دانلود کتاب صوتی احتمالا گم شده‌ام


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی احتمالا گم شده‌ام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی احتمالا گم شده‌ام

کتاب صوتی احتمالا گم شده‌ام نوشته سارا سالار، برنده جایزه ادبی بنیاد گلشیری، داستان زندگی زنی را روایت می‌کند که در طول روز، بین خیال و واقعیت سرگردان است و اتفاقات جالب زندگی‌اش را با به یادآوری خاطراتش تعریف می‌کند.

راوی کتاب دختر همدانی و مقیدی است که مادرش در دام اعتیاد گرفتار شده و پدرش را از دست داده است. او در دوره دبیرستان با دختری به نام گندم دوست می‌شود که تک فرزند است و پدر و مادرش از یکدیگر جدا شده‌اند. تنها فکر و دغدغه ذهنی این دختر ادامه یافتن دوستی‌اش با گندم است. چرا که می‌خواهد این‌گونه با کندوکاو در زندگی گندم، خود گمشده‌اش را بیابد.

این کتاب گمگشتگی زنی در دنیای امروز را روایت می‌کند که محدودیت‌های ایجاد شده در جامعه، تناقضات و پیچیدگی‌های روحی را در او به وجود می‌آورد.

راوی قصه به دلیل آشفتگی‌های ذهنی‌ای که نسبت به گذشته‌اش دارد نزد روانشناس می‌رود. او روانشناس را مثل مخاطبان داستانش می‌بیند که در این بین به سؤال‌هایی که در ذهنش ایجاد می‌شود نیز پاسخ می‌دهند.

محور اصلی داستان احتمالا گم شده‌ام، شخصیت راوی است. نویسنده با شخصیت‌پردازی خوب خود داستان را جلو می‌برد و شما زمانی می‌توانید پی به اهداف داستان ببرید که شخصیت راوی را تحلیل کنید.

این داستان به قدری ساده و روان و صمیمی است که شما به راحتی همراه راوی می‌شوید، با او به سفر می‌روید یا در خوابگاه‌های دانشجویی دهه 60، مطب دکتر و ... وقت خود را سپری می‌کنید که انگار از دهه دوم زندگی راوی تا دهه سوم و چهارم همراه با او بوده‌اید و از این طریق می‌توانید تمامی دغدغه‌های زندگی‌اش را درک کنید.

کتاب احتمالا گم شده‌ام نخستین اثر سارا سالار به زبان آلمانی نیز ترجمه و چاپ شده است. این کتاب داستانی چند خطی است که پرش‌های زمانی و فردی دارد. با اینکه اصل داستان بر یک خط صاف روایت می‌شود اما شیوه نگارش سالار متفاوت است.

این داستان را می‌توان به عنوان داستانی شهری نیز شناخت. چرا که فضای داستان در آپارتمان و جزئیات زندگی شهری می‌گذرد که برای شهرنشینان بسیار آشنا و باورپذیر است. از نقاط قوت این کتاب می‌توان به پایان‌بندی خوب و قابل تأمل، لحن و قلم پخته، فضاسازی و شخصیت‌پردازی عالی و نوع روایت سارا سالار اشاره کرد.

شنیدن کتاب صوتی احتمالا گم شده‌ام به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به داستان‌های اجتماعی و تا حدودی زنانه علاقه‌مندید این کتاب را از دست ندهید.

در بخشی از کتاب صوتی احتمالا گم شده‌ام می‌شنویم:

توی کوچه دم در خانه پارک می‌کنم. قبل از اینکه پیاده شوم بنز آلبالویی مَکُش‌مرگ ما هم می‌پیچد توی کوچه و پشت سرم پارک می‌کند. باید این بار بهش بگویم. چرا باید بگویم؟ آن هم وقتی با کیوان... باید بگویم. در حیاط را که باز می‌کنم، می‌بینم آن سر حیاط دوباره این پیشی، گربه شیطونه خانم نعمتی رفته است روی درخت و دوباره آقارضا روی نردبان است که گربه را بیاورد پایین، ولی آن میشی تنبل روی پله‌ها لم داده است. سامیار ذوق‌زده می‌دود آن طرف. فکر کنم این خانم نعمتی همان‌قدر که گربه‌هایش را دوست دارد سامیار را هم دوست دارد. چون هر وقت سامیار را می‌بیند آن‌قدر برایش غش و ضعف می‌کند که بیا و ببین. اما انگار یک‌هزارم گربه‌هایش من را دوست ندارد چون توی این چند ماهی که به این خانه آمده‌ایم... شاید به خاطر این است که دیگر حوصله سلام‌علیک‌های گرم الکی با پیرزن‌ها را ندارم. شاید به خاطر این است که مثل همه پیرزن‌ها فکر می‌کند «حیف این بچه برای این مادر!» شاید به خاطر این است که حالا باید به جای بچه‌هایی که رفته‌اند این سر و آن سر دنیا این گربه‌ها را... . شاید هم اشتباه می‌کنم. شاید این نگاه، فقط یک نگاه معمولی است.

 ۴ ساعت و ۳۱ دقیقه، ۳۸۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
شناسنامه
۳۵ دقیقه
یک
۳۳ دقیقه
دو
۴۰ دقیقه
سه
۳۹ دقیقه
چهار
۳۰ دقیقه
پنج
۲۹ دقیقه
شش
۳۲ دقیقه
هفت
۳۳ دقیقه
هشت

راهنمای دانلود کتاب صوتی احتمالا گم شده‌ام

برای دانلود کتاب صوتی احتمالا گم شده‌ام و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  احتمالا گم شده‌ام

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
yekta card
۱۳۹۸/۱۲/۱۱
از نوع نگرش نویسنده و صدای سرکار خانم الهام کردا نهایت لذت را بردم، ممنون
گلناز عالیان
۱۳۹۹/۵/۱۲
اگر بخواهم نظرم را منصفانه ابراز کنم فقط و فقط لحن و آهنگ صدای خانم کردا باعث شد که کتاب را تا آخر بشنوم... واقعا متاسفم برای هزینه و وقتی که صرف این کتاب شد.... سراسر هذیان‌های بیمار گونه و الفاظ که بیشتر...
Masoumeh Yaghoubi
۱۳۹۹/۴/۱۱
اصلا سر و ته نداشت خیلی بد بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۱)