دانلود کتاب صوتی دنیا دنیا لالایی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دنیا دنیا لالایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی دنیا دنیا لالایی

کتاب صوتی دنیا دنیا لالایی نوشته‌ی مصطفی رحماندوست، از مجموعه لالایی‌ها، دربردارنده‌ی شعرها و قصه‌هایی دل‌نشین و شنیدنی برای خواب کودکان به صورت ترانه و موسیقی است.

مجموعه لالایی‌ها در دو بخش با عناوین «دنیا دنیا لالایی» و «خواب قشنگ کجایی» تهیه و تولید شده و دربردارنده‌ی سروده‌های دل‌نشین و جذاب مصطفی رحماندوست می‌باشد که از سال‌های ابتدایی فعالیت خود درباره لالایی به تحقیق پرداخته است.

بخش اول این مجموعه، با نام «دنیا دنیا لالایی» حاوی لالایی‌هایی از زبان والدین برای کودکان نازنین است. پدران و مادران می‌توانند علاوه بر لذت بردن از این لالایی‌ها در کنار کودک دلبندشان، خودشان نیز آن‌ها را بیاموزند و برای کودکان بخوانند. در بخش دوم با نام «خواب قشنگ کجایی» لالایی‌هایی از زبان کودکان گنجانده شده تا در شرایط گوناگون برای عروسک‌ها، اسباب‌بازی‌ها، حیوانات و … لالایی بخوانند. این سروده‌ها و ترانه‌های رحماندوست در ترکیب با موسیقی اصیل ایرانی، اثری ناب و درخشان را گرد آورده که می‌کوشد تمام اصول لازم برای لالایی‌ها رعایت شود.

مهدی زارع برای این مجموعه به شکل ویژه آهنگسازی کرده است تا بتواند بیشترین تاثیر را در ذهن کودکان ایرانی بگذارد و ذهنشان را با موسیقی متناسب با سن خودشان آشنا سازد. آرامش در خانه و خانواده، یکی از عوامل تاثیرگذار در رشد کودکان است و چه چیزی بهتر از لالایی‌های ایرانی که خوابی مملو از آرامش را به دنبال دارد.

هدف از لالایی‌های این مجموعه، فراهم آوردن خواب آرام برای کودکان و کنار هم قرار دادن صدای مادر، پدر و کودک است. لالایی‌های این اثر، از موسیقی طبیعت و آواهای دریا، رودخانه، پرندگان، جیرجیرک‌ها و … بهره می‌گیرد که کودکان را به سفری شیرین و به جهانی دور از صداهای ناهنجار و غیر‌طبیعی شهرها، دعوت می‌کند.

«دنیا دنیا لالایی» دربردارنده‌ی 10 لالایی است که برخی عناوین آن عبارت‌اند از: «لالایی جیرجیرک‌ها»، «تو رختخواب بخون دعا»، «من می‌خوابم تو هم بخواب»، «شبت به خیر» و …

مصطفی رحماندوست درباره مجموعه لالایی‌ها می‌گوید:

«لالایی‌های اقوام گوناگون دیروز، دربردارنده‌ی ملودی‌های آرام‌بخش بومی بود و حرف‌های غیر‌کودکانه آن لالایی‌ها، بیشتر رنج‌های مادران دیروز را به تصویر می‌کشید. مادران دیروز با لالایی خواندن برای کودکان درد‌‌ودل‌ می‌کردند و به آرامش می‌رسیدند، هم‌چنین بچه‌ها از شنیدن آن لالایی‌ها لذت می‌بردند. اما بچه‌های امروز لالایی ندارند، زیرا آن لالایی‌ها نه آرام‌بخش بچه‌های امروزی است و نه نیاز مادران آن‌هاست.

در این مجموعه کوشیده‌ایم، حرف‌های بچه‌های امروز با ادبیاتی کودکانه، در کنار ملودی‌های ایرانی و آرام‌بخش قرار گیرد تا هم والدین لالایی‌های جدیدتری برای آرامش دادن به کودکان داشته باشند و هم کودکان سرودن لالایی برای اسباب‌بازی‌های خود را بیاموزند.»

مصطفی رحماندوست را بیشتر بشناسیم:

مصطفی رحماندوست، شاعر، مترجم و نویسنده برجسته ایرانی در حوزه ادبیات کودک و نوجوان است که در سال 1329 متولد شد. او مشهور به شاعر صد دانه یاقوت است که یکی از درخشان‌ترین و برجسته‌ترین اشعار اوست که در دوره تحصیلات ابتدایی و در درس زبان فارسی آموزش داده می‌شود. او دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه تهران در رشته‌ی زبان و ادبیات فارسی است. نخستین کتاب‌های مصطفی رحمان دوست در سال 1356 با عناوین خاله خودپسند و سربداران به چاپ رسید. تا به امروز از او حدود 150 اثر منتشر شده و فروش آثار به حدود 5 و نیم میلیون نسخه رسیده است.

از دیگر آثار او عبارت‌اند از: فرهنگ آسان، لالایی عاشورا، بازی با انگشت‌ها، فرهنگ ضرب‌المثل‌ها، خاله خودپسند، عمو مصطفی در آمریکا، ترانه‌های نوازش، صدای جیرجیرک آمد و ... .

کتاب صوتی دنیا دنیا لالایی مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای کودکان 5 تا 10 سال علاقه‌مند به داستان‌های همراه با شعر و موسیقی جذاب خواهد بود.

در قسمتی از کتاب صوتی دنیا دنیا لالایی می‌شنویم:

این چیه وز وز می‌کنه، می‌چرخه گز گز می‌کنه، وای مگسه...
چه های‌و‌هویی کرده، دو و بره خوشگل من می‌گرده!
نکنه که نیشش بزنه خدایا
بترسه و یهو بلند بشه از جا
بخواب و بخواب قشنگم
من کنارت با مگسا می‌جنگم.
لالالالالا... لالالالالالالا...

 ۴۲ دقیقه، ۷۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳ دقیقه
دنیا دنیا لالایی
۵ دقیقه
لالایی جیرجیرک‌ها
۴ دقیقه
لالایی جنگل
۴ دقیقه
مگس
۳ دقیقه
لو لو دروغه
۵ دقیقه
شبت بخیر
۴ دقیقه
خوبه بابایی
۳ دقیقه
تو رختخواب بخون دعا
۴ دقیقه
من می‌خوابم تو هم بخواب
۹ دقیقه
لالایی سازه‌ها

راهنمای دانلود کتاب صوتی دنیا دنیا لالایی

برای دانلود کتاب صوتی دنیا دنیا لالایی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  دنیا دنیا لالایی

نظرات کتاب صوتی دنیا دنیا لالایی

سعید برزگر
۱۳۹۹/۹/۱۱
خیلی کار قشنگ و آرامش بخشی از آب درومده، کوچولوی من که خیلی آروم میگیره و خوابش میبره... واقعا ممنون
ع خانی
۱۴۰۰/۱/۱۸
خوب، زیبا و مفید، به ویژه برای پدرمجردی مانند خودم گاهی آخرین راه نجات و انجام درخواست کودک میباشد! با تشکر
Reza Farhadi
۱۳۹۹/۶/۱۳
چقدر زیبا و دلنشین و دختر کوچولو من عاشقشه
مشاهد همه نظرات (۱۱)