دانلود کتاب صوتی ردپای محو شونده‌ی سندی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ردپای محو شونده‌ی سندی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ردپای محو شونده‌ی سندی

کتاب صوتی ردپای محو شونده‌ی سندی نوشته‌ی فمیدا هندی، داستان دختربچه‌ای را به تصویر می‌کشد که با پدر و مادرش زندگی می‌کند و هر سال به دیدن پدربزرگش می‌رود اما از دیدن زباله‌های فراوان در نزدیکی خانه آن‌ها بسیار ناراحت و خشمگین می‌شود.

موضوع کتاب صوتی ردپای محو شونده‌ی سندی چیست؟

سندی از پله‌های خانه‌ی پدربزرگش به سرعت پایین آمد. پِپِر سگش نیز به دنبالش رفت و از او پیشی گرفت و ذوق‌زده و باسرعت به سوی دریای پایین تپه‌ها دوید.

سندی کمی مکث کرد و با یک نفس عمیق هوای تازه را وارد ریه‌هایش کرد. آن روز تابستان، یک روز بسیار درخشان بود.

سندی و پدر و مادرش در شهر سکونت داشتند اما تابستان هر سال برای دیدن پدربزرگ، به مدت سه هفته به خانه او در نزدیک دریا می‌رفتند. هر ساله تصور رفتن به خانه ساحلی پدربزرگ سندی را بسیار هیجان‌زده و خوشحال می‌کرد.

او و سگش علاقه زیادی به رفتن نزدیک دریا و ماسه‌بازی، موج‌سواری و تعقیب مرغ‌های دریایی داشتند، اما این بار زمانی که سندی در ساحل، زباله‌های باقی‌مانده از پیک‌نیک افراد دیگر را دید، بسیار غمگین شد. برخورد با قوطی‌ها، ساندویچ هات‌داگ نصفه و ظرف سس خردل، سندی را بسیار عصبانی و ناراحت کرد.

کتاب صوتی ردپای محو شونده‌ی سندی (Sandy's Incredible Shrinking Footprint) برای چه کسانی مناسب است؟

فمیدا هندی (Femida Handy) در این داستان دلچسب و شیرین به کودکان 3 تا 7 ساله یاد می‌دهد که با انجام کارهایی ساده و آسان، به حفظ و پاکیزگی محیط زیست کمک کنند و در این خصوص احساس مسئولیت داشته باشند و هنگام حضور در طبیعت زباله‌هایشان را در آن جا باقی نگذارند.

در بخشی از کتاب صوتی ردپای محو شونده‌ی سندی می‌شنویم:

سندی: "دارم به این فکر می‌کنم که این دستمال‌ها از تنه‌ی یک درخت به وجود اومدن. شاید یک درختی در سرزمین‌های دوردست. کلی زمان برده که بزرگ شه، برای قطع کردن مناسب باشه و بشه از چوبش برای تولید دستمال کاغذی استفاده کرد. بعد، از کلی دستگاه استفاده شده تا دستمال‌ها درست بشن و به وسیله‌ی کامیون‌ها یا قطار به دست ما رسیده. با وجود همه‌ی این کارها که برای تولید دستمال انجام می‌شه و به طبیعت ضرر می‌زنه، به نظرتون من دیگه نباید از دستمال کاغذی استفاده کنم؟"

پیرزن زباله‌گرد لبخندی زد و گفت: "تو فقط کافیه مواظب ردپات باشی."

سندی که گیج شده بود با تعجب به کفش‌هاش نگاه کرد. ردپاش چه ایرادی داشت؟ پیرزن زباله‌گرد زیر خنده زد.

پیرزن: "منظورم ردپایی که از طریق پاهات به وجود میاد نیست. منظورم ردی که با زندگی کردنت توی دنیا از خودت به جا می‌ذاریه. ردی که از خودت می‌ذاری بستگی به این داره که چی می‌خوری، با چی بازی می‌کنی و تک‌تک تصمیم‌هایی که توی زندگیت می‌گیری. همه‌ی این‌ها روی اندازه‌ی ردی که از خودت به جا می‌ذاری تاثیر می‌ذاره. تو می‌تونی بعد از خوردن یک نوشیدنی، قوطی‌اش رو بازیافت کنی یا همون جا توی طبیعت رهاش کنی. کدومشون ردی که توی طبیعت می‌ذاری رو کوچیک‌تر می‌کنه؟"

 ۱۴ دقیقه، ۲۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۳۵۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۴ دقیقه
ردپای محوشونده سندی

راهنمای دانلود کتاب صوتی ردپای محو شونده‌ی سندی

برای دانلود کتاب صوتی ردپای محو شونده‌ی سندی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ردپای محو شونده‌ی سندی

نظرات کتاب صوتی ردپای محو شونده‌ی سندی

پیام نظری
۱۴۰۰/۲/۱۲
خیلی جذاب و خواندنی بود 🥰🥰
مشاهد همه نظرات (۱)