دانلود کتاب صوتی زن زیادی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زن زیادی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی زن زیادی

کتاب صوتی زن زیادی نوشته جلال آل احمد، دربردانده‌ی 9 داستان کوتاه در مورد زنان و دردهای اجتماعی آن‌هاست و صدای زنان در اجتماع نابرابر و مردسالار ایران را به تصویر می‌کشد، نابرابری­‌هایی که حتی زن را از حقوق اولیه‌­ی خود محروم کرده و آن را در سلطه­‌ی فرهنگی و سنتی جامعه قرار می‌دهد.

زن زیادی یکی از مهم‌ترین آثار جلال آل احمد است که دیدگاه او را درباره خرافات و سنت‌های غلط و همین‌طور زنان در جامعه سنتی مشخص کرده است. او در این کتاب دست به انتقاد این سنت‌ها و همین‌طور افکار و اعمال زن‌های سنتی می‌زند.

وضع زن در خانواده و اجتماع، بهترین نمودار گسیختگی اجتماع و تنش و کشاکش درونی فرهنگی است که از همان دوران مشروطیت تناقض‌های دردناک و بحرانی آن آشکار شده بود. در این جامعه، تمام نابسامانی‌ها در وجود زن تبلور یافت.

زبان این مجموعه و این داستان، طنز با ادبیاتی مختص به زمان‌های قدیم است. همان موقع‌ها که زن‌ها دور هم جمع می‌شدند و مراسم سمنو پزان می‌گرفتند و در حاشیه‌ی مراسم، نقشه‌ی چیز خور کردن هووهایشان را می‌کشیدند، عمه قزی‌ها هم نسخه‌‌های علمی‌شان را برای درمان نازایی زن‌ها می‌پیچیدند و دخترها را صدا می‌زدند که کنار دیگ بیایند و بخت خود را آرزو کنند.

جلال آل‌ احمد (Jalal Al-e-Ahmad) در سال 1302 در محله‌ای در تهران و در خانواده­‌ای مذهبی به دنیا آمد. پدرش روحانی بود و تلاش بسیاری کرد تا جلال را جانشین خود کند ولی موفق به این کار نشد.

وی نویسنده شاخص قرن حاضر، نقش موثری در پیش‌برد ادبیات معاصر ایفا کرد و با ایجاد تشکل‌های ادبی و صنفی، از جمله کانون نویسندگان ایران و تالیف و ترجمه کتاب‌های ارزنده متعددی توانست جهش بی‌سابقه‌ای در نثر فارسی ایجاد کند. یکی از مقوله‌های اجتماعی که در داستان جلال زیاد به چشم می‌خورد بیچارگی‌ها، محرومیت‌ها و نداشتن آزادی زن در خانواده و اجتماع است.

از جمله آثار او می‌توان به «مدیر مدرسه»، «پنج داستان»، «دید و بازدید»، «سرگذشت کندوها»، «چهل طوطی»، «سه تار»، «نفرین زمین» و در زمینه‌­ی ترجمه می‌توان به «بیگانه»، «قمارباز»، «مائده‌های زمینی» و... اشاره کرد.

در قسمتی از کتاب صوتی زن زیادی می‌شنویم:

«من دیگر چطور می‌توانستم توی خانه پدرم بمانم؟ اصلاً دیگر توی آن خانه که بودم، انگار دیوارهایش را روی قلبم گذاشته‌اند. همین پریروز این اتفاق افتاد؛ ولی من مگر توانستم این دوشنبه یک دقیقه در خانه پدری سر کنم؟ خیال می‌کنید اصلا خواب به چشم‌هایم آمد؟ ابداً.

تا صبح هی توی رخت‌ خوابم غلت زدم و هی فکر کردم. انگار نه انگار که رخت‌ خواب همیشگی‌ام بود. نه! درست مثل قبر بود. جان به سر برده بودم. تا صبح هی تویش جان کندم و هی فکر کردم. هزار خیال بد از کله‌ام گذشت.»

 ۴ ساعت و ۵۴ دقیقه، ۲۷۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۶ دقیقه
رساله‌ی پولوس رسول به کاتبان
۳۳ دقیقه
فصل اول: سمنوپزان
۳۴ دقیقه
فصل دوم: خانم نزهت‌الدوله
۱۸ دقیقه
فصل سوم: دفترچه‌ی بیمه - بخش اول
۲۶ دقیقه
فصل سوم: دفترچه‌ی بیمه - بخش دوم
۱۱ دقیقه
فصل چهارم: عکاس با معرفت
۳۵ دقیقه
فصل پنجم: خدادادخان
۲۰ دقیقه
فصل ششم: دزدزده
۱۵ دقیقه
فصل هفتم: جاپا
۱۷ دقیقه
فصل هشتم: مسلول - بخش اول
۲۴ دقیقه
فصل هشتم: مسلول - بخش دوم
۱۸ دقیقه
فصل نهم: زن زیادی - بخش اول
۱۷ دقیقه
فصل نهم: زن زیادی - بخش دوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی زن زیادی

برای دانلود کتاب صوتی زن زیادی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  زن زیادی

نظرات کتاب صوتی زن زیادی

آیلار میرزازاده
۱۴۰۰/۱/۹
داستان زن زیادی درباره نه داستان کوتاه و متفاوت از زندگی زنان و مردان و دخترانی که با مشکلات در زندگی شخصی و اجتماع سر کله میزنند و استاد بزرگوار این داستان هارو به زیرکی و با انتقاد به وضع موجود نقل کرده مثلا داستان زنانی که بزرگترین دقدقه شان دعوا با هوو‌ها و شوهر دادن دختران دم بخت و یا معلمانی که باید با هشتاد دانش اموز در کلاس سر کنند و همه اینها به زیبایی قلم ایشون و گویندگی عالی گوینده‌ها نقل شده
داستان خانم نزهت الدوله بسیار جالب وکمی هم طنز بود😂😂😂😂
نیما امیدفر
۱۳۹۹/۸/۱۷
این کتاب یکی از قوی‌ترین و انتقادی‌ترین کتاب‌های جلال آل احمد که گاهی به شکل نمادین، یا غیر علنی و یا طنز تلخ مشکلات موجود در جامعه و فرهنگ، بخصوص حقوق و شرایط وفرهنگ حاکم بر زنان، وقایع تلخ در شغل معلمی، خجالت کشیدن در گرفتن حقوق و... را به شکلی کاملا زیرکانه مورد انتقاد قرار داده، گویندگی کتاب به بهترین شکل ادا شده است
Narges Rostami
۱۴۰۰/۲/۱۱
هنوزم هستن خانواده‌هایی که از یه سنی به بعد به دختراشون به عنوان یه فرد زیادی نگاه میکنن هر طور شده میخوان فقط میخوام از شرشون راحت بشن به هر کی که از راه رسید بدنشون
خواهرای عزیزم عوض اینکه تمام دغدغتون این باشه که یکی بیاد بگیرتتون تو فکر این باشید که مستقل باشید اونجوری دیگه سربار خانواده هم نیستین به عنوان زن زیادی هم بهتون نگاه نمیکنن
مشاهد همه نظرات (۱۳۴)