دانلود کتاب صوتی ماشین مرا بران


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ماشین مرا بران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ماشین مرا بران

کتاب صوتی ماشین مرا بران نوشته‌ی هاروکی موراکامی، دربردارنده‌ی 5 داستان کوتاه و شگفت‌انگیز است که به روایت زندگی انسان‌های ساده با درونی پیچیده می‌پردازد.

درباره‌ی کتاب صوتی ماشین مرا بران:

کتاب ماشین مرا بران (drive my car)، یکی از آثار پرفروش موراکامی به حساب می‌آید که از 5 داستان کوتاه و جذاب تشکیل شده که عناوین آن‌ها عبارت‌اند از: «شهر گربه‌ها»، «ماشین مرا بران»، «سامسای عاشق»، «پیاده تا کوبه» و «نخستین حمله به نانوایی».

شخصیت‌های این مجموعه داستان، افرادی بی‌آلایش با زندگی‌های ساده هستند، افرادی که در این دنیای مدرن زندگی روزمره‌ای دارند و روزگارشان را در تنهایی سپری می‌کنند؛ مانند نوجوانی که در تنهایی خود بدون هیچ دوستی زندگی می‌کند یا مرد با ایمانی که برای کلیسا کمک‌های مالی جمع‌آوری می‌کند، اما اگر فردی دست رد به سینه‌اش بزند یا نتواند کمک‌های زیادی بدهد، به او ناسزا می‌گوید. موراکامی (Haruki Murakami) نویسنده مشهور ژاپنی و خلاق، در این داستان‌ها علاوه بر به تصویر کشیدن افراد مختلف جامعه تناقض‌های انسان مدرن را نیز نشان می‌دهد.

هر کدام از داستان‌ها به روایت زندگی افرادی می‌پردازد که در دام مدرنیسم گرفتار شده‌اند. کشش و گیرایی درخشان داستان‌های این کتاب نشان‌دهنده‌ی قلم گیرا و حرفه‌ای نویسنده است. پیچیدگی روایت‌ها و ارائه موضوعات فلسفی در بین آن‌ها بدون به هم ریختگی روال سیال، از خصوصیات دیگر این کتاب است.

این کتاب صوتی از سبک سورئالیسم و رئالیسم برگرفته شده و حاوی داستان‌هایی حقیقی است به گونه‌ای که شنونده فکر می‌کند داستان‌ها به تازگی رخ داده است، اما گاهی منطق داستان به هم می‌خورد و از عناصر ماورا الطبیعه استفاده می‌شود و بهره‌گیری موراکامی از این سبک نگارش با اتکا بر تخیل او، جذابیت داستان‌ها را دوچندان کرده است.

این کتاب صوتی دربردارنده‌ی روایت‌های کوتاهی است که مفاهیم گسترده‌ و مهمی را مطرح می‌کند. روایت روزمرگی، گیر افتادن در دام زندگی‌های ماشینی و انتقاد از مدرنیسم در این حکایت‌ها به چشم می‌خورد. موراکامی به‌خوبی زندگی طبیعی یک انسان در جامعه مدرن را به تصویر می‌کشد.

خلاصه داستان‌های این مجموعه:

داستان اول با عنوان شهر گربه‌ها، نخستین داستان این مجموعه در دو جهان متفاوت سپری می‌شود و نوعی روایت داستان در داستان است و درباره‌ی رابطه بین پسر با مردی است که او را بزرگ کرده و یکی از آن‌ها دارای عناصر ماوراءالطبیعه است.

دومین داستان این مجموعه، که عنوان کتاب نیز از آن برگرفته شده به روایت زندگی حشره‌ای می‌پردازد که به یک انسان تبدیل شده و در حقیقت نوعی واژگون کردن داستان ماندگار و مشهور مسخ نوشته‌ی کافکا نویسنده محبوب موراکامی است.

یکی دیگر از داستان‌ها به نام پیاده تا کوبه، سفر موراکی به شهر دوران کودکی و جوانی و سوالات فلسفی او درمورد خشم طبیعت است. نویسنده به روایت سال‌ها بدبختی مردم شهرهای ژاپن به خاطر رویدادهای طبیعی، می‌پردازد.

هاروکی موراکامی را بیشتر بشناسیم:

این نویسنده‌ی درخشان ژاپنی که در ایران بسیار مشهور و محبوب است در سال 1949 متولد شد. او تا سن 28 سالگی در کافه‌ کار می‌کرد اما پس از مدتی به نویسندگی روی آورد. موراکامی بدون تردید یکی از برجسته‌ترین نویسندگان معاصر در جهان و ژاپن به شمار می‌آید. او تا به امروز جوایز زیادی هم‌چون جایزه‌ی جهانی فانتزی، جایزه‌ی اورشلیم، جایزه‌ی فرانک اوکانر، جایزه‌ی فرانتس کافکا و... را کسب کرده است. آثار او تاکنون به 42 زبان ترجمه شده و در سراسر دنیا مورد استقبال فراوانی قرار گرفته است.

از دیگر آثار او می‌توان به کافکا در کرانه، از دو که حرف می‌زنم از چه حرف می‌زنم، سوکورو تازاکی بی‌رنگ و سال‌های زیارتش، تعقیب گوسفند وحشی، کشتن شوالیه دلیر، دیدن دختر صددرصد دلخواه در صبح زیبای ماه آوریل، کتابخانه عجیب، نفر هفتم، بعد از زلزله، غرب خورشید – جنوب مرز، شهر گربه‌ها و... اشاره کرد.

در قسمتی از کتاب صوتی ماشین مرا بران می‌شنویم:

گربه‌ها دست از پا درازتر، سرگشته و حیران از پله‌ها پایین می‌آیند. مرد جوان صدای دور شدن قدم‌های آن‌ها را در تاریکی شب می‌شنود. آهی از رهایی می‌کشد اما هنوز نفهمیده قضیه از چه قرار است. هیچ راهی وجود ندارد که آن‌ها جای او را پیدا نکنند. اما به دلیلی آن‌ها او را نمی‌بینند. در هر صورت او تصمیم می‌گیرد صبح که شد به ایستگاه برود و با اولین قطار از آن شهر خارج شود. شانس یک بار در خانه‌ی آدم را می‌زند. صبح روز بعد، اما قطار در آن ایستگاه توقف ندارد. او حرکت قطار را بدون کم شدن سرعت آن نظاره گر می‌شود. بعد از ظهر هم قطار نمی‌ایستد. او حتی مهندسی را که در قسمت بازرسی نشسته است، می‌بیند. اما اثری از ایستادن قطار نیست. گویی کسی متوجه حضور مرد جوان در ایستگاه و در انتظار قطار نمی‌شود و حتی متوجه وجود ایستگاه هم نمی‌شود. وقتی قطار روی ریل دور و از نظر ناپدید می‌شود، آن‌جا انگار ساکت تر از قبل می‌شود. خورشید کم کم در حال غروب کردن است.

 ۳ ساعت و ۵۵ دقیقه، ۲۱۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۵۸ دقیقه
شهر گربه‌ها
۶۹ دقیقه
ماشین مرا بران
۵۴ دقیقه
سامسای عاشق
۴۰ دقیقه
پیاده تا کوبه
۱۴ دقیقه
نخستین حمله به نانوایی

راهنمای دانلود کتاب صوتی ماشین مرا بران

برای دانلود کتاب صوتی ماشین مرا بران و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ماشین مرا بران

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.