دانلود کتاب صوتی سه‌شنبه‌ها با موری


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سه‌شنبه‌ها با موری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی سه‌شنبه‌ها با موری

کتاب صوتی سه‌شنبه‌ها با موری اثر میچ آلبوم در سراسر دنیا جزو کتاب‌های پرفروش به شمار می‌رود. میچ آلبوم این کتاب را براساس یک ماجرای واقعی و در شرح رابطه با استادش موری شوارتز نوشته است.

داستان کتاب سه‌شنبه‌ها با موری درباره‌ی استاد پیری است با نام موری شوارتز که در دوران کهولت خود به سر می‌برد و بسیار بیمار است. بیماری او به تدریج اعضای بدن را از کار می‌اندازد و باعث مرگ سلولی بافت‌ها و ماهیچه‌های بدن می‌گردد، موری مرگ را پذیرفته؛ او خواهد مرد اما در واپسین روزهای زندگی می‌خواهد به کمال برسد.

موری چهارده سه‌شنبه ماندگار آخر زندگی‌اش را با میچ آلبوم، دانشجوی خود گذرانده و با وجود دست و پنجه نرم کردن با بیماری سخت خود، توانسته بزرگترین و با ارزش‌ترین درس‌های زندگی را به وی منتقل کند. درس‌هایی که با حضور در هیچ کلاس و دانشگاهی نمی‌توان آن‌ها را فرا گرفت بلکه باید آن را در زندگی فهمید و لمسشان کرد.

رمان سه‌شنبه‌ها با موری (Tuesdays with Morrie) کتابی‌ست شیرین، دقیق، واضح و در عین حال عمیق و تکان دهنده. با این کتاب خواهید گریست، می‌خندید، می‌آموزید و در نهایت با اندکی نکته سنجی معنای زندگی را با همه خوبی‌ها و بدی‌هایش درک می‌کنید.

میچ آلبوم (Mitch Albom)، نویسنده آمریکایی و روزنامه‌نگار، فیلمنامه‌نویس، نمایشنامه‌نویس، مجری رادیو و تلویزیون و نوازنده است. کتاب سه‌شنبه‌ها با موری میچ آلبوم بیش از ۳۵ میلیون نسخه در سراسر جهان به فروش رسیده است. او بیشتر به خاطر داستان‌های الهام‌بخش شناخته می‌شود.

جملات زیبا از کتاب سه‌شنبه‌ها با موری:

- انگار حالا که خودم هم دارم درد می‌کشم و رنج می‌برم، احساس می‌کنم، بیش از پیش به مردمی نزدیک شده‌ام که آن‌ها هم درد می‌کشند و رنج می‌برند.
- مهم‌ترین چیز در زندگی این است که یاد بگیریم، یک، چگونه امواج عشق را بیرون بفرستیم، و دو، چگونه امواج عشق را پذیرا باشیم.
- ما عادت نداریم لحظه‌ای بایستیم، پشت سرمان را نگاه کنیم، زندگی‌هایمان را ببینیم و به خودمان بگوییم، همه چیز همین است؟
- چه قدر سودمند می‌شد، اگر همه روزانه حد و حدودی برای مقوله‌ی دلسوزی به حال خود می‌گذاشتیم.
- حقیقت این است که اگر چه گونه مردن را یاد بگیری، چگونه زیستن را نیز فرا خواهی گرفت.

در قسمتی از کتاب صوتی سه‌شنبه‌ها با موری می‌شنویم:

آخرین کلاس زندگی استاد پیر من هفته‌ای یک بار در منزل او تشکیل می‌گردید، در کنار پنجره‌ای در اتاق مطالعهٔ او، تا بتواند از آنجا بوتهٔ کوچک بامیه را با برگ‌های صورتی‌رنگش تماشا کند. کلاس روزهای سه‌شنبه بعد از صرف صبحانه تشکیل می‌شد. موضوع درس ما "معنای زندگی" بود. استاد آنچه را به تجربه می‌دانست درس می‌داد. نمره‌ای در کار نبود، ما هر هفته امتحان شفاهی داشتیم. انتظار این بود که به سؤالات جواب بدهی و به سهم خود سوالاتی مطرح کنی. البته انجام‌دادن گهگاهی حرکات جسمانی هم بخشی از کار بود. مثلاً لازم می‌شد که سر استاد روی بالش جابه‌جا شود تا در حالت راحتی قرار بگیرد. تنظیم عینک روی بینی استاد هم وظیفه‌ای دیگر بود. بوسیدن استاد به وقت خداحافظی اعتبار دیگری بود که پایت نوشته می‌شد. به کتابی نیاز نبود. با این حال موضوعات مختلفی مطرح می‌شد، موضوعاتی از قبیل عشق، کار، جامعه، خانواده، پیرشدن، بخشودن و سرانجام مرگ. آخرین درس استاد کوتاه و خلاصه بود. در حد چند کلمه. به جای مراسم فارغ‌التحصیلی مراسم تدفین او برگزار شد. با آنکه امتحان نهایی در کار نبود، قرار این شده بود که از آنچه آموخته بودی رساله‌ای مفصل بنویسی. حاصل کار کتابی است که می‌خوانید. آخرین کلاس استاد پیر من تنها یک دانشجو داشت. آن دانشجو من بودم.

 ۷ ساعت و ۲۸ دقیقه، ۴۱۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۲۴۰۰۰ ت - 7.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۵ دقیقه
بخش اول
۴ دقیقه
بخش دوم
۲۱ دقیقه
بخش سوم
۱۱ دقیقه
بخش چهارم
۱۴ دقیقه
بخش پنجم
۴ دقیقه
بخش ششم
۹ دقیقه
بخش هفتم
۴ دقیقه
بخش هشتم
۱۵ دقیقه
بخش نهم
۴ دقیقه
بخش دهم
۱۳ دقیقه
بخش یازدهم
۴ دقیقه
بخش دوازدهم
۱۵ دقیقه
بخش سیزدهم
۴ دقیقه
بخش چهاردم
۱۱ دقیقه
بخش پانزدهم
۴ دقیقه
بخش شانزدهم
۱۲ دقیقه
بخش هفدهم
۴ دقیقه
بخش هجدهم
۱۰ دقیقه
بخش نوزدهم
۱۶ دقیقه
بخش بیستم
۱۸ دقیقه
بخش بیست و یکم
۴ دقیقه
بخش بیست و دوم
۲۰ دقیقه
بخش بیست و سوم
۴ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۱۹ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۲ دقیقه
بخش بیست و ششم
۱۴ دقیقه
بخش بیست و هفتم
۲ دقیقه
بخش بیست و هشتم
۱۷ دقیقه
بخش بیست و نهم
۱۶ دقیقه
بخش سی ام
۲۵ دقیقه
بخش سی و یکم
۲ دقیقه
بخش سی و دوم
۱۹ دقیقه
بخش سی و سوم
۲ دقیقه
بخش سی و چهارم
۱۸ دقیقه
بخش سی و پنجم
۲ دقیقه
بخش سی و ششم
۱۰ دقیقه
بخش سی و هفتم
۱۲ دقیقه
بخش سی و هشتم
۴ دقیقه
بخش سی و نهم
۲۲ دقیقه
بخش چهلم
۴ دقیقه
بخش چهل و یکم
۱۴ دقیقه
بخش چهل و دوم
۶ دقیقه
بخش چهل و سوم
۱۰ دقیقه
بخش چهل و چهارم

راهنمای دانلود کتاب صوتی سه‌شنبه‌ها با موری

برای دانلود کتاب صوتی سه‌شنبه‌ها با موری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  سه‌شنبه‌ها با موری

نظرات کتاب صوتی سه‌شنبه‌ها با موری

melika ahmadi
۱۳۹۷/۱۲/۱
کتاب خوبی نبود.. بیشتر از اینکه راجع به مسائل مربوط به زندگی بپردازه راجع به تغییرات و وضعیت جسمانی موری بود و به کرات این کلمه توش تکرار میشد که "موری توانایی شستن ما تحتش رو از دست داده یا قراره بده"! پر از مکالملت طولانیه و اگه فکر میکنین قراره یه داستان با تم روانشناسی بخونین این کتابو نخرید از چون خبری داستان نیست و فقط نویسنده و موری شخصیت‌های اصلی کتابن و خبری از شخصیت‌های اثرگذاره دیگه و یا تم داستانی نسیت.. البته جسته و گریخته مواردی از کودکی موری هم نقل میشه. به هر حال در زمینه‌ای که موضوع کتاب بود میشد با این تایم کتای‌های بهتری هم مطالعه کرد و اولین باره که از خوندن و وقت برای یه کتاب پشیمونم
مولود معین
۱۳۹۸/۷/۴
کتاب خوبی بود. خواندنش خالی از لطف نیست. راوی داستان با صدای گرم و با احساسش دادستان رو روایت می‌کند. در طول داستان با احساسات فردی آشنا می‌شیم که زمین گیر است و با بیماری Alsدست و پنجه نرم می‌کنه و در حال نبرد با زندگی درسهایی از زندگی رو بازگو می‌کنه. درسهاش قابل تامل است. چون همه‌ی ما به گونه‌ای با افراد مشابهی در زندگیمون روبه رو بودیم. من طبق عادت همیشگی، جملات زیبای کتاب رو خلاصه برداری می‌کنم و هر از چندگاهی می‌خونمشون. شاید زیادی روی شستن ماتحتش مانور میده اما واقعیت اینه که برای یک نفر که زمین گیره هیچ چیزی دردناک تر از شستن ماتحتش نیست. در آخر هم، موسقی زیبا و دلنشینی داره فقط حیف که فضای زیادی از هر بخش رو اشغال کرده و نمی‌دونم لزوم آن چیست. باتشکر
پاییز ب.ن
۱۳۹۸/۲/۲۰
سالها پیش این کتاب رو خوندم و قبل تر از اون فیلمش رو دیدم.. و به خودم گفتم یک استاد بدون شک باید اینچنین باشه. کسی که درباره‌ی هرموضوعی میتونه راهنماییت کنه. با زبانی که همه‌ی وجودت احساسش می‌کنه. میچ آلبوم انسان خوشبختی بوده. بعد از سالها که از مرگ موری میگذره هنوز روی میلیونها انسان تاثیرگذاره. ت اینقدر که تو اتفاقات روزمره‌ی زندگی، گاهی حرفهای موری به ذهنت می‌رسه. کسی که به یادت میاره همیییشه باید با احساس قلبی تصمیم بگیری. گوش کردن این کتاب با صدای دلنشین آرمان سلطان زاده واقعا لذت بخش بود.
مشاهد همه نظرات (۱۳۷)