دانلود کتاب صوتی اعتماد کارساز است: چهار اصل کلیدی برای ایجاد روابط پایدار


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اعتماد کارساز است: چهار اصل کلیدی برای ایجاد روابط پایدار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی اعتماد کارساز است: چهار اصل کلیدی برای ایجاد روابط پایدار

کتاب صوتی اعتماد کارساز است: چهار اصل کلیدی برای ایجاد روابط پایدار نوشته‌ی کن بلانچارد، سینتیا المستید و مارتا لورنس، به شما کمک می‌کند که با اطرافیانتان تعامل و ارتباط بهتری داشته باشید و از این طریق زندگی مطلوب‌تری را تجربه کنید.

کن بلانچارد (Kenneth H. Blanchard) در کتاب اعتماد کارساز است (Trust works) می‌گوید اعتماد در رفتار و عمل، خود را نشان می‌دهد و کلمات به تنهایی برای بیان اعتماد کافی نیستند. او میان افرادی که اعتمادها را از بین می‌برند و افرادی که اعتماد ایجاد می‌کنند، تفاوت بسیاری قائل است. به عقیده بلانچارد اعمالی که پیوسته ایده و اقدامات دیگران را رد می‌کنند، موجب از بین رفتن اعتماد و شناخت کار اطرافیان، سپاس و حمایت از آنان، باعث شکل‌گیری اعتماد حقیقی می‌شوند.

بلانچارد، سینتیا المستید (Cynthia Olmstead) و مارتا لورنس (Martha Lawrence) در کتابشان به افرادی اشاره می‌کنند که به سختی به دیگران اعتماد می‌کنند. این گونه افراد، نسبت به خود احساس خوبی ندارند و با اطرافیانشان ارتباط عاطفی مناسبی برقرار نمی‌کنند. آنان قادر نیستند اطلاعات مهم را به دیگران بگویند و همواره این احساس را دارند که توسط اطرافیان طرد می‌شوند.

مدیران و کارکنان دارای این ویژگی، بازدهی بسیار کمی در شغل و حرفه خود دارند. آن‌ها باید از طریق شناخت و درک دلایل کم‌اعتمادی، اعتمادشان را نسبت به خود و دیگران به دست آوردند.

در روابط انسانی سالم و خوب، اعتماد نقش اصلی را ایفا می‌کند و به مردم این امکان را می‌دهد که در کنار یکدیگر به خوبی فعالیت کنند، از اعتمادبه‌نفس بیشتری برخوردار باشند تا قدرت ریسک کردن را به خود بدهند و برای انجام ایده‌ها و کارهای جدید خود را آماده کنند.

افرادی که اغلب خیلی سخت می‌توانند به دیگران اعتماد کنند، در محیط کار خود نشانه‌هایی چون: عدم مسئولیت‌پذیری، نگرش و رفتار غیرقابل اعتماد، عدم پایبندی به تعهدات خود، دروغ‌گویی و تقلب، پخش کردن شایعه، به رسمیت نشناختن عملکرد کارمندان و در نظر نگرفتن پاداش برای آنان را از خود بروز می‌دهند.

این کتاب صوتی زبانی مشترک میان همه مردم است و به شما کمک کند تا صلح و همکاری را جایگزین اختلافات کرده و مهارت‌هایی را در خودتان ایجاد کنید تا بتوانید در کنار دیگران به طور هماهنگ مشغول به کار شوید.

نویسندگان این اثر، چهار اصل کلیدی که لازمه هر رابطه سالم و پایدار است را معرفی کرده‌اند و نام آن را مدل ABCD گذاشته‌اند که در آن هر حرف یک معنا دارد: توانایی، باورپذیری، پیوستگی و قابلیت اطمینان. بر مبنای این اصول، شرایط اعتماد متقابل در میان مردم تعیین می‌شود و بعد از آن افراد قادر خواهند بود با همدیگر درباره افزایش اعتماد در روابطشان بحث و گفت‌وگو کنند.

آغاز کتاب صوتی اعتماد کارساز است با یک داستان است و قصه خانواده آقای بریهیل و حیوانات دست‌آموزشان روایت می‌شود. حیواناتی که شروع‌کننده اتفاقاتی در این خانه هستند که آغازی شیرین برای بهبود اعتماد در دنیای آنان و دنیای خارج از آنجاست.

بعد از آن در کتاب پرسش‌نامه‌ای آورده شده است که هر شخص می‌تواند به کمک آن میزان قابل اعتماد بودن خود را مورد ارزیابی قرار دهد. در ادامه این کتاب به موضوعاتی پرداخته می‌شود که می‌توانند اعتماد را از بین ببرند و برای آن راه‌حل‌های مختلف ارائه می‌کند. بخش بعدی، مدل الفبای اعتماد را به دقت بررسی می‌کند. در این بخش، جزئیات و مصداق‌های عینی بیشتر درباره هر کدام از چهار جزء سازنده مدل الفبای اعتماد ارائه می‌شود.

با نویسندگان بیشتر آشنا شویم:

کن بلانچارد نویسنده و اندیشمند مشهور عرصه مدیریت کسب‌وکار، تاکنون آثار فراوانی چون «کی پنیر منو جابه‌جا کرد؟» و مجموعه کتاب‌های «مدیر یک دقیقه‌ای» را منتشر کرده است. یکی از خصوصیات آثار او بیان مفاهیم پیچیده مدیریتی در قالب یک داستان جذاب و ساده است. به عقیده بلانچارد این روش، باعث افزایش تأثیرگذاری و انتقال بهتر و عمیق‌تر مفاهیم می‌شود. تا امروز تقریباً 20 میلیون نسخه از آثار او در کل دنیا به فروش رسیده و به بیش از 25 زبان ترجمه شده است.

سینیتا المستید یکی از کارشناسان بزرگ در زمینه مدیریت نیروی انسانی به شمار می‌رود که سال‌ها قبل و بعد از مدت‌ها مطالعه و پژوهش موفق شد یک مدل جامع و کاربردی برای تعریف و ارزیابی اعتماد ارائه دهد. مارتا لورنس در جایگاه مدیریت اجرایی شرکت‌های کن بلانچارد مشغول فعالیت است.

در بخشی از کتاب صوتی اعتماد کارساز است می‌شنویم:

خانواده بریهیل داشت کم‌کم اسباب و اثاثیه‌شان را جمع می‌کرد. کیلی که همچنان گریه می‌کرد، داشت ملوس را نوازش می‌کرد و می‌گفت که چه قدر دلش برایش تنگ خواهد شد. پادراز که روی کف آشپزخانه دراز کشیده بود، داشت به خانم بریهیل که با دوستان و مراکز نگهداری حیوانات تماس تلفنی می‌گرفت و به دنبال جایی برای این حیوانات می‌گشت گوش می‌داد.

بیلی چند دقیقه پیش خوابیده بود و خانم بریهیل هم او را در تختش گذاشت. بیلی همیشه بعدازظهرها یکی دو ساعت می‌خوابید. اما آن روز بیلی پس از چند دقیقه از رختخوابش بیرون آمد و از اتاقش خارج شد.

ابتدا فینگیلی متوجه شد که کودک از جایش برخاسته و بدون حضور والدین این سو و آن سو می‌رود. فینگیلی حس کرد که ممکن است اتفاق ناخوشایندی بیفتد. به همین دلیل طوطی دانا را صدا کرد. اما طوطی دانا خواب بود و صدای او را نشنید. بنابراین جینگیلی را صدا کرد، اما او هم مشغول خوردن خُرده‌ریزه‌های ته تُنگ بود و متوجه نشد. فینگیلی که می‌خواست هر طوری که شده توجه کسی را جلب کند، شروع به دویدن روی چرخی که داخل قفس بود کرد. از آن جا که این چرخ کمی زنگ زده بود و احتیاج به روغن کاری داشت، سر و صدای زیادی ایجاد شد.

 ۳ ساعت و ۲۰ دقیقه، ۱۴۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۷ دقیقه
پیشگفتار
۳۸ دقیقه
بخش اول - تأملی در مورد داستان پیش رو - قسمت اول
۴۰ دقیقه
بخش اول - تأملی در مورد داستان پیش رو - قسمت دوم
۵۸ دقیقه
بخش دوم - منابع ایجاد اعتماد
۵۹ دقیقه
تشخیص مشکلات موجود در زمینه اعتماد

راهنمای دانلود کتاب صوتی اعتماد کارساز است: چهار اصل کلیدی برای ایجاد روابط پایدار

برای دانلود کتاب صوتی اعتماد کارساز است: چهار اصل کلیدی برای ایجاد روابط پایدار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  اعتماد کارساز است: چهار اصل کلیدی برای ایجاد روابط پایدار