دانلود کتاب صوتی بوف کور


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی بوف کور و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی بوف کور

کتاب صوتی بوف کور معروف‌ترین رمان صادق هدایت است که بدون شک مهم‌ترین اثر قرن بیستم ادبیات فارسی محسوب می‌شود. این کتاب شنیدنی که بسیاری معتقدند جزو 10 رمانِ برگزیده‌ی سوررئالِ دنیا است، از زبان مردی با افکار پریشان و بیمارگونه روایت می‌شود. دهه‌ها از نگارش بوف کور می‌گذرد اما همچنان بحث و جدل بسیاری پیرامون آن وجود دارد. ‌

درباره کتاب صوتی بوف کور:

این کتاب اولین بار در سال 1315 در کشور هند چاپ شد و شرایط انتشار آن تا برکناری پهلوی نخست فراهم نشد. در نهایت کتاب بوف کور (The Blind Owl) این فرصت را یافت تا در سال 1320 در روزنامه‌ی ایران به صورت پاورقی در اختیار مردم قرار گیرد. البته ناگفته نماند؛ بوف کور انتشار یافته در روزنامه با نسخه‌ی اولیه‌ تفاوت‌های بسیاری دارد. در سال 1321 این رمان جذاب یک بار دیگر مورد بازنگری صادق هدایت قرار گرفت و به صورت کتاب انتشار یافت.

موضوع کتاب صوتی بوف کور:

تمامی رمان بوف کور از زاویه‌ی دید اول شخص نقل می‌شود و در نگاه نخست به نظر می‌آید که دو بخش جدا از هم‌ دارد اما در تحلیل‌ها به خوبی می‌توان به ارتباط غیرمستقیم این دو بخش و یکسان بودن شخصیت‌ها پی برد.

در بخش اول این کتاب شنیدنی، شخصیت اصلی که در شهر ری زندگی می‌کند، یکی از دردهای خود را شرح می‌دهد و ماجرای عجیبی را روایت می‌کند که برایش رخ داده است. این مرد، نقاش روی قلمدان است و همواره تصویری تکراری بر روی آن‌ها می‌کشد: دختری سیاه‌پوش گل نیلوفر آبی‌ای را به پیرمردی هدیه می‌دهد و….

ماجرای اصلی رمان بوف کور زمانی شروع می‌شود که این نقاش در خانه‌ی خود سوراخی می‌یابد و از طریق آن، همان منظره‌ای را می‌بیند که همیشه نقاشی می‌کرده است. او در میان بهت و شگفتی شیفته‌ی چشمان دختر سیاه‌پوش می‌شود و این اتفاق زندگی او را به شکل هولناکی تغییر می‌دهد.

در ادامه، راوی تریاک مصرف می‌کند و به خلسه می‌رود؛ وی در رویایی که می‌بیند به گذشته برمی‌گردد و خود را در شرایط و موقعیت جدیدی می‌یابد که با وجود تفاوت‌های بسیار، آشنا است.

در بخش دوم، راوی اتفاق پیش‌آمده را می‌نویسد و سایه‌اش که به شکل جغد است با ولع بسیار نوشته‌های او را می‌بلعد. شخصیت اصلی داستان در این بخش، در شمایل جوان بیمار و رنجوری است. او دائما به تضاد و تقابل خود و رجاله‌ها می‌پردازد و از آن‌ها ابراز نفرت و انزجار می‌کند و بر این باور است که دنیای بیرون متعلق به رجاله‌ها است. راوی دایه‌ی پیر دارد که از او پرستاری می‌کند و به شکل احمقانه‌ای (از نگاه راوی) تلاش می‌کند تا دردهای این جوان را آرام کند؛ معجون‌های گوناگون به او می‌دهد، فال گوش می‌ایستد و... .

اقتباس از کتاب بوف کور:

در سال 1987 رائول روئیز کارگردانی شیلیائی فیلمی با همین نام ساخت و آن را می‌توان اثری موفق و قابل قبول دانست. این فیلم برداشتی آزاد از بوف کور هدایت است و تفاوت بسیاری با رمان دارد اما شخصیت‌ها و فضای وهم‌آلود آن به کتاب نزدیک است. بزرگمهر رفیعا نیز در سال 1351 فیلمی به نام بوف کور در آمریکا ساخت که به خواست جهانگیر هدایت از پخش آن به صورت گسترده جلوگیری شد.

صادق هدایت را بیشتر بشناسیم:

بدون هیچ تردیدی صادق هدایت (Sadegh Hedayat) یکی از محبوب‌ترین و مهم‌ترین نویسندگان ایرانی است و بسیاری از صاحب نظران کتاب بوف کور را همچنان بهترین رمان ادبیات داستانی ایران می‌دانند. صادق در جوانی گیاه‌خوار شد و به همین دلیل کتاب «فواید گیاه خواری» را نوشت. او باور داشت که اگر انسان‌ها می‌خواهند جنگ پایان یابد، باید کشتن حیوانات را کنار بگذارند. این نویسنده‌ی بزرگ، آثار بسیاری از خود به یادگار گذاشته است که از میان آن‌ها می‌توان حاجی آقا، وغ وغ ساهاب، گور به گور، سه قطره خون و... اشاره کرد.

کتاب صوتی بوف کور مناسب چه کسانی است؟

اگر به داستان‌های سورئال و چندلایه علاقه‌مند هستید، شنیدن کتاب صوتی بوف کور که پیشگام چنین سبکی در ایران به شمار می‌آید برای شما تجربه‌ی جالبی خواهد بود. بوف کور داستانی خوفناک با اندیشه‌هایی فیلسوفانه دارد و شما را وادار می‌کند تا درباره‌ی هستی خود، سایرین و حتی مرگ فکر کنید. البته تمام این‌ها به شما بستگی دارد که چه برداشتی از این رمان می‌نمایید.

جملات برگزیده کتاب صوتی بوف کور:

- در زندگی زخم‌هایی هست که مثل خوره روح را آهسته در انزوا می‌خورد و می‌تراشد.
- یک مرتبه زدم زیر خنده چه خنده‌ی خراشیده و ترسناکی بود، به طوری که موهای تنم راست شد.
- تنها مرگ است که دروغ نمی‌گوید.
- حضور مرگ همه‌ی موهومات را نیست و نابود می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی بوف کور می‌شنویم:

حالا هم با چه کنجکاوی و دقتی مرا زیر و رو و به قول خودش «تر و خشک» می‌کرد! اگر زنم، آن لکاته، به من رسیدگی می‌کرد، من هرگز ننجون را به خودم راه نمی‌دادم، چون پیش خودم گمان می‌کردم دایره‌ی فکر و حس زیبایی زنم بیش از دایه‌ام بود و یا این که فقط شهوت، این حس شرم و حیا را برای من تولید کرده بود.

از این جهت، پیش دایه‌ام کمتر رودرواسی داشتم و فقط او بود که به من رسیدگی می‌کرد. لابد دایه‌ام معتقد بود که تقدیر این طور بوده، ستاره‌اش این بوده. به علاوه، او از ناخوشی من استفاده می‌کرد و همه‌ی درد دل‌های خانوادگی، تفریحات، جنگ و جدال‌ها و روح ساده‌ی موذی و گدامنش خودش را برای من شرح می‌داد و دل پری که از عروسش داشت - مثل این که هووی اوست و از عشق و شهوت پسرش نسبت به او دزدیده بود - با چه کینه‌ای نقل می‌کرد! باید عروسش خوشگل باشد، من از دریچه‌ی رو به حیاط او را دیده‌ام، چشم‌های میشی، موی بور و دماغ کوچک قلمی داشت.

 ۳ ساعت و ۵ دقیقه، ۲۶۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۳۴۰۰۰ ت - 10.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۷ دقیقه
فصل یک
۲۲ دقیقه
فصل دو
۲۳ دقیقه
فصل سه
۲۲ دقیقه
فصل چهار
۲۲ دقیقه
فصل پنج
۱۸ دقیقه
فصل شش
۲۱ دقیقه
فصل هفت
۲۱ دقیقه
فصل هشت
۲۰ دقیقه
فصل نه

راهنمای دانلود کتاب صوتی بوف کور

برای دانلود کتاب صوتی بوف کور و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  بوف کور

نظرات کتاب صوتی بوف کور

Benyamin Jln
۱۳۹۹/۹/۷
یک اثر هنری قوی از نویسنده‌ای خلاق و...
تعاریف دیگری که در ذهنم می‌آید چه خوب چه بد قابل گفتن نیست...
این اثر میتونه تاثیر بسیار قوی در ذهن و روح انسان ایجاد کنه. این کتاب کاسه‌ای است پر از انتخاب‌ها میان تاریکی، روشنی، تلخی و شیرینیه وجود یک انسان...
سعی کنید شیرینی‌ها و روشنی هارا بردارید و
خود را غرق در تاریکی کتاب و نویسنده کتاب نکنید.
زندگی شاید آن قدر‌ها هم زیبا نباشد اما ارزش تلاش کردن و با معنا بودن را دارد.
یاعلی
بهار مشرقی
۱۳۹۹/۹/۲
میگن که در کتاب بوف کور روش صادق هدایت سیال ذهن بوده اما چیزی که این کتاب آشکارا درش موج میزنه اینکه این نوع روش روشی ناشناخته وجدید در ادبیات امروزیس که صادق هدایت اون رو خلق کرده و نماد‌هایی که درش به کار رفته برای هر مخاطبی میتونه معنای متفاوتی داشته باشه و برخلاف نوشته‌های دیگه این باعث میشه نه مخاطب وارد دنیای کتاب بشه اینکه کتاب درش نفوذ کنه کتاب فوق العاده‌ای حتما بخونیدش مخصوصا تویک روز برفی زیر چراغ زرد سقفی
مروا 🤗
۱۳۹۹/۹/۱۲
راوی عالی، داستان عالی، ولی وحشتناک😭😅
البته این یعنی به قدری نویسنده خلاق نوشته و راوی قشنگ میخونه که این حس رو تداعی میکنه.
اگر عاشق ژانر ترسناک هستید عوض خوندن کتاب هری پاتر اینو گوش بدید!
بیشتر هم شبیه کتاب جنایات و مکافات بود، به همون خوبی هم خوانده شده بود.
مشاهد همه نظرات (۴۱)
داستان و رمان فلسفی، ادبیات کلاسیک، جملات معروف بوف کور، متن کتاب بوف کور بدون سانسور، بوف کور صوتی، شرح داستان بوف کور، کتاب صادق هدایت، پرفروش ترین کتاب صادق هدایت، مجموعه آثار صادق هدایت صادق هدایت، آثار صادق هدایت صادق هدایت، رمان صادق هدایت، بهترین انتشارات کتاب بوف کور، خرید کتاب بوف کور بدون سانسور، قیمت کتاب بوف کور، زیباترین جملات کتاب بوف کور، معرفی کتاب بوف کور، دانلود فایل صوتی بوف کور، دانلود فایل صوتی کتاب بوف کور، دانلود رمان صوتی بوف کور، داستان ایرانی، دانلود داستان ایرانی، داستان فارسی، دانلود داستان اجتماعی، دانلود رمان ایرانی، دانلود رمان صوتی ایرانی، رمان ایرانی، داستان و رمان اجتماعی ایرانی، دانلود رمان اجتماعی، رمان اجتماعی ایرانی، دانلود کتاب های صادق هدایت، داستان بوف کور صادق هدایت، دانلود کتاب بوف کور، رمان سورئال، داستان سوررئال، داستان فلسفی، رمان فلسفی، دانلود رمان فلسفی، The Blind Owl، Sadegh Hedayat