دانلود کتاب صوتی قورباغه‌ها و گاو وحشی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قورباغه‌ها و گاو وحشی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی قورباغه‌ها و گاو وحشی

کتاب صوتی قورباغه‌ها و گاو وحشی، اثر ازوپ دربردارنده‌ی داستان‌های زیبا و آموزنده‌ای است که با زبانی ساده و دل‌نشین برای کودکان گروه سنی «الف» و «ب» روایت می‌شود.

ازوپ (Aesop) از اهالی تریس بوده که در اوایل قرن ششم پیش از میلاد به بردگی درآمده است. از آن پس در جزیره ساموس زندگی کرده و بنا به گفته برخی او با کوروش هخامنشی هم دوره بوده است. انبوهی از افسانه‌های گوناگون در‌باره شخصیت و زندگی او وجود دارد. او استعداد عجیبی در گفتن داستان داشته و به واسطه داستان‌هایش شهرت بسیار یافته و آزادی خود را نیز از همین راه به دست آورده است.

در قرن پنجم پیش از میلاد، ازوپ به دلیل اهانت به مردم دلفی، از بالای صخره‌ای به پایین انداخته و کشته شد. داستان‌های او به بیشتر زبان‌های دنیا ترجمه شده است. ناصرخسرو و مولوی نیز برخی از داستان‌های ازوپ را به شعر در آورده‌اند. همچنین بسیاری از داستان‌های او در ادبیات فارسی بازآفرینی شده است.

در بخشی از کتاب صوتی قورباغه‌ها و گاو وحشی (The Frog and the Ox) می‌شنویم:

روزی روزگاری در گوشه‌ای از این دنیای بزرگ گاو وحشی بزرگی در نزدیکی برکه‌ای زندگی می‌کرد. اطراف برکه این‌جا و آن‌جا نیزار بود و در لابلای نی‌ها قورباغه‌ای با بچه‌هایش زندگی می‌کرد.

یک روز گاو وحشی تشنه شد و برای خوردن آب به طرف یکی از آن نیزارها رفت. نیزار پر از گل ولای بود و همینطور که گاو با پاهای بزرگ و سنگینش قدم برمی‌داشت هر چه زیر آن بود را با فشار به داخل گل و لای فرو می‌برد.

مادر قورباغه‌ها برای شنا کردن به داخل برکه رفته بود و بچه‌هایش را تنها گذاشته بود. بچه قورباغه‌ها متوجه آمدن گاو شدند و این طرف و آن طرف پریدند تا له نشوند ولی یکی از آن‌ها به نام قورقورک تا آمد بپرد زیر پای گاو ماند و در جا از بین رفت.

وقتی مادر قورباغه‌ها برگشت فوری متوجه شد که قورقورک نیست. این بود که خواهر و برادرهایش را صدا زد و پرسید:
"بچه‌ها! نمی‌دانید قورقورک کجاست؟"
یکی از آن‌ها که دیده بود برای برادرش چه اتفاقی افتاده رو به مادرش کرد و با ناراحتی گفت:
"مادرجان! من می‌دانم! یک هیولای بزرگ پایش را روی قورقورک گذاشت."

 ۲۸ دقیقه، ۱۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۴۵۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۶ دقیقه
قورباغه‌ها و گاو وحشی
۴ دقیقه
عقاب و زاغ
۴ دقیقه
سگ طمعکار
۵ دقیقه
هیزم شکن راستگو
۷ دقیقه
بزغاله و گرگ نادان
۲ دقیقه
دیک داک

راهنمای دانلود کتاب صوتی قورباغه‌ها و گاو وحشی

برای دانلود کتاب صوتی قورباغه‌ها و گاو وحشی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  قورباغه‌ها و گاو وحشی

نظرات کتاب صوتی قورباغه‌ها و گاو وحشی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.