دانلود کتاب صوتی زنده باد دوستی

  • از: مژگان مشتاق
  • ناشر صوتی: شیما
  • ۲ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب صوتی زنده باد دوستی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زنده باد دوستی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی زنده باد دوستی

کتاب صوتی زنده باد دوستی نوشته‌ی مژگان مشتاق، قصه‌ی زندگی یک خارپشت مهربان را به تصویر می‌کشد که در جنگلی بزرگ می‌کند. اما آنجا یک مشکل مهم دارد و آن هم دوست نبودن حیوانات با همدیگر است. به همین خاطر خارپشت یک روز تصمیم می‌گیرد که از خانه‌ی جنگلی خود برود.

درباره کتاب صوتی زنده باد دوستی:

یکی بود یکی نبود؛ حیوانی مهربان و قشنگ به نام خارپشت خانه‌ای کوچک در جنگل داشت و آنجا زندگی می‌کرد. جنگلی که خارپشت در آن بود، خیلی سوت و کور بود و اهالی آنجا هیچکدام با همدیگر دوست نبودند. خارپشت از این موضوع خیلی ناراحت بود چون صبح‌ها وقتی حیوان‌ها همدیگر را می‌دیدند، هیچ حرفی باهم نمی‌زدند و حتی سلام و احوال پرسی هم نداشتند.

به همین خاطر خارپشت داستان «زنده باد دوستی»، چندین بار تصمیم گرفته بود که از جنگل برود و جای جدیدی پیدا کند اما دلش راضی نمی‌شد تا اینکه یک روز مریض می‌شود و هیچکس برای عیادت سراغش نمی‌آید.

مژگان مشتاق را بیشتر بشناسیم:

یکی از نویسندگان حوزه کودک و نوجوان مژگان مشتاق حصاری است که در سال 1349 شمسی در شهر اندیمشک خوزستان به دنیا آمد. او در رشته فلسفه درس خوانده و در حوزه هنری آموزش ادبیات داستانی دیده است.

مشتاق علاوه بر نویسندگی، در دهه شصت در رادیو برنامه‌سازی می‌کرد و نویسندگی برنامه‌هایی چون شب بخیر کوچولو و سلام کوچولو و سردبیری برنامه‌های قطار قطار ستاره، چوگان فلک و دل مرکز زمین را در کارنامه هنری و ادبی خود دارد.

او نویسندگی را در دهه هفتاد به طور جدی شروع کرد و اولین داستان‌هایش را در کیهان بچه‌ها به چاپ رساند. همچنین نخستین کتابش برای کودکان و نوجوانان «گلاب و پری دریایی» بود که در سال 1374 در نشر رهنمای اندیشه منتشر شد.

این نویسنده حوزه کودک تاکنون شصت عنوان کتاب نوشته و بعضی از آن‌ها به زبان‌های خارجی ترجمه شده است. «گلاب و پری دریایی، فانوس آسمان، گوش‌های آقا خرسه، پنجره‌ای که به آسمان نزدیک است، قصه اون کلاغه، کلاغی که تو باغه و شترمرغ آوازخوان» بخشی از آثار مهم مژگان مشتاق هستند.

کتاب صوتی زنده باد دوستی برای چه کودکانی مناسب است؟

کودکان 7 تا 9 ساله می‌توانند از این داستان دوست داشتنی و شیرین لذت ببرند و همچنین یاد بگیرند که چگونه باید دوستی‌های خود را حفظ کنند و با هم سن و سالان خود ارتباطی خوب داشته باشند.

در بخشی از کتاب صوتی زنده باد دوستی می‌شنویم:

لاک پشت‌ها و خارپشت بعد از کمی استراحت باهم حرکت کردند. توی راه لاک پشت‌ها و خارپشت باهم دیگر حرف می‌زدند و از اینکه تا به حال با همدیگر دوست نشده بودند، خیلی ناراحت بودند. آن‌ها رفتند و رفتند تا اینکه چندتا سنجاب را دیدند.

سنجاب‌ها با لاک پشت‌ها و خارپشت دوست شدند و آن دو تا سنجاب هم گفتند که از جنگلی می‌آیند که حیوان‌ها با همدیگر کاری ندارند و دوست نیستند. خارپشت یک آهی کشید و گفت: هعی چه روزهایی که تنهای تنها بودم و هیچ کسی حالم رو نمی‌پرسید. و به این ترتیب هرکدام از آن‌ها هم خاطرات‌شان را از جنگل تعریف کردند.

 ۸ دقیقه، ۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۸ دقیقه
زنده باد دوستی

راهنمای دانلود کتاب صوتی زنده باد دوستی

برای دانلود کتاب صوتی زنده باد دوستی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  زنده باد دوستی

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.
ستایش حسنی
۱۳۹۹/۱۰/۴
عالییییییییییییییییییی بود و از این داستان خیلی خیلی خیلی خیلی خوشم اومد و از کتابراه میخواهم کتاب‌های بیشتری را بگذارد در مورد مسئولیت پذیری
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)