دانلود کتاب صوتی اژدهای دگراندیش: داستان‌های مدرن جن و پری


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی اژدهای دگراندیش: داستان‌های مدرن جن و پری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی اژدهای دگراندیش: داستان‌های مدرن جن و پری

کتاب صوتی اژدهای دگراندیش: داستان‌های مدرن جن و پری شامل مجموعه‌ای از قصه‌های افسانه‌ای و فانتزی‌ست که ری آلیسون آن‌ها را جمع آوری کرده؛ با این حال نویسندگان آن همگی در دوران معاصر زیسته‌اند و با الهام از افسانه‌های پیشینیان این داستان‌ها را نوشته‌اند. این کتاب در سال 1994 نامزد جایزه جهانی کتاب فانتزی در بخش گلچین ادبی شده است.

درباره کتاب صوتی اژدهای دگراندیش:

داستان‌های جادویی و افسانه‌ها از قدیمی‌ترین اشکال شناخته شده در ادبیات به شمار می‌روند و با آنکه معمولا مخاطبان آن کودکان هستند اما همانند سایر آثار کلاسیک، پیام‌هایی جذاب برای همه سنین دارند. کتاب صوتی اژدهای دگراندیش: داستان‌های مدرن جن و پری (The Oxford Book of Modern Fairy Tales) نیز از چندین داستان فانتزی تشکیل شده که نویسندگان آن از یک و نیم قرن پیش تاکنون آن‌ها را نوشته‌اند و با اقتباس از شخصیت‌ها و مضامین مشهور و محبوب افسانه‌های کهن همچون سیندرلا، هانسل و گرتل، زشت و زیبا و... این قصه‌های مدرن را خلق کرده‌اند.

داستان‌های کتاب اژدهای دگراندیش پر از شاهزاده‌ها و پرنسس‌ها، جادوگران و اژدهایان و حیوانات سخنگو، اشیای جادویی، طلسم‌های شیطانی و پایان‌های غیر منتظره است.

همچنین نام یکی از قصه‌های این مجموعه اژدهای دگراندیش است که شخصیت اصلی آن برخلاف سایر هم‌نوعانش به مطالعه کتاب و بحث‌های روشنفکری علاقه دارد و نمی‌خواهد که بجنگد و خونی بریزد. به خاطر همین ویژگی منحصر به فرد، این اژدها تا زمان حال زنده مانده اما مردی به نام سنت جورج اژدهاکش به خاطر فشار مردم می‌خواهد جان این حیوان افسانه‌ای را بگیرد؛ با اینکه علاقه چندانی به این کار ندارد.

«ریچارد کندی، رنارد مالامود، ریچارد هیوز، جولایانا هراتیا اوینگ، تنیت لی، فیلیپ کی دیک، ال. اف. باون، جی. ویلیامز، مارک تواین، جیمز تربر، اورسولا لگویین و...» نیز نویسندگان داستان‌های مدرن جن و پری هستند.

کتاب صوتی اژدهای دگراندیش: داستان‌های مدرن جن و پری برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به افسانه‌ها و قصه‌های عامیانه و فولکور علاقه‌مند هستید، این مجموعه داستان جذاب به شما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی اژدهای دگراندیش: داستان‌های مدرن جن و پری می‌شنویم:

«اژدها بیا بیرون! امروز یه دوستی آوردم که خیلی مشتاق دیدن توئه. اژدها نکنه خوابیدی؟» اژدها با چشمانی پف کرده و خواب آلود سرش را از غار بیرون آورد و خمیازه کشان اظهار داشت: «سلام داشتم مکاشفات ذهنیم رو سر و سامون می‌دادم. خوشحالم که دوستی رو با خودت آوردی. آقای محترم که نمی‌شناسمتون از ملاقات شما خیلی خوشبخت و خرسندم. لابد شما هم موافقید که امروز هوا خیلی خوبه.»

پسرک درنگ نکرد و به سرعت مراسم معرفی را به جا آورد. «لطفا آشنا بشید، سنت جورج، اژدها؛ اژدها، سنت جورج. خواهش می‌کنم چند دقیقه‌ای دور از تعصبات نژادی و تاریخی پهلوی هم بنشینید تا بلکه بتونیم کنار هم برای معضل موجود چاره‌ای پیدا کنیم.»

اژدها با صدایی لرزان و عصبی گفت: «بله سنت جورج، گفتم از آشنایی با شما خیلی خوشبختم. برای شما احترام خیلی خاصی، احترام فوق العاده خاصی قائلم چون شما جنگاوری بزرگ و متفکری ارزشمند هستید. شنیدم... یعنی به من گفتن که شما جهانگردید یعنی برخلاف من که همیشه خونه نشینی رو ترجیح می‌دم.»

 ۵ ساعت و ۲۱ دقیقه، ۲۹۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۹ دقیقه
فصل اول: کنت گراهام
۱۳ دقیقه
فصل دوم: ملاقات
۱۵ دقیقه
فصل سوم: شوالیه
۱۱ دقیقه
فصل چهارم: تبانی
۱۴ دقیقه
فصل پنجم: مبارزه
۱۳ دقیقه
چینی سخن‌گو؛ 1987، ریچارد کندی
۲۴ دقیقه
پرنده‌ی فراری، برنارد مالامود
۳۷ دقیقه
کودک گرترود، ریچارد هیوز
۱۸ دقیقه
شانس از طلا بهتر است، 1882، جولایانا هراتیا اوینگ
۲۶ دقیقه
شاهزاده آمیلک، 1972، تنیت لی
۵۷ دقیقه
سلطان اجنه، فیلیپ کی دیک
۲۸ دقیقه
ملکه کیوک، ال. اف. باون
۲۵ دقیقه
پترونلا، جی. ویلیامز
۱۱ دقیقه
پنج هدیه زندگی، مارک تواین
۷ دقیقه
تک شاخ در باغ، جیمز تربر
۱۴ دقیقه
داستان یک بیوه، اورسولا لگویین

راهنمای دانلود کتاب صوتی اژدهای دگراندیش: داستان‌های مدرن جن و پری

برای دانلود کتاب صوتی اژدهای دگراندیش: داستان‌های مدرن جن و پری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  اژدهای دگراندیش: داستان‌های مدرن جن و پری