دانلود کتاب صوتی لایکا سگ فضانورد


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی لایکا سگ فضانورد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی لایکا سگ فضانورد

کتاب صوتی لایکا سگ فضانورد نوشته‌ی جنی ویترک، داستانی واقعی و هیجان‌انگیز درباره‌ی نخستین سفر سگی به فضاست که توانسته مدار زمین را دور بزند و به مقصد برسد.

موضوع کتاب صوتی لایکا سگ فضانورد (Laika the Space dog) چیست؟

داستان درباره‌ی سگ ولگرد کوچولو و تنهایی به نام لایکا است که در خیابان‌های مسکو زندگی می‌کرد. او هر روز در کوچه و پس‌کوچه‌ها و بازارهای شهر در حال رفت و آمد بود و برای پیدا کردن غذا و سرپناه به جستجو می‌پرداخت. روزی در کوچه‌ی تاریکی نشسته بود که مردی به او نزدیک شد و لایکا را با خود به مؤسسه‌ی پزشکی هوانوردی شوروی برد.

این آزمایشگاه مجهز، محلی بود که در آن سگ‌های ولگرد را نگهداری می‌کردند و برای انجام آزمایش‌ها و مأموریت‌های علمی، آن‌ها را آماده می‌کردند. لایکا هم یک مأموریت علمی خیلی مهم داشت. لایکا در سن دو سالگی، نخستین سگ فضانورد شد که هیچ‌گاه هم به زمین برنگشت. او سگ ولگردی از خیابان‌های مسکو بود که برای سنجش تأثیرات خروج از جو زمین بر روی علائم حیاتی موجودات زنده مورد آزمایش قرار گرفته بود. این آزمایش در تاریخ 3 نوامبر سال 1957 با فضاپیمای اسپوتنیک انجام شد.

در آن روزگار، هیچ وسیله‌ای برای برگرداندن سفینه‌ها و حیواناتی که از جو زمین خارج می‌شدند، در دسترس نبود و از همان ابتدا، سفر لایکا، سفری بی‌بازگشت به حساب می‌آمد. این آزمایش، اقدامی ناراحت کننده و تلخ بود؛ اما راه را برای سفرهای فضایی انسان‌ها در آینده، هموار کرد و برای دانشمندان امروزی این امکان را فراهم کرد که در زمینه‌ی نحوه‌ی عملکرد بدن در محیط‌های فضایی، دستاوردهای خوبی به‌دست بیاورند.

کتاب صوتی لایکا سگ فضانورد مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای کودکان 8 تا 15 سال علاقه‌مند به داستان‌‌های علمی و هیجان‌انگیز مناسب است. شنیدن این کتاب صوتی به کودکان می‌آموزد که جهت دستاوردهای علمی و پیشرفت در زندگی، انسان‌ها چه تاوان‌هایی پرداخته‌اند. اگر در گذشته، حیواناتی هم‌چون لایکا به فضا فرستاده نشده بود، هیچ‌گاه انسانی نمی‌توانست بر روی ماه قدم بگذارد و شاید از بسیاری از اکتشافات نجومی نیز مطلع نبودیم.

در قسمتی از کتاب صوتی لایکا سگ فضانورد می‌شنویم:

لایکا به زودی به عنوان یکی از سه سگی که برای ماموریت خاص جدید نیاز بود، انتخاب شد. قرار بود که ماهواره‌ی دومِ شوروی به اسم اسپادنیک 2، توی کمتر از یک ماه به فضا پرتاب بشه. و این‌دفعه قرار بود یک سگ هم توش باشه.

موقعی که لایکا داشت تعلیم دیدنش رو تموم می‌کرد، اسپادنیک 2 هم با سرعت در حال ساخته شدن بود. هیچ انسان یا حیوانی تا به حال مدار زمین رو دور نزده بود و دانشمندان از بی‌خطر بودنش مطمئن نبودن. راکت‌های کوچکتری بودن که سگ، موش، میمون، و خرگوش رو به ارتفاعات بالایی برده باشن ولی هیچ‌کدوم از اون‌ها از جو زمین خارج نشده بودن.
لایکا سگ‌های دیگه‌ای رو که برای پروازِ آزمایشی توی راکت‌ها می رفتن رو می‌دید. بعضی از اون‌ها دیگه هیچ‌وقت برنمی‌گشتن.

دانشمندان می‌خواستن بفهمن که سفر به فضا چه تاثیراتی روی بدن حیوانات می‌ذاره. یک لباس فضانوردی طراحی شد که فقط مخصوص لایکا بود و بهش کمک می‌کرد تا به تغییرات فشار هوا عادت کنه. دستگاه‌هایی هم بودن که ضربان قلب، فشار خون، و حرکاتش رو ضبط می‌کردن.

 ۱۴ دقیقه، ۲۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۵ دقیقه
لایک سگ فضانورد

راهنمای دانلود کتاب صوتی لایکا سگ فضانورد

برای دانلود کتاب صوتی لایکا سگ فضانورد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  لایکا سگ فضانورد
علی باصفا
۱۳۹۹/۳/۱۷
خیلی خوب بود من خوشم اومد
masomah marvdashti
۱۳۹۹/۸/۴
خوب بود کتاب قشنگ
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲)