معرفی و دانلود کتاب صوتی جزء از کل

عکس جلد کتاب صوتی جزء از کل
قیمت:
۳۰۰۰۰ تومان - 9.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جزء از کل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی جزء از کل و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی جزء از کل

استیو تولتز در کتاب صوتی جزء از کل، قصه خانواده‌‌ی عجیب دین را به تصویر می‌کشد که در کشورشان استرالیا شهرت دارند و اعضای آن هرکدام باعث ایجاد اتفاقاتی جنجالی شده‌اند. داستانی با حس شوخ طبعی بالا که سوالات فلسفی زیادی را برای شما مطرح می‌کند. این رمان نامزد جایزه من بوکر در سال 2008 و یکی از آثار پرفروش نیویورک تایمز است.

درباره کتاب صوتی جزء از کل:

جاسپر دین در تمام طول زندگی خود نتوانست تصمیم بگیرد که چه احساسی به پدر عجیب و غریب خود دارد؛ آیا از او نفرت دارد؟ به او ترحم و عشق می‌ورزد یا می‌خواهد هیچگاه در زندگی‌اش نباشد و بمیرد. پدری که بیش از اندازه همه چیز را تجزیه و تحلیل می‌کند و نظری کاملا بدبینانه و سیاه نسبت به دنیا و آدم‌ها دارد و همواره سعی کرده افکار فلسفی و آزار دهنده‌اش را به فرزند خود انتقال دهد.

استیو تولتز در کتاب صوتی جزء از کل (A Fraction of the Whole) داستانی فلسفی و طنز برای شما روایت می‌کند که در آن همه قوانین دنیای مدرن و جوامع انسانی را زیر سوال می‌برد و با طرح پرسش‌های جالب، شک و تردیدی در باورهایتان ایجاد می‌کند.

جزء از کل پر از خرده روایت‌های متفاوت و اتفاقات هیجان‌انگیز است و شخصیت‌های داستان از استرالیا به پاریس و تایلند نیز سفر می‌کنند و ماجراهای جالبی را از سر می‌گذرانند.

این کتاب به خوبی توانسته تاریخچه خانوادگی خاندان دین را توصیف کند و رابطه پدر و پسری عجیب را به تصویر بکشد که مجبورند باهم در یک خانه زندگی کنند؛ پسری که پدرش مارتین دین را منفورترین مرد استرالیا می‌داند و عمویش تری دین را محبوب‌ترین فرد در کشورش. عمویی که در گذشته ورزشکار حرفه‌ای بوده اما به خاطر تبهکاری به زندان می‌افتد اما یک روز با حضورش در زندگی جاسپر همه چیز تغییر می‌کند.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی جزء از کل:

- نامزد جایزه من بوکر در سال 2008 (Man Booker Award)
- بهترین رمان جوایز ند کلی در سال 2008 (Ned Kelly Awards)
- نامزد جایزه کتاب اول گاردین در سال 2008 (Guardian First Award)
- برنده جایزه ادبی مایلز فرانکلین در سال 2009 (Miles Franklin Literary Award)
- برنده جایزه صنعت کتاب استرالیا (ABIA) برای بخش ادبیات داستانی در سال 2008
- نامزد جایزه Bollinger Everyman Wodehouse برای داستان‌های کمیک در سال 2009
- برنده جایزه ادبی برتر نیو ساوت ولز برای جایزه انتخاب مردم در سال 2008 (New South Wales Premier's Literary Awards)

نکوداشت‌های کتاب صوتی جزء از کل:

- کتابی دیوانه وار، طاقت فرسا و تاثیرگذار. (New York Observer)

- یک موفقیت بزرگ و اثری با محتوای کمیک و درخشان. (ساندی تایمز)

- کتابی طنز که صدای خنده‌ی شما را بلند می‌کند. (Entertainment Weekly)

- نثر استیو تولتز نفس گیر، با ریتیمی بالا و شوخ طبع است و پایانی تاثیرگذار دارد. (شیکاگو سان تایمز)

- رمان طولانی که به لحاظ ساختاری جذاب، درخشان و ظریف است و محتوای آن با حس شوخ طبعی همراه است. (لس آنجلس تایمز)

- هجو آمیز، پر از هذیان‌های مزخرف و جذاب! یکی از خنده‌دارترین داستان‌های چند سال اخیر است که از خواندن هر صفحه آن لذت خواهی برد. (Tucson Citizen)

- جزء از کل یکی از نادرترین کتاب‌های طولانی‌ست که کاملا ارزش خواندن دارد. داستان از یک شورش در زندان شروع می‌شود و در هواپیما خاتمه پیدا می‌کند و بخش‌های فراموش نشدنی در دل داستان وجود دارد. (Esquire)

کتاب صوتی جزء از کل برای چه کسانی مناسب است؟

اگر اهل شنیدن رمان‌های طولانی و فلسفی باشید و از شوخ طبعی و ادبیات طنز لذت می‌برید، کتاب جزء از کل به شما پیشنهاد می‌شود.

استیو تولتز را بیشتر بشناسیم:

او نویسنده استرالیایی‌ست که با نوشتن اولین رمانش، جزء از کل، خود را به عنوان یک داستان‌نویس حرفه‌ای در سطح جهان مطرح ساخت. استیو تولتز (Steve Toltz) در سال 1994 از دانشگاه نیوکاسل ایالت نیو ساوت ولز فارغ‌التحصیل شد و چندین سال به صورت پراکنده فعالیت‌های ادبی انجام می‌داد.

تولتز در طول زندگی خود مشاغل مختلفی همچون بازاریاب تلفنی، محافظ امنیتی، معلم انگلیسی، فیلمبردار، فیلمنامه‌نویس را تجربه کرده است اما سرانجام تصمیم گرفت به علاقه و استعداد اصلی خود بپردازد و کتابش را منتشر کند.

این داستان‌نویس مشهور در سال 2015 رمان دوم خود به نام «ریگ روان» را نیز نوشت و به خاطر آن برنده جایز راسل شد.

در بخشی از کتاب صوتی جزء از کل می‌شنویم:

بیا بیخودی آدرس غلط ندهیم، احساسات انسان می‌توانند مسخره باشند. الان که به آن لحظه فکر می‌کنم به حسم بعد از اینکه فهمیدم ناپدری‌ام دارد آرام آرام من را می‌کشد، می‌بینم که حس عصبانیت نداشتم، خشمگین نبودم، دلم شکست.

درست است؛ اینکه مردی که تمام عمرم را با او زندگی کرده بودم و مردی که با مادرم ازدواج کرده بود و عملا پدرم محسوب می‌شد، داشت با سم می‌کشت احساساتم را جریحه دار کرد.

مسخره است؛ تشت را انداختم زمین و استفراغ پاشید روی فرش و از شکاف کف‌پوش قطره قطره پایین رفت. دوباره دوباره نگاه کردم. هر بار هم مطمئن می‌شدم که خیال برم نداشته؛ مثل دیشب نبود که مادرم بهم اطمینان داد خواب دیده‌ام؛ مادرم... نقش او این وسط چه بود؟ مطمئنم خبر داشت و برای همین از من خواسته بود که فرار کنم ولی از ترس اینکه مبادا قاتل بفهمد که می‌خواهم فرار کنم، در نتیجه نقشه بی‌رمقش را رها کند و با یک چاقو و یک بالش بیاید سراغم، فورا از تلاشش برای فراری دادن من صرف نظر کرده بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۱ دقیقه
معرفی
۵ دقیقه
یادداشت مترجم
۴۶ دقیقه
بخش اول: قسمت یک
۴۱ دقیقه
بخش اول: قسمت دو - بن بست
۴۲ دقیقه
بخش اول: قسمت سه
۴۴ دقیقه
بخش اول: قسمت چهار
۴۵ دقیقه
بخش اول: قسمت پنج - اولین پروژه
۴۳ دقیقه
بخش اول: قسمت شش
۴۵ دقیقه
بخش اول: قسمت هفت
۴۴ دقیقه
بخش اول: قسمت هشت
۴۳ دقیقه
بخش اول: قسمت نهم
۴۵ دقیقه
بخش اول: قسمت دهم
۲۳ دقیقه
بخش اول: قسمت یازده
۳۸ دقیقه
بخش دوم: قسمت یک - پایان
۴۵ دقیقه
بخش دوم: قسمت دو - چهاردهم ژوئن
۳۴ دقیقه
بخش دوم: قسمت سه - یک هفته بعد یک حادثه
۴۵ دقیقه
بخش سوم: قسمت یک
۴۵ دقیقه
بخش سوم: قسمت دو
۴۰ دقیقه
بخش سوم: قسمت سه
۴۵ دقیقه
بخش چهارم: قسمت یک
۴۵ دقیقه
بخش چهارم: قسمت دو
۴۶ دقیقه
بخش چهارم: قسمت سه
۴۵ دقیقه
بخش چهارم: قسمت چهار
۲۷ دقیقه
بخش چهارم: قسمت پنج
۴۴ دقیقه
بخش پنجم: قسمت یک - یادداشت نویسنده
۴۷ دقیقه
بخش پنجم: قسمت دو
۴۰ دقیقه
بخش پنجم: قسمت سه
۲۲ دقیقه
بخش پنجم: قسمت چهار
۴۶ دقیقه
بخش ششم: قسمت یک
۴۰ دقیقه
بخش ششم: قسمت دو
۵۷ دقیقه
بخش ششم: قسمت سه
۲۹ دقیقه
بخش ششم: قسمت چهار
۳۸ دقیقه
بخش هفتم: قسمت یک
۴۳ دقیقه
بخش هفتم: قسمت دو
۳۳ دقیقه
بخش هفتم: قسمت سه

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی جزء از کل
نویسنده
مترجمپیمان خاکسار
گویندهپوریا رحیمی سام، رامین بیرقدار
ناشر چاپینشر چشمه
ناشر صوتی رادیو گوشه
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۲۲ ساعت و ۳۹ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های طنز، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۳۰۰۰۰ ت - 9.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی جزء از کل

نیما امیدفر
۱۴۰۰/۲/۲۵
کتاب حول زندگی پدر و پسری میچرخد که پدر متعلق به نسل قبلی است که پسرش اورا قبول ندارد، در عین حال مارتینه پدر، نصیحت‌ها و تجربیاتی فلسفی به پسرش ارائه می‌دهد که البته جنبه‌های طنز نیز به خود می‌گیرد، پسر هم نیز پی لجبازی با پدر را می‌گیرد و تجربیات خود را بیان میکند همچنین خط زندگی چند نسل انسان، و خلاصه کتاب واقعیات حقایق تلخ شیرین زندگی را در قالب تجربه و فلسفه و طنز و حقیقت عامیانه ارائه می‌دهد که گاه خودمان دوست نداریم آن حقیقت را بپذیریم. در مجموع کتاب فوق العاده است و باید خواند. به لغایت تمام فاکتور‌هایی که هر نوع خواننده‌ای نیاز دارد در این کتاب ارضا می‌شود، کتاب کاملیست، چه از نظر داستان، چه فلسفه، چه سمبولیسم، چه درام و... مجموعه‌ای از تمام مواردی که در یک کتاب می‌تواند جای بگیرد و لایق جایزه نوبل است.
Zahra Amini
۱۴۰۰/۱/۱۰
کتاب بدی نیست. اما نسبت به حجم و وقتی که از آدم میگیره شاید در اون حد انتظارمو برآورده نکرد. حس میکردم دارم فیلم میبینم یه فیلم تکراری با حواشی کلیشه ای! مطالب فلسفیش خوب بود به نظر از کتابهای دیل کارنگی خیلی بهره گرفته. کتابهای کارنگی درک بهتری از این مطالب به آدم میده. خیلی کتاب شلوغی بود.
گاهی
واگویی‌ها زیادی بود.
و توصیه میکنم اگر یکم افسرده هستید این کتاب مناسب شما نیست چون قطعا شما رو تشویق به پرتوپلا فکر کردن میکنه.
من با خوندنش عصبی و ناراحت شده بودم.
ناراحتی از نوع تاثیر رمانتیک یا تراژیک کتاب نه.
از نوع سردر گمی که آدم موقع شدت افسردگی بهش دست میده.
من این کتابو دوست نداشتم
Zahra Vedadian
۱۴۰۰/۳/۸
ویژگی جالبی که این کتاب داره اینه که یک داستان ساده به همراه جزییات بسیار زیادش رو بشکلی ارایه کرده که وقتی شروع میکنی، دلت میخواد تا آخر بری و حتی توضیحات طولانی و پرداختنش به جزییات، برعکس بعضی کتاب‌های نویسنده‌های مشهور، اصلا مانعت نمیشه که صفحات رو جلو بزنی یا دست از مطالعه بکشی!
قطعا سبک گویندگی هم دراین قضیه تاثیر داره
سمیه درودیان
۱۴۰۰/۳/۱۵
کتابخوان‌ها عالی بودن اگه خودم میخوندم نصفه رها میکردم اما راوی‌ها عالی اجرا کردن ممنون از اقایان پوریا رحیمی و رامین وبیرق دار ممنون از کتابراه چون واقعا کتاب بسیار طولانی با جزئیات فراوان طوری که اینگار از روی داستان واقعی یادداشت برداری شده‌ای کاش کوتاه تر بود خیلی وقت گیر بود
الهام منصوری
۱۴۰۰/۲/۲۱
فکر کنم از اون کتابهایی هست که شنیدنش از خوندنش بهتره. یه رمان فلسفی و روانشناسی. با اینکه بعضی جاها حوصله سر بره اما آدم مشتاقه ببینه بالاخره چی میشه. راوی‌های فوق العاده مسلطی داره که قشنگ حال و هوای رازآلودِ رمانو به آدم منتقل میکنن.
در کل خوشم اومد ❤️❤️
Magnolia RP
۱۴۰۰/۲/۲۱
شاید اول داستان یکم جزئیات خسته کننده باشه. ولی در ادامه کاملا معنا دار میشه. یک داستان جدید. روند جذاب. موضوعی ک کمتر شاید راجبش نوشته شده. لحن گوینده‌ها توی زنده کردنه شخصیتا، جذاب کردن داستان و درک موقعیت‌ها خیلی تاثیر داشت. در کل پیشنهاد میشه ب شدت.
Shahrzad Soufi
۱۴۰۰/۲/۱۶
در کل کتاب خوبی بود ولی راحت میشد د نصف کتاب تمام کرد گفتگوهای تکراری دو‌ادم پارانویید خسته کننده بود هر کدام دوباره و‌دوباره تکرار میشد بیشتر احساس میکنی تحقیقات علمی در مورد بیماری پارانویید داری انجام میدی من خواندم ولی هر گز تکرار نمیکنم
نیوشا عدالت
۱۴۰۰/۱/۳۱
سبک نویسندگی متفاوت، بااینکه روند داستان کند بنظر میاد و درونیات ٢ آدم درونگرا و پارانویید نشون میده ولی شمارو شگفت زده میکنه و اتفاقاتی تو طول داستان میوفته که فکرشم نمیکنید این مدل کتابارو صوتی گوش بدین خسته نمیشید
مشاهده همه نظرات ۵۷

راهنمای مطالعه کتاب صوتی جزء از کل

برای دریافت کتاب صوتی جزء از کل و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.