دانلود کتاب صوتی الاغ زحمتکش و بار نمک


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی الاغ زحمتکش و بار نمک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی الاغ زحمتکش و بار نمک

کتاب صوتی الاغ زحمتکش و بار نمک اثر ازوپ، دربردارنده‌ی داستانی زیبا و آموزنده‌‌ است که با زبانی ساده، دل‌نشین و تخیلی آزاد برای کودکان گروه سنی «الف» و «ب» روایت می‌شود.

روزی روزگاری الاغ زحمتکشی در طویله­‌ی یک نمک‌ فروش زندگی می‌کرد. او روزها به معدن نمک می‌رفت و نمک‌ها را به روستا می‌آورد تا صاحبش آن‌ها را بفروشد. جاده معدن را یک رودخانه پر آب و عمیق قطع می‌کرد که فقط قسمتی از آن کم عمق بود و الاغ همیشه از همان محل از رودخانه می‌گذشت. در یک روز تابستان نمک‌ فروش بار الاغ را سنگین کرد چون نمک ارزان شده بود و او مجبور بود نمک بیشتری به روستا ببرد. الاغ بیچاره به سمت روستا به راه افتاد. رفت و رفت تا به رودخانه رسید و داخل آب ناگهان پایش لغزید و با بارش در داخل آب افتاد. الاغ شروع به دست و پا زدن کرد و نمک فروش با تلاش زیاد الاغ را سرپا کرد. ولی بیشتر نمک‌ها در آب حل شده بود و در عوض بار الاغ سبک شده بود. الاغ با خودش فکر کرد من نمی‌دانستم که اگر در رودخانه آبتنی کنم هم خنک می‌شوم و هم بارم سبک‌تر می‌شود.

آیا می‌دانید الاغ بعد از این اتفاق چه تصمیمی گرفت؟ برای دانستن عاقبت کار الاغ و درس زیبایی که این داستان در پایان به ما انسان‌ها می‌دهد این کتاب را بشنوید.

ازوپ (Aesop) از اهالی تریس بوده که در اوایل قرن ششم پیش از میلاد به بردگی درآمده است. از آن پس در جزیره ساموس زندگی کرده و بنا به گفته برخی او با کوروش هخامنشی هم دوره بوده است. انبوهی از افسانه‌های گوناگون در‌باره شخصیت و زندگی او وجود دارد. او استعداد عجیبی در گفتن داستان داشته و به واسطه داستان‌هایش شهرت بسیار یافته و آزادی خود را نیز از همین راه به دست آورده است.

در قرن پنجم پیش از میلاد، ازوپ به دلیل اهانت به مردم دلفی، از بالای صخره‌ای به پایین انداخته و کشته شد. داستان‌های او به بیشتر زبان‌های دنیا ترجمه شده است. ناصرخسرو و مولوی نیز برخی از داستان‌های ازوپ را به شعر در آورده‌اند. همچنین بسیاری از داستان‌های او در ادبیات فارسی بازآفرینی شده است.

فهرست مطالب

۱۴ دقیقه
الاغ زحمتکش و بار نمک
 ۱۳ دقیقه، ۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی الاغ زحمتکش و بار نمک

برای دانلود کتاب صوتی الاغ زحمتکش و بار نمک و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  الاغ زحمتکش و بار نمک
Soma Salemi
۱۳۹۷/۱۱/۱۴
برای بچه هام دانلود کردم و اول خودم گوش دادم جالب و آموزنده بود، صدای گوینده هم دلنشین بود.
مهدی زاهدی
۱۳۹۷/۱۲/۳
خوبه.امیدوارم همیشه از اثر وهنر خود راضی وخوشحال باشید.قصه خوب سخنور خوب
ستایش زمانی
۱۳۹۷/۱۱/۲۲
خوب بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۴)