دانلود کتاب صدور انقلاب اسلامی: زمینه‌ها و پیامدهای بین‌المللی آن

  • از: بهرام نوازنی
  • ۱۱۸ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب صدور انقلاب اسلامی: زمینه‌ها و پیامدهای بین‌المللی آن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب صدور انقلاب اسلامی: زمینه‌ها و پیامدهای بین‌المللی آن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صدور انقلاب اسلامی: زمینه‌ها و پیامدهای بین‌المللی آن

هدف کتاب صدور انقلاب اسلامی: زمینه‌ها و پیامدهای بین‌المللی آن اثر بهرام نوازنی، درک مفهوم واقعی ایده صدور انقلاب در نزد رهبران جمهوری اسلامی، کشف زمینه‌های طرح این ایده و شناخت تحولات و فرجام آن در روابط میان جمهوری اسلامی و دولت‌های غربی است.

« این کتاب در تاریخ 17 بهمن 1396 به‌روز رسانی شده است.»

پدیده‌ صدور انقلاب یکی از پیامدهای هر انقلاب بزرگ تاریخ معاصر بوده است و در انقلاب اسلامی ایران نیز بروز و نمود آشکاری یافته است. از آن‌جا که انقلاب اول بار از ذهن بشر طراوش می‌کند می‌توان صدور انقلاب را در مرحله نخست یک «ایده» یا «فکر» نامید که به مردم دیگر جوامع بشری عرضه می‌شود. اما انقلاب در ذهن محدود نمی‌شود بلکه برای به رسیدن به اهداف خود ناگزیر از ظهور در صحنه اجتماع و تغییر و تحول وضع موجود است و این مهم‌ترین وظیفه یک فرد انقلابی است که در این مرحله از چه شیوه و ابزاری برای دستیابی سریع‌تر و کم هزینه‌تر به اهداف و آرمان‌های انقلاب استفاده کند. بی‌تردید عوامل نظم پیشین در داخل جامعه‌ انقلاب زده و همچنین عوامل حافظ وضع موجود در صحنه‌های بزرگ‌تر منطقه و جهان، که از برهم خوردن نظم آسیب دیده‌اند به مقابله با عوامل تغییر برخاسته و با این «فکر» و «شیوه» انقلابی به مبارزه خواهند پرداخت. نوع و شدت واکنش‌های بین‌المللی در مقابل یک انقلاب نه تنها در نوع «شیوه» انقلابی بلکه بر «دامنه» و «شدت» انقلاب نیز تأثیرگذار است و جنبش و دولت انقلابی را به اتخاذ تدابیری برای رهایی یا کاهش پیامدهای مخرب این مقاومت بین‌المللی مجبور می‌سازد.

به منظور روشن کردن اهداف سیاست خارجی جمهوری اسلامی و جایگاه صدور انقلاب در میان اهداف و تحولات مفهومی و کارکردی آن، کتاب صدور انقلاب اسلامی: زمینه‌ها و پیامدهای بین‌المللی آن، بر مبنای سه بخش کلی تبیین چارچوب نظری صدور انقلاب اسلامی و تحولات مفهومی آن، شیوه‌های صدور انقلاب اسلامی و تحولات ابزاری آن، و در پایان واکنش‌های بین‌المللی و چالش‌هایی که در جریان پیگیری راهبرد صدور انقلاب برای منافع ملی کشور به وجود آمد تقسیم شده است.

در فصل نخست از بخش اول، ضمن مروری بر ادبیات انقلاب‌ها، به تفصیل درباره عوامل پیدایش و تحول انقلاب‌ها تا پیروزی و صدور انقلاب پرداخته و به نقاط مشترک و مختلف انقلاب اسلامی با دیگر انقلاب‌های مهم در کشورهای بزرگ و کوچک اشاره می‌شود و هدف این است که گامی در جهت تکمیل نظریه‌پردازی انقلاب‌ها برداشته شود. در همین زمینه اعطای فرصت مطالعاتی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی به نویسنده و موافقت دانشگاه کانادایی بریتیش کلمبیا در شهر ونکوور برای استفاده از منابع غنی کتابخانه‌ای آن به عنوان پژوهشگر میهمان، فرصت مناسبی بود که برای شروع این پژوهش غنیمت شمرده شد. فصل دوم از همین بخش، به مطالعه انقلاب اسلامی تمرکز یافته و رویکرد امام خمینی و دیگر رهبران انقلاب اسلامی را که منجر به تدوین قانون اساسی و پیگیری موضوع صدور انقلاب اسلامی به عنوان یک راهبرد دولت جمهوری اسلامی ایران شده است مورد توجه قرار گرفته است.

بخش دوم در دو فصل به بررسی ارکان جمهوری اسلامی و نهادهای انقلابی مؤثر بر پیشبرد راهبرد صدور انقلاب اسلامی و همچنین جبهه‌های مختلفی که هر یک از این ارکان و نهادها برای پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی و مواجهه با تهدیدات قدرت‌های بزرگ رقیب تشکیل داده و فعالیت می‌کردند پرداخته است. بخش سوم نیز به موضوع واکنش‌های بین‌المللی و تحولاتی که سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در این راستا متحمل شده است می‌پردازد. این بخش نیز در دو فصل به دوره برزخ انقلابی و ثبات مکتبی تقسیم می‌شود و راهبرد صدور انقلاب اسلامی را در این دو دوره به بوته نقد و تحلیل می‌کشاند.

 ۴۸۰ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-7986-53-3 

چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مقدمه
بخش اول: چارچوب نظری انقلاب اسلامی و تحولات مفهومی آن
فصل اول: چارچوب نظری انقلاب اسلامی
مفهوم انقلاب و شرایط آن
نقش رقابت خارجی
بحران هویت
جنبش‌های انقلاب اسلامی
فصل دوم: مفهوم صدور انقلاب اسلامی
رویکرد امام خمینی
حاکمیت اسلام بر همه امور اجتماعی یا پیوستگی دین و سیاست
ماهیت جهان‌شمولی و فرامرزی اسلام و انقلاب اسلامی
«ولایت فقیه» به‌عنوان بهترین الگوی حکومتی
الگوسازی برای سایر ملل مسلمان یا صدور انقلاب
رویکرد قانون اساسی جمهوری اسلامی
خلاصه بخش
بخش دوم: ارکان و ابزار صدور انقلاب اسلامی
فصل سوم: ارکان و نهادهای صدور انقلاب
مردم
مجلس خبرگان
ولایت فقیه
مجمع تشخیص مصلحت نظام
مجلس شورای اسلامی
ریاست جمهوری
قوه قضاییه
فصل چهارم: جبهه‌ها و ابزار «صدور انقلاب»
جبهه و ابزار فرهنگی
شورای عالی انقلاب فرهنگی
شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
سازمان صدا و سیما
سازمان تبلیغات اسلامی
جبهه و ابزار علمی
جهاد دانشگاهی
انجمن آثار و مفاخر فرهنگی و دفتر جذب نخبگان
فرهنگستان‌های علوم
دانشگاه بین‌المللی امام خمینی
مرکز تحقیقات حکومت اسلامی
دانشگاه امام صادق(ع)
جامعه المصطفی العالمیه
بنیاد دایره ‌المعارف اسلامی
المپیادهای علمی
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران
جبهه و ابزار اقتصادی
وزارت امور اقتصادی و دارایی
وزارت صنعت، معدن و تجارت
وزارت جهاد کشاورزی
کمیته امداد امام خمینی(ره)
بنیاد مستضعفان و بنیاد شهید و امور ایثارگران
آستان قدس رضوی
جبهه و ابزار نظامی
شورای عالی امنیت ملی
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
جبهه و ابزار سیاسی
خلاصه بخش
بخش سوم: واکنش‌های بین‌المللی و تحولات نظری و عَملی صدور انقلاب
فصل پنجم: دوره برزخ انقلابی
اختلافات داخلی
انقلاب دوم
کودتا و جنگ
فصل ششم: دوره ثبات مکتبی
انقلاب سوم و مصلحت‌سنجی
انقلاب جهانی
واقع‌گرایی در جنگ
بازسازی ملی‌گرایانه
تنش‌زدایی و همگرایی
حمایت از جنبش‌های آزادی‌بخش
مقابله با تحریم و براندازی
تغییر آهنگ تنش‌زدایی
خلاصه بخش
نتیجه‌گیری
منابع و مآخذ
منابع فارسی
منابع انگلیسی

راهنمای دانلود کتاب صدور انقلاب اسلامی: زمینه‌ها و پیامدهای بین‌المللی آن

برای دانلود کتاب صدور انقلاب اسلامی: زمینه‌ها و پیامدهای بین‌المللی آن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  صدور انقلاب اسلامی: زمینه‌ها و پیامدهای بین‌المللی آن
zohre pakpoor
۱۳۹۷/۳/۱۲
باسلام. نکته‌ی که از بخش بیانیه‌های الجزایر دریافتم: این بود که در ١٣آبان سال١٣۵٨ تسخیرسفارت آمریکا در ایران توسط دانشجویان پیرو خط امام بود و ۵٢نفر از آمریکایی‌ها گروگان گرفته شدند. و برای آزادی این گروگانها مذاکره‌ای بین دو کشور با میانجی گری دولت الجزایر صوررت گرفت.
Fateme mir hoseyni
۱۳۹۷/۳/۱۲
ضمن عرض سلام و روز بخیر
نکته مهمی که من بامطالعه بخش حاکمیت اسلام بر همه امور اجتماعی دریافتم این است که: طرح حکومت دینی از موضوعات مورد توجه امام (ره) بوده و ایشان از حکومت دینی با عنوان ولایت فقیه بیشتر...
سمیه آقاجانی
۱۳۹۷/۳/۱۲
باسلام. نکته مهمی که از بخش رویکرد امام خمینی (ره) دریافتم این بودکه؛ مفهوم استقلال از نظر امام (ره) دارای جنبه خودکفایی در مقابل وابستگی رژیم پهلوی به غرب و وابستگی برخی گروههای مبارز انقلابی به شوروی می‌باشد.
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۲۸)