دانلود کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن

دریاسالار ویلیام اچ. مک ریون، ژنرال بازنشسته‌ی نیروی دریایی آمریکا در کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن، به نکات کوچک و مهمی اشاره می‌کند و اعتقاد دارد که این نکات زندگی شما و حتی دنیا را تغییر می‌دهد. این کتاب یکی از پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز در سال 2017 بود.

در زندگی روزمره با مسائل کوچکی روبه‎رو می‌شویم که توجهی به آن‌ها نداریم فارق از این که گذشتن از این موارد کوچک به راحتی می‌تواند زندگی ما را دستخوش تغییر و تحول کند. ویلیام اچ. مک ریون معتقد است تغییر را باید از چیزهای کوچک شروع کرد.

کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن (Make your bed) شامل ده درس کوتاه است که دریاسالار در تمرینات نیروی دریایی یاد گرفته است و اساس کتاب را نیز تشکیل می‌دهد. او در هر فصل به یکی از اصول رفتاری و تربیتی یگان ویژه نیروی دریایی ایالات‌ متحده آمریکا می‌پردازد. این رویکردهای رفتاری، ویژگی‌هایی هستند که می‌تواند زندگی روزمره افراد و اجتماع را بهبود بخشد و به پیش ببرد. دریاسالار مک ریون چکیده این کتاب را در قالب سخنرانی جشن دانش‌آموختگی دانشگاه تگزاس انجام داده است. این کتاب بسیار شبیه کتاب‌های موفقیت است اما تفاوت فاحشی با این دست از کتاب‌ها دارد؛ تفاوت در این است که خود دریاسالار با همه‌ی این نکات زندگی کرده و می‌کند. 

ویلیام اچ. مک ریون (William H. McRaven) در آمریکا بدنیا آمد. وی بعد از بازنشستگی از نیروی دریایی آمریکا نویسندگی را آغاز کرد. او با بورس تحصیلی وارد دانشگاه تگزاس در آستین شد و به عضویت نیروهای آموزش افسران نیروی دریایی درآمد. مک ریون مدرک کارشناسی خود را در رشته‌ی روزنامه نگاری گرفت و موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه نیروی دریایی شد.

فرمانده ویلیام اچ. مک‌ریون با افتخار در ارتش خدمت کرد. در سی‌وهفت سال خدمتش به‌عنوان یگان ویژه‌ی نیروی دریایی، در تمام سطوح فرمانده بود. مأموریت نهایی مک‌ریون با درجه‌ی دریاسالاری، فرماندهیِ تمام نیروهای عملیات ویژه‌ی ایالات متحده بود. او در حال‌ حاضر رئیس دانشگاه تگزاس سیستم است.

همه‌ی ما می‌دانیم که زندگی، سخت و طاقت‌فرساست؛ ولی گاهی با انجام کارهای پیش پا‌ افتاده می‌توان به نتیجه‌ای دست یافت که زندگی را تخت تاثیر قرار دهد. عمل بسیار ساده‌ای مانند مرتب کردن تختخواب هم می‌تواند برای شروع یک روز نیروی انگیزشی شگفت‌آوری داشته باشد و رضایتی درونی برای به پایان رساندن یک روز خوب برای‌مان فراهم کند. برای تغییر چهان، اول تختخوابت را مرتب کن.

در بخش‌هایی از کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن می‌شنویم:

«در برهه‌هایی از زندگی، همگی با لحظه‌ی تاریکی روبه‌رو می‌شویم. اگر این لحظه‌ی از دست دادن یکی از افرادی که عاشقش هستید نباشد، در این صورت چیز دیگری روحیه‌ی شما را خرد می‌کند و به تفکر در زندگی وا می‌دارد. در آن لحظه تاریک و سرد، به درون خود رجوع کنید و بهترین خود باشید.»

«هیچ‌یک از ما از لحظات دردناک زندگی در امان نیستیم. مثل آن قایق پارویی کوچک که اساس تمرینات دوره‌ی نیروی دریایی ما بود، لازم است که همه‌ی ما گروهی از افراد خوب و درست را برای رسیدن به مقصد زندگی در کنار خود داشته باشیم. شما به تنهایی از پسِ پارو زدن برنمی‌آیید. کسی را پیدا کنید تا زندگی خود را با آن قسمت کنید. تا جایی که امکان دارد دوست پیدا کنید و هرگز فراموش نکنید که موفقیت شما در گرو دیگران است.»

«سرهنگ دوم ارتش که مسئول ماموریت آزادسازی بود، به من اطلاع داد که باید حمله‌ی خطرناکی را در روز انجام دهند. بدتر از همه این بود که تنها راه برای انجام موفق عملیات فرود سه هلیکوپتر نیروی نجات در میان آن محوطه‌ی کوچک بود. ما در مورد گزینه‌های دیگرِ تاکتیکی صحبت کردیم ولی سرهنگ دقیقا درست می‌گفت؛ اگر شانس غافلگیر کردن دشمن را داشته باشید، بهتر است شبانه برای عملیات نجات اقدام کنید، ولی این بار اینگونه نبود و اگر نمی‌جنبیدیم گروگان‌ها جابه‌جا و یا کشته می‌شدند.
من ماموریت را تایید کردم و ظرف چند دقیقه، نیروی نجات سه هلی‌کوپتر شاهین سیاه را اعزام کرد و در مسیر محوطه‌ی گروگان‌گیری مستقر شدند.»

 ۲ ساعت و ۳۵ دقیقه، ۱۴۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۳ دقیقه
فصل اول: کار امروز به فردا مگذار
۱۶ دقیقه
فصل دوم: تو به تنهایی از عهده‌اش بر نمی‌آیی
۱۶ دقیقه
فصل سوم: تنها چیزی که مهمه، وسعت قلب شماست
۱۰ دقیقه
فصل چهارم: زندگی عادلانه نیست - به مسیرت ادامه بده!
۱۶ دقیقه
فصل پنجم: شکست باعث قوی‌تر شدن شما می‌شه
۱۱ دقیقه
فصل ششم: باید جسارت زیادی داشته باشی
۱۰ دقیقه
فصل هفتم: در برابر زورگوها بایستید
۱۱ دقیقه
فصل هشتم: در موقعیت درست قرار بگیرید
۱۵ دقیقه
فصل نهم: به دیگران امید بدهید
۱۲ دقیقه
فصل دهم: هرگز تسلیم نشو!
۲۶ دقیقه
فصل یازدهم: سخرانی فارغ‌التحصیلی دانشگاه تگزاس

راهنمای دانلود کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن

برای دانلود کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  تختخوابت را مرتب کن

نظرات کتاب صوتی تختخوابت را مرتب کن

Ahmad Moradi
۱۳۹۷/۱۱/۴
تموم شد (بعد فصل 3 ترجیح دادم برم روی کتاب صوتی)
حالا اگه دوست دارید بحثش کنیم
اصلا موضوع جذابی نبود! من احساس میکنم تنها مردمی که به این کتاب جذب میشن مردم ایالات متحده هستن و اون هم به خاطر اون حسی هست که به سرابازاشون دارن و دوس دارن از جزییات میدان جنگ با خبر باشن
برای من به عنوان یه مرد، و
یادآور سالهای خدمت سربازی اون قوانین غیر انسانی و ضدانسانی و احمقانه نظامی هست که در نهایت همه کس و همه چیز فدای آرمانهای یه سری سیاست مدار پشت پرده و دیوارهای پادگان‌های نظامی میشن
و اما نویسنده! یه آدم باهوش که میدونست دقیقا کجای عواطف و احساسات مردم آمریکا رو تحریک کنه تا بتونه کتاب پرفروشی اشته باشه
نویسنده به نظر من به شدت تحت تاثیر افکار و مکاتب استاو یانگ هست و اینو میشه توی جملات اول و آخر هر فصل کتاب کاملا واضح دید.
خلاصه، خوندن خاطرات یه
نظامی همیشه جذابیت داره چون به نوعی اکشن و هیجان رو حس میکنی و مثل دیدن یه فیلم اکشن هیجان انگیزه
علت پرفروش بودن این کتاب هم به نظرم ساختار روانشناسی+ قصه‌های جنگی کوتاه
پانویس: اینها همش نظرات شخصی من هستن و کاملا میتونن اشتباه باشن
فرید عرب
۱۳۹۸/۶/۲
قضاوت در مورد این کتاب بستگی به این دارد که وقتی کتاب را میخوانید در چه حالت روحی بودید شاید این کتاب خصایصی را به شما یادآوری می‌کند که آنرا زمانی در گوشه‌ای از ذهن خود فراموش کرده اید و با شنیدن آن دوباره پی به قدرت این خصیصه‌ها می‌برید و این کتاب را کتاب بسیار خوبی ببینید.
از دید من کتاب چندان مفیدی نبود.
arash shaikhkarami
۱۳۹۷/۱۲/۱۸
گوینده خوب بود. ولی فصول مختلف کتاب در زمان‌های مختلفی هستند و بترتیب نیستند یعنی بعضی وقت‌ها شنونده گم میشه. بنظر من این جذابیت داستان رو می‌گیره. کتابهای خوبی بود و نکاتش رو تو خاطراتش گفته و با مثال البته اگر به مسائل نظامی یا ورزشی علاقه مند باشید خوب جالب تر هم میشه. بنظر من خوب بود ولی نه عالی
مشاهد همه نظرات (۵۷)