معرفی و دانلود کتاب صوتی مثنوی معنوی: قصه‌های شیرین ایرانی 3

عکس جلد کتاب صوتی مثنوی معنوی: قصه‌های شیرین ایرانی 3
قیمت:
۹۰۰۰ تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مثنوی معنوی: قصه‌های شیرین ایرانی 3 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مثنوی معنوی: قصه‌های شیرین ایرانی 3 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مثنوی معنوی: قصه‌های شیرین ایرانی 3

کتاب صوتی مثنوی معنوی: قصه‌های شیرین ایرانی 3 یک بازنویسی امروزی از اشعار کهن این کتاب ارزشمند به شمار می‌رود که حسین فتاحی برخی از مشهورترین و جذاب‌ترین حکایت‌های آن را به زبانی ساده و جذاب نوشته است و کودکان و نوجوانان می‌توانند نهایت استفاده را از آن ببرند.

درباره کتاب صوتی مثنوی معنوی:

یکی از برترین کتاب‌های ادبیات عرفانی و حکمت پارسی، کتاب مثنوی مولوی (The Masnavi) سروده‌‌‌ی جلال‌الدین محمد بلخی مشهور به مولانا و رومی است که آن را قرآنی به زبان فارسی می‌دانند و نشریه گاردین آن را به عنوان یکی از 100 کتاب برتر تاریخ بشریت می‌شناسد.

دیوانی شش جلدی که 26000 بیت دارد و در قالب مثنوی سروده شده است. مولوی به عنوان عارف مسلمان فارسی زبان، با استفاده از قصه‌های عامیانه و سرگرم کننده، عمیق‌ترین مفاهیم عرفانی و اسلامی را بیان کرده است. کتاب مثنوی معنوی: قصه‌های شیرین ایرانی 3 نیز از 24 قصه و حکایت آموزنده و سرگرم کننده تشکیل شده که شخصیت‌های آن از میان حیوانات، پادشاهان، پیامبران و مردم عادی انتخاب شده است.

داستان‌های این کتاب به زبان فارسی سلیس و امروزی برگردانده شده که اسامی آن‌ها به ترتیب عبارتند از: «طوطی و بقال، شیر و خرگوش باهوش، مرد مغرور و کشتی‌بان، دوستی خاله‌ خرسه، موش و شتر، درخت جادویی، مارگیر و اژدها، گنجشک و پندهایش، شیر، روباه و خر، نقّاش‌های چینی و رومی، انگور، زبان حیوان، مرد سقّا و خرش، گربه و گوشت، نگهبان، قصّه‌ی شتر، گاو و گوسفند، آهوی گرفتار، حرف زدن سنگ‌ها، حضرت یوسف و دوستش، موش و قورباغه، پشه و باد، سه ماهی، حضرت موسی و چوپان، مرد روستایی ساده‌دل.»

کتاب صوتی مثنوی معنوی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

کودکان و نوجوانان علاقه‌مند به قصه‌های کهن فارسی که می‌خواهند با میراث ادبیات و فرهنگ ایرانی آشنا شوند، این کتاب برایشان مناسب است.

حسین فتاحی را بیشتر بشناسیم:

او یکی از باسابقه‌ترین نویسندگان ایرانی‌ست که در سال 1336 در شهر یزد به دنیا آمد. حسین فتاحی حدود 40 سال از زندگی‌اش را صرف داستان نویسی برای کودکان و نوجوانان کرده و نزدیک به 200 اثر جذاب و متنوع را به چاپ رسانده است. او علاوه بر تالیف کتاب، به ترجمه و بازنویسی آثار کلاسیک و کهن فارسی نیز می‌پردازد و به حوزه ادبیات پایداری و دفاع مقدس نیز علاقه دارد.

برخی از مهم‌ترین کتاب‌های حسین فتاحی عبارتند از: «عشق سال‌های جنگ، آتش در خرمن، قصه‌های شاهنامه، سمک عیار، کودک و توفان، پری نخلستان، راهزن‌ها، امیر کوچولوی هشتم و ...»

جوایز و افتخارات حسین فتاحی:

- جایزه کتاب سال سوره نوجوان
- کتاب سال وزارت ارشاد برای رمان آتش در خرمن
- برنده لوح زرین کانون پرورش فکری برای دو دوره
- برنده جایزه تشویقی وزارت فرهنگ و ارشاد برای رمان‌ راهزن‌ها و پری نخلستان
- از این نویسنده در جشنواره‌های نظیر سروش نوجوان، کتاب سال دفاع مقدس و سلام بچه‌ها تقدیر شد.

در بخشی از کتاب صوتی مثنوی معنوی می‌شنویم:

روزی روزگاری یه مرد شکارچی آهویی رو شکار کرد و با خودش به خونه برد. شکارچی طویله‌ای که داشت که درون آن طویله چند خر و گاو زندگی می‌کردند. شکارچی آهو رو به طویله برد و کنار خر و گاو جاش داد.

آهو که تا اون زمان توی دشت و صحرا زندگی کرده بود و جاهای خوش آب و هوا و سبز و زیبا رو گشته بود حالا از هوای طویله بدش میومد. اصلا نمی‌تونست توی اون هوای بدبو و کثیف نفس بکشه. پشت در طویله ایستاده بود و می‌خواست هرطور که شده در رو باز کنه و بیرون بره.

نزدیک شب که شد، مرد شکارچی قدری کاه آورد و توی آخور گاو و خر ریخت تا اون‌ها بخورند اما برای آهو چیزی نیاورد. انگار اون باید از اون کاه خشک می‌خورد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۵ دقیقه
معرفی کتاب
۳۸ دقیقه
بخش اول
۴۲ دقیقه
بخش دوم
۳۸ دقیقه
بخش سوم
۲۹ دقیقه
بخش چهارم
۲۲ دقیقه
بخش پنجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مثنوی معنوی: قصه‌های شیرین ایرانی 3
نویسنده
گویندهسرور رخشانی
ناشر صوتیانتشارات سوره مهر
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۲ ساعت و ۵۴ دقیقه
زبانفارسی
قیمت نسخه صوتی
۹۰۰۰ تومان - 3.49€
خرید کتاب صوتی
موضوع کتابکتاب صوتی کودک و نوجوان، کتاب‌های داستان برای نوجوانان

نظرات کتاب صوتی مثنوی معنوی: قصه‌های شیرین ایرانی 3

Hamed Rasouli
۱۴۰۰/۳/۲۷
کتاب خیلی خوبیه،، من برای بچه‌ام دانلود کردم،، شبها قبل خواب با هم گوش میکنیم و لذت میبریم،، بسیاراموزنده ست
مشاهده همه نظرات ۱

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مثنوی معنوی: قصه‌های شیرین ایرانی 3

برای دریافت کتاب صوتی مثنوی معنوی: قصه‌های شیرین ایرانی 3 و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.