معرفی و دانلود کتاب صوتی مدرسه هرگز کافی نیست

عکس جلد کتاب صوتی مدرسه هرگز کافی نیست
قیمت:
۱۴,۰۰۰ تومان
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مدرسه هرگز کافی نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مدرسه هرگز کافی نیست و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی مدرسه هرگز کافی نیست

کتاب صوتی مدرسه هرگز کافی نیست نوشته علی صادقی، دربردارنده‌ی راهنمایی‌های مفیدی است که هر نوجوانی باید درباره زندگی، شغل و تحصیل خود بداند.

علی صادقی حاصل چندین سال تحقیق، مطالعه و پژوهش در حیطه‌ی آموزش و یادگیری کودکان، نوجوانان و جوانان را در این اثر گنجانده است. اگر فردی از شما بپرسد که موضوعاتی که در مدرسه و دانشگاه آموخته‌اید، چقدر به داشتن زندگی بهتر و شغل مناسب به شما کمک کرده است، چه پاسخی خواهید داد؟

نویسنده‌ی این کتاب در زندگی و انتخاب شغل خود با مشکلات بسیاری روبه‌رو شده، به همین منظور تحقیقاتی انجام داده و به این نتیجه رسیده است که این آموزش‌های مبتدی در مدرسه کافی نیستند. با توجه به سیستم‌های آموزشی برتر دنیا که متعلق به کشورهای فنلاند، کره جنوبی و ژاپن هستند، در مقایسه با سایر کشورها از جمله ایران، یک تحول عظیم نیاز است تا آموزش مدارس و دانشگاه‌ها کاربردی شود. منظور از کاربردی بودن یعنی آموزشی که در تمام زمینه‌های زندگی به کار گرفته شود و موجب پیشرفت اشخاص گردد.

انسان‌ها می‌توانند ز گهواره تا گور دانش بجویند و چه خوب است که دانش بجویند، اما مهم‌ترین دوران زندگی آموزشی یک شخص دوران نوجوانی اوست. نوجوانی دوران بسیار مهم و حساسی است که معمولاً از سن 12 سالگی آغاز می‌شود. در این سن اگر اشخاص آموزش‌های مناسبی ببینند، قطعاً در جوانی و بزرگسالی نسبت به دیگران موفق‌تر خواهند بود. نیازهای آموزشی در سنین نوجوانی به اوج خود می‌رسد اما آن‌طور که درست و شایسته باشد، نیست. محصولات آموزشی هم که توسط سایت‌ها و آموزش‌های مختلف ارائه می‌شوند، از لحاظ کمی و کیفی جواب‌گوی نوجوانان عزیز ایران نیست. لذا موضوعاتی که در این کتاب آمده، با توجه به بخشی از این نیازها بوده است.

علی صادقی در کتاب صوتی مدرسه هرگز کافی نیست، تلاش کرده که یک دوره آموزشی یا یک خودآموز غیر درسی طراحی کند. در این کتاب مخاطب نوجوانان هستند و با دیگر کتاب‌هایی از این دست که برای والدین نوشته می‌شود، تفاوت دارد. اما دیگر اشخاص نیز می‌توانند از آن استفاده کنند.

در این اثر برای هر فصل تمریناتی در نظر گرفته شده تا موضوعات کاربرد بیشتری داشته باشند. فصل اول استعدادها و علاقه‌مندی‌های کودکان و نوجوانان را کشف می‌کند. فصل دوم به مهارت‌های مهم زندگی می‌پردازد. این مهارت‌ها عبارت‌انداز: خودآگاهی، خلاقیت، حل مسئله، مهارت‌های ارتباطی، مهارت هدف‌گذاری، مهارت‌های دوران بلوغ، مهارت‌های مالی و... . در فصل سوم نیز به مهارت‌های شغلی پرداخته می‌شود. این مهارت‌ها عبارت‌انداز: انتخاب شغل، عوامل پیشرفت شغلی و ... . هم‌چنین نکاتی در مورد مشاغل گوناگون بیان می‌کند. در قسمت پیوست کتاب هم آزمون‌های لازم استعدادیابی همراه با تفسیر، توضیحات کامل و فهرستی از مشاغل خانگی و اینترنتی گوناگون آمده است.

در قسمتی از کتاب صوتی مدرسه هرگز کافی نیست می‌شنویم:

به منظور لذت‌بردن بیشتر از زندگی آنچه را علاقه دارید به دست بیاورید. در این بین، باید مهارت‌های لازم در زمینۀ علایق خودتان را بیاموزید؛ برای مثال، اگر به ورزش تکواندو علاقه‌مند هستید و دوست دارید قهرمان این رشته باشید، ابتدا باید به باشگاه تکواندو مراجعه کنید و با ثبت‌نام در کلاس، آموزش‌های لازم را ببینید. پس از آن با تلاش و پشتکار و گذراندن آموزش‌های لازم، روزی به قهرمانی هم می‌رسید. به همین ترتیب باید دربارۀ موارد دیگری هم که علاقه‌مند هستید اقدام کنید.

باید توجه داشت که دوران نوجوانی فرصت فوق‌العادۀ شماست. امام علی (ع) در نهج‌البلاغه می‌فرمایند: «دل نوجوان مانند زمین آماده است که هر بذری در آن افشانده شود، می‌پذیرد». من این دوره از زندگی را فصل کاشت نامیده‌ام. هرچه در نوجوانی بکارید، محصول آن را در ادامۀ زندگی برداشت می‌کنید؛ بنابراین سعی کنید با کشف توانایی‌ها و علایق خود، مناسب‌ترین مهارت‌ها را در خود بپرورانید تا افزون بر لذت‌بردن از زمان حال، آیندۀ دلخواه خود را نیز بسازید.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
معرفی
3 دقیقه
راهنمای مطالعه این کتاب
1 دقیقه
پشت جلد
3 دقیقه
آنچه در این کتاب می‌شنوید
4 دقیقه
مقدمه
5 دقیقه
انگیزش
10 دقیقه
فصل اول: چه مهارت‌هایی لازم دارید؟
1 دقیقه
فصل دوم: مهارت‌ها زندگی
7 دقیقه
خودآگاهی
12 دقیقه
شناخت احساسات و مدیریت احساسات منفی
8 دقیقه
عزت نفس
4 دقیقه
خلاقیت
6 دقیقه
فنون خلاقیت
2 دقیقه
فن پرسش‌های ایده‌برانگیز (scamper)
2 دقیقه
فن چرا؟
5 دقیقه
فن 6 کلاه تفکر
21 دقیقه
حل مسائل
27 دقیقه
مهارت‌های ارتباطی
10 دقیقه
هدف‌گذاری
13 دقیقه
بلوغ
12 دقیقه
مهارت‌های مالی
29 دقیقه
مهارت‌های شغلی - انتخاب شغل
8 دقیقه
عوامل پیشرفت
9 دقیقه
مشغله‌های مختلف
2 دقیقه
سپاسگزاری

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی مدرسه هرگز کافی نیست
نویسنده
ناشر چاپیانتشارات ایده پردازان چکاد
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۲۵ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی علمی و آموزشی، کتاب‌های علوم تربیتی
قیمت نسخه صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی مدرسه هرگز کافی نیست

ژیلا شجاعی
۱۴۰۱/۹/۹
کتاب خوبی برای نوجوونا هست باید اونا این مطالب رو گوش بدن اما متاسفانه در مورد بلوغ جنسی نوجوان مبحثی نداشت که این بزرگترین چالش نوجوان هاست و پسر من فقط دنبال این مبحث بود و وقتی دید از این مبحث صحبتی نشده دیگه گوش نداد
آیدا ظفری
۱۳۹۹/۱/۱۱
عالی بود ولی مارو نزاشتن بریم سمته علاقمون ایشالا از دانشگاه میریم سمته علاقمون بدون گوش دادن به حرف کسی🙂
مهسا سلیمانی
۱۳۹۸/۸/۱۶
خیلی خوبه که کتاب‌هایی با این موضوعات برای ما جوانان و نوجوانان نوشته میشه و خیلی بهتر اینکه میتونیم اینجا بخریمشون.
Atefe Andakhshideh
۱۳۹۹/۴/۲۰
پسرم بسیار استفاده کرد ونگاه جدیدی به هدفمندی پیداگرد
محمد حیدری نارمندی
۱۴۰۱/۲/۱
برنامه بوم و آموزش مهارت باید سر لوحه قرار گیرد و هر دانش آموز یک مهارت کسب کند
نازنین رضایی
۱۴۰۲/۸/۲۸
کتاب مفیدی هست من به دانش آموزانم معرفی کردم
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب صوتی مدرسه هرگز کافی نیست

برای دریافت کتاب صوتی مدرسه هرگز کافی نیست و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.