دانلود کتاب صوتی ایراندخت


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ایراندخت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ایراندخت

کتاب صوتی ایراندخت نوشته‌ی بهنام ناصح، داستانی عاشقانه است که در روزگار سلطنت خسرو پرویز پادشاه سلسله ساسانیان رخ می‌دهد و روزبه و ایراندخت به عنوان شخصیت‌های اصلی رمان هر کدام در طلب حقیقت و معشوق خود هستند. این رمان برنده جایزه گام اول و شایسته تقدیر در جشنواره کتاب فصل شده است.

درباره کتاب صوتی ایراندخت:

روزبه فرزند یک روحانی زرتشتی‌ست که در اواخر دوران ساسانیان زندگی می‌کند و سوالات مختلفی در ذهن دارد که او را بی‌قرار و حیران کرده است. در مقابل دختری فقیر به نام ایراندخت در همان شهر زندگی می‌کند و هر روز پشت پنجره خانه‌شان می‌نشیند و منتظر معشوق خود، روزبه می‌ماند تا بتواند برای اندک زمانی او را از دور ملاقات کند. روزبه که شاهد از هم پاشیدگی حکومت ساسانیان، فقر و تبعیض فراوان در میان مردم است، می‌خواهد راه رستگاری و دین حقیقی را پیدا کند اما در مقابل ایراندخت تنها در طلب معشوق خود است. این اتفاق سرانجام آن‌ها را راهی یک سفر درونی و بیرونی می‌کند و در انتها هر دو دچار تحولات عمیق روحی و معنوی می‌شوند.

بهنام ناصح در کتاب ایراندخت با زبانی ساده و روان توانسته در بستری تاریخی داستانی عاشقانه را به تصویر بکشد که معشوقه‌های آن از جنس آسمانی و زمینی هستند. همچنین شرایط اجتماعی و سیاسی آن دوران نیز به خوبی بیان شده و شخصیت‌های تاریخی به طور دقیق خلق شده‌اند.

برخی از منتقدان ادبی معتقدند که در طول داستان بارها گمان می‌کنید که روزبه همان سلمان فارسی یار پیامبر اسلام است، اما نویسنده با مهارت بالای خود توانسته تعلیق‌هایی را پدید آورد که تا انتها نتوان این حدس را به یقین تبدیل کرد.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی ایراندخت:

- برنده جایزه گام اول
- شایسته تقدیر در جشنواره کتاب فصل
- نامزد نهایی جایزه کتاب سال حبیب غنی پور

کتاب صوتی ایراندخت برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به رمان‌های تاریخی و عاشقانه‌ی ایرانی علاقه‌مند هستید، این کتاب به شما پیشنهاد می‌شود.

بهنام ناصح را بیشتر بشناسیم:

او روزنامه‌نگار و نویسنده‌ی معاصر ایرانی‌ست که در سال 1352 در شهر رشت متولد شد. بهنام ناصح تاکنون سه اثر داستانی به نام‌های «ایراندخت، پروانه‌ای روی شانه و خاطرات خانه‌ی ابری» را منتشر کرده است.

همچنین ناصح کتاب جوامع الحکایات سدیدالدین عوفی را بازنویسی کرده و در حوزه مطبوعات نیز مجله اینترنتی ماندگار را سردبیری می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی ایراندخت می‌شنویم:

- برادر روزبه!
- بله؟
- پدر پطروس کارتان دارد.
- الان می‌آیم.

روزبه با طمانینه کتابی را که سرگرم خواندنش بود، بست و از جا برخاست. اینجا جایی نبود که کسی عجله‌ای داشته باشد. گذشت سه سال کار مداوم، بافتن سبد، به جای آوردن عبادت‌های روزانه، جمع کردن صدقه و همه و همه روزبه را از جوانی خام به مردی پخته تبدیل کرده بود و مثل خمیری که از تنور بیرون آمده باشد، چهره‌ای دیگر به او بخشیده بود که با آن موها و ریش‌های بلند و لباس بلندترش پدر و عمه‌اش نیز نمی‌توانستند او را بشناسند.

در طول این سه سال چیزی به دست نیاورده بود جز آرامش. از آن زمان که پدر پطروس کشیش معروف شام او را غسل تعمید داد، هیچ کاری جز آنچه در آیین مسیحی بود، انجام نمی‌داد. اوایل به سختی با مردم آنجا سخن می‌گفت اما به زودی نه تنها زبان آن‌ها که لاتین را به خوبی آموخت؛ به نحوی که می‌توانست در مواقعی که پدر پطروس اجازه می‌داد، برای مردم موعظه کند.

 ۶ ساعت و ۳۸ دقیقه، ۴۹۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۴۰۰، قیمت الکترونیکی: ۲۴۰۰۰ ت - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۴ دقیقه
فصل اول - قسمت اول
۳۸ دقیقه
فصل اول - قسمت دوم
۲۷ دقیقه
فصل اول - قسمت سوم
۳۶ دقیقه
فصل اول - قسمت چهارم
۲۱ دقیقه
فصل اول - قسمت پنجم
۲۱ دقیقه
فصل اول - قسمت ششم
۲۲ دقیقه
فصل اول - قسمت هفتم
۱۷ دقیقه
فصل اول - قسمت هشتم
۳۳ دقیقه
فصل اول - قسمت نهم
۲۰ دقیقه
فصل دوم - قسمت دهم
۲۶ دقیقه
فصل دوم - قسمت یازدهم
۱۶ دقیقه
فصل دوم - قسمت دوازدهم
۲۴ دقیقه
فصل دوم - قسمت سیزدهم
۲۸ دقیقه
فصل سوم - قسمت چهاردهم
۲۷ دقیقه
فصل سوم - قسمت پانزدهم
۷ دقیقه
فصل سوم - قسمت شانزدهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی ایراندخت

برای دانلود کتاب صوتی ایراندخت و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ایراندخت

نظرات کتاب صوتی ایراندخت

Halimeh shahbazi
۱۴۰۰/۱/۱۸
داستان خوبی بود به نظرم باید همیشه دنبال خواسته‌ها و آرزوهامون باشیم مطمئنا یک روز موفق می‌شویم و اینکه هر فکری که از ذهن و قلب ما رد میشود بر زندگیمان اثر خواهد گذاشت
راضیه رییس کریمیان
۱۴۰۰/۲/۳
کتاب بسیار پربارىربود بخصوص اگر پیدا کردن حقایق آفرینش برایت جذاب باشد.
مشاهد همه نظرات (۲)