دانلود کتاب صوتی خیره به خورشید نگریستن


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خیره به خورشید نگریستن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی خیره به خورشید نگریستن

کتاب صوتی خیره به خورشید نگریستن اثر اروین د. یالوم، به شما بینشی دلگرم کننده نسبت به مسئله‌ی جهان شمول مرگ و فناپذیری ارائه می‌دهد.

از ابتدای تاریخ تاکنون، فکر فناپذیری در جان ما ته‌نشین شده است. هزاران سال است که فیلسوفان متفکر می‌کوشند جراحت فناپذیری را تلطیف کنند و در ساختن زندگی هماهنگ و توأم با آرامش به یاری ما بشتابند.‏

ترس از مرگ ممکن است غیر مستقیم یا مستقیم در ما وجود داشته‌ باشد. گاهی به صورت یک بیماری روانشناختی در درون ما، گاهی یک دغدغه و ترس که مانع شادی ما و لذت بردن از زندگی می‌شود. فکر کردن مدام به مرگ مانند خیره شدن به خورشید است، نمی‌توان آن را تاب آورد و ما را از پا در می‌آورد. او از دو قسم تنهایی می‌گوید و از تاثیر هر یک از این دو نوع بر ترس و اندیشه به مرگ.

کتاب خیره به خورشید (Staring at the sun) همچون سایر آثار یالوم با روایتی دوستانه و تزلزل‌ناپذیر پیش می‌رود و در باب عمیق‌ترین هراس‌های انسانی، از جمله هراس از مرگ، است. دکتر یالوم در این اثر هنرمندانه، با بهره‌گیری از تجربیات فوق‌العاده ارزشمند خود، ما را یاری می‌کند تا دریابیم این ترس از مرگ است که در تمام اضطراب‌های زندگی رد و نشان آن را می‌توانیم می‌بینیم.

او در این کتاب به عمیق‌ترین ترس‌های ما نگاه می‌اندازد و با بلاغتی استثنایی و انسان‌پسند شرح می‌دهد که چگونه می‌توانیم به آرامش برسیم و اشاره می‌کند که چنین درکی در تجربه‌ای بیداری‌بخش، همانند یک رویا، از دست دادن شخصی یا چیزی ارزشمند در زندگی، بیماری و یا سالخوردگی، فرصت بیشتری برای بروز پیدا می‌کند. یالوم معتقد است به محض این که با فناپذیری خود مواجه می‌شویم، تمایل پیدا می‌کنیم که اولویت‌هایمان را بازآرایی کنیم، با عزیزانمان ارتباط عمیق‌تری داشته باشیم، قدر زیبایی‌های زندگی را بیشتر بدانیم و برای به دست آوردن آرامش در زندگی، دست به خطرهای بیشتری بزنیم.

اروین د. یالوم (Irvin David Yalom) روانپزشک اگزیستانسیالیسم و نویسنده آمریکایی است. او، بیشتر با رمان‌های روانشناختی‌اش، مشهور است. رمان معروف «وقتی نیچه گریست» هم قبل‌تر، از این نویسنده منتشر شده و با استقبال خوبی در سراسر دنیا مواجه شد.

از آنجا که فکر به مرگ و احتمالا ترس از آن از نوجوانی که فرصت فکر کردن به مفاهیم این‌چنینی برای هر انسان پیش می‌آید؛ شنیدن این کتاب صوتی برای نوجوانان 14 ساله تا کسانی که در سنین پیری خود را نزدیک به این اتفاق می‌بینند دل انگیز و جذاب و قابل استفاده و راه‌گشاست و می‌توانیم ادعا کنیم شنیدنش بر همه لازم و واجب است.

در بخشی از کتاب صوتی خیره به خورشید نگریستن می‌شنویم:

هرکس به شیوه‌ی خودش از مرگ می‌ترسد. برای بعضی از مردم اضطراب مرگ موسیقی متن زندگی است و هیچ فعالیتی موجب این فکر نمی‌شود که لحظه‌ی خاصی دوباره برمی‌گردد. حتی فیلمی قدیمی برای آن‌هایی که از این فکر دست نمی‌کشند که اکنون همه‌ی بازیگرانش خاک شده‌اند گزنده است.

برای دسته‌ی دیگر این اضطراب جنجالی‌تر و آشفته‌تر است، ساعت سه صبح بروز می‌کند و آن‌ها را به نفس نفس زدن می‌اندازد. این فکر به آن‌ها هجوم می‌آورد که آن‌ها هم بزودی مثل دور و بری‌های دیگر می‌میرند. عده‌ای هم اسیر وهم خاصی می‌شوند که مرگشان نزدیک است: تفنگی که به سرشان نشانه رفته، یک جوخه‌ی مرگ نازی‌ها، قطاری که رعد‌آسا به سویشان می‌تازد، افتادن از پل یا آسمان‌خراش.

صحنه‌های مرگ اَشکال زنده‌ای به خود می‌گیرد. یکی در تابوتی حبس می‌شود و سوراخ‌های بینی‌اش پر از خاک است، اما از اینکه تا ابد در تاریکی دراز کشیده خبر دارد. دیگری می‌ترسد نبیند و نشنود یا کسی را که دوست دارد لمس نکند. دسته‌ای وحشت می‌کنند از اینکه زیرِ زمین باشند، حال آنکه دوستانشان روی زمینند. زندگی ادامه خواهد داشت، بی‌آنکه آدم بداند سر خانواده، دوستان یا دنیایش چه می‌آید. هرکدام از ما شب‌ها که می‌خوابیم، یا وقتی با داروی بیهوشی به اغما می‌رویم، طعم مرگ را می‌چشیم. مرگ و خواب Thanatos و Hypnos در واژگان یونان به هم نزدیکند.

میلان کوندرا، رمان نویس اگزیستانسیالیست چک، می‌گوید که ما از راه فراموشی مزه‌ی مرگ را می‌چشیم: «آنچه درباره‌ی مرگ ترسناک‌تر است فقدان آینده نیست، بلکه فقدان گذشته است. در واقع عمل فراموشی شکلی از مرگ است که پیوسته در دل زندگی حضور دارد.» اضطراب مرگ در بسیاری از آدم‌ها آشکار و راحت قابل تشخیص است، هرچند که دلتنگ‌کننده باشد. در برخی دیگر ظریف، نهفته و پشت علایم بیماری‌های دیگر پنهان است و فقط با تحقیق و حتی کاوش می‌توان بدان پی برد.

 ۸ ساعت و ۵۱ دقیقه، ۴۸۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۱ دقیقه
مقدمه - بخش اول
۳۱ دقیقه
بخش دوم - ترس از مردن جانشین هیچ چیز نیست
۴۸ دقیقه
بخش سوم - تجربه‌ای بیدار کننده
۴۰ دقیقه
تصمیم اساسی به عنوان تجربه‌ای بیدار کننده
۳۶ دقیقه
بخش چهار - قدرت باورها
۴۱ دقیقه
وقتی که خسته هستیم باورهایی که مدت‌ها قبل با آن‌ها دست و پنجه نرم کرده و کنار زده بودیم دوباره به ما یورش می‌آورد
۳۵ دقیقه
بخش پنجم - غلبه بر وحشت از مرگ از طریق برقراری ارتباط سالم
۳۵ دقیقه
خودافشاگری - صحبت در مورد زندگی خصوصی
۴۴ دقیقه
بخش شش - آگاهی از مرگ براساس یک خاطره شخصی
۳۷ دقیقه
رولو می
۳۹ دقیقه
بخش هفت - نحوه پرداختن به ترس از مرگ - درس‌هایی برای روان‌درمان‌گران
۴۱ دقیقه
به کار بردن روش الان و اینجا
۴۱ دقیقه
خودافشاگری درمان‌گر
۳۲ دقیقه
رویاها راهی به سوی الان و اینجا

راهنمای دانلود کتاب صوتی خیره به خورشید نگریستن

برای دانلود کتاب صوتی خیره به خورشید نگریستن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  خیره به خورشید نگریستن
غزاله رفیعی
۱۳۹۸/۹/۳
عالی عالی عالی... کتابهای یالوم که عالیه اما ترجمه و خوانش این نسخه هم عالی است ممنون کتابراه عزیز
مهرداد سعیدپور
۱۳۹۸/۶/۲۰
همه چیز عالی. ممنون از زحماتتون
رضا جعفرزاده
۱۳۹۸/۶/۱۸
بسیار این کتاب عالیه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴)