دانلود کتاب صوتی جاودان


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جاودان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی جاودان

کتاب صوتی جاودان اثر سید محمدعلی جمال زاده درباره‌ی مردی‌ست که جنی شده و با پاشنه‌کش کفشش درگیر می‌شود، دوستش می‌خواهد به او کمک کند اما...

سید محمدعلی جمال زاده، نویسنده و مترجم معاصر ایرانی است. او را پدر داستان کوتاه زبان فارسی و آغازگر سبک واقع‌گرایی در ادبیات فارسی می‌دانند. او نخستین مجموعه داستان‌های کوتاه ایرانی را با عنوان یکی بود و یکی نبود در سال 1300 خورشیدی در برلین منتشر ساخت.

جمالزاده را در کنار صادق هدایت و بزرگ علوی از پایه‌گذاران داستان‌نویسی معاصر و مدرن فارسی می‌دانند و داستان کوتاه «فارسی شکر است» از او به عنوان نخستین داستان کوتاه فارسی به سبک غربی شناخته می‌شود. در سال 1355، محمدعلی جمالزاده، کتابخانه شخصی و درآمد حاصل از فروش کتاب‌هایش را با سرپرستی هیات امنایی که تعیین کرده بود، به دانشگاه تهران واگذار کرد.

در قسمتی از کتاب صوتی جاودان می‌شنویم:

نمی‌دانستم چه جواب بدهم و از زور اوقات تلخی بنای ناسزاگویی را گذاشتم که زنیکه چرا آسوده‌ام نمی‌گذاری، دلم می‌خواهد با خودم حرف بزنم. به کسی مربوط نیست، خواهشمندم این دلسوزی‌ها را کنار بگذاری و بروی بخوابی...

پاشنه‌کش هم ساکت شده بود و کم‌کم خواب بر من غالب شد و به خواب رفتم. اما چه خوابی که پر بود از رویاهای وحشت‌انگیز پاشنه‌کش که به صورت کله کفچه مار درآمده بود و آن نخ قند مانند نیش تیزی از سوراخ دهانش بیرون آمده بود و می‌لرزید و می‌جنبید و سوت و صفیر می‌زد. از فرط هول و هراس از خواب پریدم و باز چراغ را روشن کردم در حالی که صدای هن هن نفسم بلند بود. دیدم پاشنه‌کش بی‌حرکت و بی‌صدا در همان جای خودش افتاده است و نوک ریسمان قند هم از سوراخش بیرون افتاده است. برداشتم بردم به همان میخ معهود دم در آویزان کردم و دوباره به تخت‌خواب رفتم و این دفعه درست و حسابی پنج ساعت تمام یک تخت خوابیدم. فردای آن روز با همان پاشنه‌کش کفش‌هایم را پوشیدم و پی کار خود رفتم ولی جرأت نکردم قضیه را با احدی در میان بگذارم. یقین داشتم به ریشم می‌خندند.

فهرست مطالب

۲۳ دقیقه
جاودان
 ۲۲ دقیقه، ۲۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

راهنمای دانلود کتاب صوتی جاودان

برای دانلود کتاب صوتی جاودان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  جاودان
Tara Akhavan
۱۳۹۸/۱/۴
خوب بود... پایان بهتری انتظار داشتم. خوانشش هم عالی بود. مرسی
امید فراهانی
۱۳۹۸/۳/۵
سلام
hamid ghaznavi
۱۳۹۸/۱/۹
سپاس،از کتاب راه به امید کتاب های صوتی بیشتر و رایگان
فائزه ملکی
۱۳۹۸/۱/۸
عالی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۷۹)