دانلود کتاب صوتی دوست مکار


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دوست مکار و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی دوست مکار

کتاب صوتی دوست مکار یکی دیگر از افسانه‌های جذاب ازوپ، نویسنده یونان باستان است که با صدای پانیذ خرمی و محمد طالشیان روایت می‌شود.

تنها انسان‌ها دوستان خوبی برای همدیگر نیستند، بلکه پرندگان و حیوانات هم می‌توانند برای یکدیگر از خود گذشتگی کنند. با این حال، بعضی موجودات آنقدر مکار هستند که لکه‌ی سیاهی بر کلمه‌ی زیبای دوستی می‌گذارند. این داستان، داستانی از دوستی با دیگران، برای فریب آن‌ها است.

داستان درباره‌ی شغالی به نام هولر است که تصمیم گرفت با شتری به نام گرانتی دوست شود. شغال به روستای محل زندگی شتر رفت تا او را پیدا کند. شغال خانه‌ی شتر را یافت و به داخل خانه‌اش رفت…

ازوپ یا ایزوپ (Aesop) از نویسندگان یونان بود که قصه و افسانه می‌نوشت. وی از اهالی تریس بوده که در اوایل قرن ششم پیش از میلاد به بردگی درآمده است. از آن پس در جزیره ساموس زندگی کرده و بنا به گفته برخی او با کوروش هخامنشی هم دوره بوده است. انبوهی از افسانه‌های گوناگون در‌باره شخصیت و زندگی او وجود دارد. او استعداد عجیبی در گفتن داستان داشته و به واسطه داستان‌هایش شهرت بسیار یافته و آزادی خود را نیز از همین راه به دست آورده است.

در قرن پنجم پیش از میلاد، ازوپ به دلیل اهانت به مردم دلفی، از بالای صخره‌ای به پایین انداخته و کشته شد. داستان‌های او به بیشتر زبان‌های دنیا ترجمه شده است. شاعر توانای ایرانی ناصرخسرو قبادیانی، چندی از افسانه‌های او را به نظم آورده است. همچنین مولانا جلال‌الدین رومی نیز برخی از داستان‌های پندآموز «ازوپ» را در مثنوی به صورت شعر درآورده است.

 ۱۲ دقیقه، ۱۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۸ دقیقه
دوست مکار
۵ دقیقه
آدم دانا و آدم نادان

راهنمای دانلود کتاب صوتی دوست مکار

برای دانلود کتاب صوتی دوست مکار و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  دوست مکار
عبدالرحیم رکنی
۱۳۹۷/۱۱/۲۵
خووووب
masoomeh chahjwyy
۱۳۹۷/۱۱/۱۸
عالی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)