دانلود کتاب صوتی دید اقتصادی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دید اقتصادی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی دید اقتصادی

کتاب صوتی دید اقتصادی نوشته‌ی پیتر شیف و اندرو شیف، داستانی جذاب، ساده و طنز را برای شما روایت می‌کند تا به کمک آن بتوانید مفاهیم اولیه اقتصاد را یاد بگیرید و شناخت جامع‌تری نسبت به این علم داشته باشید.

درباره کتاب صوتی دید اقتصادی:

آیا تا به حال فکر کردید که چگونه یک اقتصاد رشد می‌کند و چگونه در سراشیبی سقوط قرار می‌گیرد؟ کتاب صوتی دید اقتصادی (How an Economy Grows and Why It Crashes) یکی از آثار جذاب و داستان گونه برای یادگیری اصول اقتصادی و فوت و فن‌های اداره یک کسب‌وکار است.

معمولاً در منظر همه انسان‌ها، اقتصاد و سیستم‌های پولی موضوعاتی پیچیده به نظر می‌آیند، به همین خاطر کمتر کسی برای یادگیری به سراغ آن‌ها می‌رود، اما دو کارشناس اقتصادی پیتر شیف و برادرش اندرو شیف توانستند کتاب دید اقتصادی را بنویسند تا شما به راحتی بتوانید با مفاهیمی همچون: ریشه‌های رشد اقتصادی، اهمیت تجارت، تورم، پس انداز، سرمایه گذاری، ماهیت مصرف کننده و ... آشنا شوید.

این کتاب اتفاقات کلیدی و مهم اقتصادی ایالات متحده را در دوره زمانی خاص تعریف می‌کند و همچنین به سیاست مداران و اقتصاددان‌هایی که در ساز و کار قدرت قرار دارند، کنایه‌هایی نیز می‌زند.

داستان کتاب صوتی دید اقتصادی زندگی سه ماهی‌گیر را روایت می‌کند که در یک جزیره خلوت زندگی می‌کنند. آن‌ها هر روز کارهای محدود و تکراری انجام می‌دهند که در نهایت می‌توانند غذای روزانه‌شان را تامین کنند، اما سرانجام یکی از ماهی‌گیران رویه کاری خود را تغییر می‌دهد و از توری استفاده می‌کند که به جای یک ماهی، دو ماهی را می‌تواند صید کند. این اتفاق شروع ماجراهای مختلف و جالب بین این سه ماهی‌گیر می‌شود.

داستان این کتاب ممکن است در نگاه اول ساده و سطحی به نظر برسد، اما پس از شنیدن آن می‌توانید درک و شناخت قدرتمند و کاملی از چگونگی رشد و افول اقتصاد یک کشور داشته باشید.

در کتاب صوتی دید اقتصادی به این سوالات پاسخ داده می‌شود:

- چرا دولت‌ها می‌توانند هزینه‌های کلان کنند درحالی که همیشه بی‌پول به نظر می‌رسند؟
- چرا برخی از کشورها ثروتمند هستند در حالی که برخی دیگر فقیر؟
- آیا هزینه یا پس انداز بهترین درمان برای یک اقتصاد بیمار است؟
- تورم از کجا ناشی می‌شود؟
- چرا صید ماهی با دستان خالی بسیار سخت است؟
- اقتصاد چگونه رشد می‌کند و چرا خراب می‌شود؟

نویسندگان کتاب را بیشتر بشناسیم:

پیتر دیوید شیف (Peter Schiff) با همکاری برادر خود اندرو شیف (Andrew Schiff) کتاب صوتی دید اقتصادی را نوشته است.

پیتر شیف نویسنده، کارگزار سهام، مفسر مالی و کارشناس اقتصادی در آمریکا است که کار خود را از سال 1996 با خرید یک شرکت کارگزاری آغاز کرد و پس از آن توانست آن را گسترش دهد و شرکت خود را راه‌اندازی کند. پدر پیتر، اروین شف تاجری معروف و از سران جنبش ضدمالیات در ایالات متحده بود که در سال 2008 به مدت 13 سال به زندان افتاد و سرانجام پس از ده سال در 87 سالگی درگذشت.

کتاب صوتی دید اقتصادی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر می‌خواهید اصول اولیه اقتصاد و کسب‌وکار را با زبانی ساده و در قالب داستانی سرگرم کننده یاد بگیرید، این کتاب برای شما مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی دید اقتصادی می‌شنویم:

به نظر می‌رسد کارآفرین ما، آبل آینده‌ی درخشانی داشته باشد اما بقیه ساکنین جزیره چطور؟ آیا داریم نظام طبقاتی دارا و ندار می‌سازیم؟ ایا بیکر و چارلی از موفقیت آبل صدمه می‌بینند؟ اینطور به نظر نمی‌رسد؛ با اینکه او تصمیم نداشت به غیر از خودش به فرد دیگری سود نرسد، سرمایه‌اش برای همه خواه ناخواه فایده داشت. ببینیم چطور؟!

بعد از آنکه بیکر و چارلی دیدند، آبل چقدر راحت ماهی می‌گیرد از او خواستند تا ابراز ماهی گیری ابتکاری‌اش را در اختیار آن‌ها هم بگذارد. چارلی گفت: آبل تو که یه روز در میون از این ماسماسک استفاده می‌کنی، می‌ذاری من روزهایی که تو کار دیگه‌ای داری، اون رو بردارم؟ بیکر اضافه کرد: یالا رفیق ثروتت رو قسمت کن.

با این حال آبل که از پشت کوه نیامده بود؛ او یاد فداکاری‌هایش می‌افتد، یاد تحقیرهای آن‌ها و احتمال ضرر. آبل با خود گفت: اگه تور من رو پاره کنن چی؟ اگه پسش ندن چی؟اون وقت برگشتم سر جای اولم.

 ۴ ساعت و ۱۵ دقیقه، ۲۴۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۳۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
تیتراژ
۱ دقیقه
معرفی کتاب
۲۳ دقیقه
مقدمه
۱۲ دقیقه
فصل اول: تولد یک ایده
۱۷ دقیقه
فصل دوم: تسهیم ثروت
۱۱ دقیقه
فصل سوم: کاربردهای مختلف اعتبار
۹ دقیقه
فصل چهارم: گسترش اقتصاد
۱۷ دقیقه
فصل پنجم: کامیابی در پی شراکت
۱۴ دقیقه
فصل ششم: بگذار توی صندوق گاو صندوق
۱۳ دقیقه
فصل هفتم: زیرساخت و تجارت
۸ دقیقه
فصل هشتم: ظهور یک جمهوری
۱۸ دقیقه
فصل نهم: دولت خلاق می‌شود
۱۰ دقیقه
فصل دهم: ماهی آب رفته
۱۲ دقیقه
فصل یازدهم: شاهرگ حیات از دوردست
۱۱ دقیقه
فصل دوازدهم: بخش خدمات پا پیش می‌گذارد
۷ دقیقه
فصل سیزدهم: بستن گیشه ماهی
۱۷ دقیقه
فصل چهاردهم: اشباع کلبه
۱۸ دقیقه
فصل پانزدهم: سقوط کلبه
۱۷ دقیقه
فصل شانزدهم: شتاب می‌گیرد
۲۱ دقیقه
فصل هفدهم: تشت از بام افتاد

راهنمای دانلود کتاب صوتی دید اقتصادی

برای دانلود کتاب صوتی دید اقتصادی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  دید اقتصادی

نظرات کتاب صوتی دید اقتصادی

حامد نیک مهر
۱۳۹۹/۱۱/۹
چرا زودتر این کتاب رو نشنیدم... کتاب خیلی عالیه که با ساده کردن موضوع مفاهیم سنگین اقتصادی رو توضیح میده که در کتابهای دیگه با کلی طول و تفسیر آخرش هم یه هاله‌ای از مفهوم به دست میاد...
علی صوفی
۱۳۹۹/۹/۱۵
کتاب خوب، داستان بسیارگیرا، واقعا دید اقتصادی نام مناسبی است که برای کتاب انتخاب شده، راوی بسیارخوب، سپاس از کار خوبتون
h st
۱۳۹۹/۹/۷
داستانی جالب و روان و قابل فهم برای عموم و البته آموزنده و مفهومی... عالی... ارزش شنیدن و یا خواندن را دارد 👍
مشاهد همه نظرات (۱۳)