالیه‌ی حقیقی و وفادار به قسم‌اش بود که به خاطر مردم شمشیر می‌کشید و نه لردها، می‌ستایند. سر دانکن گویی دوست داشتنی‌ترین شوالیه‌ی تاریخ وستروس بین عموم و مردم عادی باشد و بیشتر روستایی‌ها او را به مثابه‌ی سرمشق و پدر معنوی کلیه‌ی شوالیه‌هایی که به قسم و پیمان‌شان حاکی بر دفاع از ضعیفان و نیازمندان وفا دارند، احترام می‌گذارند و از نامش به خوبی یاد می‌کنند.

پادشاه اگان تارگارین پنجم، نامیده به «اگان بعید»، چهارمین فرزند «میکار تارگارین اول» بود که خود شخص میکار هم چهارمین فرزند پادشاه «دیرون تارگارین دوم»، ملقب به دیرون دادگر و دوازدهمین پادشاه سلسله‌ی تارگارین‌ها بود. وقتی اگان چشم به جهان گشود، دیرون هنوز زنده و روی تخت پادشاهی بود.

همانگونه که نغمه‌ی آتش و یخ بازگو کردنش را پیرامون یک شورش کهن‌تر (شورش رابرت) قرار می‌دهد، داستان‌های دانک و اگ هم در حقیقت تنها پس لرزه‌های یک جنگ کهن داخلی بین تارگارین‌ها هستند. 16 سال پیش از داستان‌های دانک و اگ، قیامی نامیده شده به «شورش بلک‌فایر» در وستروس اتفاق افتاد که شکل سیاسی کشور را به صورت غیر قابل تغییری و برای ابدیت عوض کرد. سایه‌ی شورش بلک‌فایر در کل کتاب شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم چشمگیر است و اصلا پرسش کلیدی در بیشتر بزنگاه‌های کتاب، همین سوال ساده است: سرخ یا سیاه؟!

جورج آر آر مارتین در قصه‌های دانک و اگ، کاری یک‌ سره ناهمسان با نغمه‌ی آتش و یخ می‌کند. در حقیقت او در این جا چیزی را بازگو می‌کند که همانند آن در فصل‌های «بریین» در کتاب چهارم نغمه دیده شده بود. در قصه‌های دانک و اگ، اندازه کوچک است. در صورتی که شخصیت‌های بزرگی مانند خود دانکن و اگان، استاد ایمون و کلاغ خونین، شاهزاده بیلور تارگارین افسانه‌ای و والدر فری کودک و … در قصه‌ها هستند، اما حول پراهمیت گفتارها ابدا سر قضیه‌ی زیاد پر سر و صدا و بزرگی مانند تصاحب تاج و تخت یا نجات دنیا نیست.

شاهزاده‌ی مغروری که سر یک جریان بی‌ارزش به غرورش بی‌احترامی شده و قطع عضو شوالیه‌ی بدبخت‌ای را درخواست می‌کند، دو قلعه‌ی بسیار کوچک و مکانی که لرد یکی و زنه دیگری سر آب یک رود نزاع می‌کنند و در آستانه‌ی ستیز با هم هستند، آن‌ هم با نیروهای کوچک‌شان که همه‌ی آن‌ها کشاورزهایی رعیت هستند، پسر جوانی که تصورات فراوانی در سرش دارد و قصد دارد با شرکت در یک مسابقات چند جانبه سری در سرها بیابد، دختر جوان و لطیف و با آگاهی که اسیر وصیت پدرش حاکی بر نیاز ازدواج کردنش برای نگه داشتن زمین‌هایش شده و زیر سقف خودش از دست شوالیه‌ی وفادار به پدرش آسایش و آرامش ندارد، یک عروسی بین دو خاندان پولدار اما نه چندان با ارزش که قهرمان‌های داستان تنها به دلیل غذا واردش می‌شوند و گرفتار مصائبش می‌گردند و بسیاری از مثال‌هایی از این موارد، مبنا و اصل قصه‌های دانک و اگ است.

جرج آر. آر. مارتین نویسنده این کتاب، در 20 سپتامبر 1948در ایالت نیوجرسی آمریکا به دنیا آمده و در حال حاضر با همسرش پاریس مک براید در سنتا فه نیومکزیکو زندگی می‌کند. او از نویسندگانی است که تعداد فراوانی از رمان‌هایش در بین پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار دارد. مارتین اکثرا به دلیل مجموعه پرفروش و پیروز ترانه آتش و یخ معروف است.

در بخشی از کتاب شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم می‌خوانید:

درون قفسی آهنین بر سر تقاطع جاده، اجساد دو مرد زیر نور خورشید تابستان می‌پوسیدند. اگ زیرشان ایستاد تا نگاهی به آن‌ها بیندازد. «فکر می‌کنید اینا کی بودن، آقا؟» قاطرش، حکیم‌باشی، خشنود از فرجه‌ای که دست داده و بی‌اعتنا به دو بشکۀ شرابی که بر پشتش بود، شروع به چریدن چمن شیطان قهوه‌ای حاشیۀ جاده کرد.

دانک گفت: «دزد.» سوار بر تندر، دانک به اجساد خیلی نزدیکتر بود. «متجاوز، قاتل.» هر دو زیربغل پیراهن سبز کهنه‌اش از عرق مانده لکه‌دار شده بود. آسمان آبی بود و خورشید به تندی می‌درخشید و از صبح که ترک اتراقگاه گفته بودند تا کنون شر و شر عرق ریخته بود.

اگ کلاه حصیری نرم لبه‌ پهنش را درآورد. در زیر کلاه، سرش کچل بود و می‌درخشید. از کلاهش مثل بادبزنی برای دور کردن حشرات استفاده کرد. صدها حشره روی جسدها می‌خزیدند و تعداد بیشتری از آن‌ها کاهلانه در هوای داغ ساکن شناور بودند. «حتما کار بدی کرده بودن که تو قفس کلاغ‌ها ولشون کردن که بمیرن.»

گهگاه اگ می‌توانست به اندازۀ هر حکیمی دانا باشد، اما در باقی اوقات هنوز پسرکی ده ساله بود. دانک گفت: «لردها همینن دیگه، بعضی‌هاشون برای اعدام آدم‌ها دلیل چندانی لازم ندارن.»

بزرگی قفس آهنین برای جا دادن یک نفر هم کفایت نمی‌کرد، با این وجود دو مرد را به زور داخلش چپانده بودند. ایستاده رو در روی هم، با بازوها و پاهای به هم پیچیده و پشت به آهن سیاه و داغ میله‌ها. یکی‌شان تلاش کرده بود که دیگری را با گاز گرفتن گردن و کتفش بخورد. کلاغ‌ها به سر وقت هر دوشان رسیده بودند. هنگامی‌که دانک و اگ به بالای تپه رسیدند، پرنده‌ها همانند ابری سیاه به هوا برخاستند و آن‌چنان انبوه بودند که حکیم‌باشی رم کرد.

دانک گفت: «هر کی بودن، معلومه گرسنگی کشیدن.» پوست رو استخونن و پوست‌شون سبز و رو به فساده. «ممکنه یه مقدار نون دزدیده بوده باشن، یا دزدکی آهویی رو تو املاک یه لرد شکار کرده بوده باشن.» از زمانی که خشک‌سالی وارد دومین سالش شده بود، بیشتر لردها در قبال شکار بی‌مجوز کمتر مدارا می‌کردند، البته آن‌ها پیش از این‌ها هم چندان اهل مدارا نبودند.

«شایدم عضو یه دستۀ یاغی بوده باشن.» در داسک شنیده بودند که چنگ‌نوازی ترانۀ «روزی که رابین سیاه را به دار آویختند» را می‌خواند. از آن پس، اگ در پس هر بوته‌ای چشمش به دنبال یاغیان دلیر بود.

فهرست مطالب

شوالیۀ بوته‌نشین
شمشیر قسم‌خورده
شوالیه مرموز

 ۴۴۸ صفحه، ۱۰ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6974-27-9 

چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم

برای دانلود کتاب شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  شوالیه‌ای از سرزمین هفت اقلیم
محمد جمالی
۱۳۹۸/۳/۲۳
با سلامبقیه کتاب‌های جورج آر آر مارتین رو هم بزارینحداقل 5 تا کتاب پر فروش دیگه هم نوشته ولی، این اولین کتاب از مارتین هس که داخل کتابراه قرار داده شده
امیرمحمد نورمحمدی
۱۳۹۸/۳/۲۷
لطفا کتاب اتش و خون و جهان اتش و خون رو هم بذارید
حسین چشم آلوس
۱۳۹۸/۳/۲۸
*"جهان آتش و یخ" یا "دنیای آتش و یخ"
کتابی به اسم جهان آتش و خون وجود نداره
null null
۱۳۹۸/۵/۱۴
کتاب بسیار عالیی بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۲)