دانلود کتاب صوتی مردی با کت قهوه‌ای


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مردی با کت قهوه‌ای و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مردی با کت قهوه‌ای

کتاب صوتی مردی با کت قهوه‌‏ای نوشته‌ی شروود اندرسن، به روایت افکار درونی تاریخدان خبره و جوانی می‌پردازد که در نوشتن رویدادهای تاریخی بسیار ماهر است، اما نمی‌تواند احساسات و اندیشه‌‏های حقیقی خود را شرح دهد.

درباره‌ی کتاب صوتی مردی با کت قهوه‌‏ای:

شروود اندرسن (Sherwood Anderson) را اغلب به خاطر نگارش داستان‌‏های کوتاهش می‌شناسند، او تاثیری انکار نشدنی بر داستان‌‏نویسی معاصر آمریکا داشته است.

داستان کوتاه و صوتی مردی با کت قهوه‌‏ای (The man in the brown coat)، داستان شخصی است که نوشتن هزاران واژه از رویدادهای با عظمت و اعجاب‌‏آور تاریخی، برایش کار سختی نیست و هنگام نوشتن وقایع تاریخی، واژگان به راحتی برایش جاری می‌‏شوند و بر روی سطور جای می‌‏گیرند، اما در زمینه‌های دیگر چندان موفق نیست. به‏ تعبیر شروود اندرسون، این مرد قادر نیست از درون خود خارج شود و صحبت کردن از جهان درونی‌اش، برای او کاری کاملاً متفاوت و قلمرویی ناشناخته است که نه تنها جرات ورود به آن را ندارد، بلکه توانایی ورود به آن را نیز در خود نمی‏‌بیند.

گویا حصاری اطراف افکارش را فرا گرفته که شکستن آن برای او کار دشواری است. این ناتوانی در شکستن حصار درونی هم‌چون کتی قهوه‌‏ای است که بر تن دارد و می‌‏خواهد آن را از تن دربیاورد، اما موفق به این کار نمی‌‏شود. او مردی است که به بر تن داشتن کتی قهوه‌‏ای محکوم شده. این داستان کوتاه صوتی، به‌‏خوبی سبک منحصربه‌فرد نویسنده در مکالمات درونی و فضای داستانی سیال را نشان می‌دهد.

شروود اندرسن را بیشتر بشناسیم:

شروود اندرسن در سال 1876 در ایالت اوهایو در خانواده‌ای فقیر به دنیا آمد. پدرش از طریق ساخت زین اسب مخارج زندگی را تامین می‌کرد که این کار برای امرار معاش کافی نبود به همین دلیل اندرسن برای کسب درآمد، در شغل‌هایی هم‌چون دوچرخه‌سازی، تبلیغات تجاری و رنگ‌سازی مشغول به کار شد. همین مسئله موجب شد تا او امکان تحصیل به صورت منظم را پیدا نکند اما به تدریج و در سال 1913 به ادبیات روی آورد و از جمله نویسندگانی بود که نخستین‌ موفقیت ادبی‌اش را در میانسالی کسب کرد.

رمان نخست اندرسن، «پسر ویندی مک‏فرسون» نام داشت که در سال 1916 به چاپ رسید، اما او سه سال بعد با کتاب «وینزبورگ، اوهایو» به شهرت رسید که مجموعه‏‌ای از داستان‏‌های کوتاه به ‏هم ‏پیوسته است. اندرسون یکی از اولین مؤلفانی است که در آثارش، از دانسته‏‌های تازه‌ی روان‏شناسی هم‌چون تحلیل فرویدی بهره برد. او در سال 1924، به نیواورلنز نقل مکان کرد و با ویلیام فاکنر آشنا شد. تاثیری که نویسندگان درخشانی مانند فاکنر، همینگوی، کارل سندبرگ و ادموند ویلسون از اندرسون پذیرفته‌‏اند، غیرقابل انکار است.

شروود اندرسون در سال 1941 میلادی درگذشت و از میان دیگر آثار او می‏‌توان به «ازدواج‌‏های بسیار» (1923) و «قهقهه‌‏ی سیاه» (1925) اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی مردی با کت قهوه‌ای می‌شنویم:

زن بلندقدی است. با موهای مشکی‌‏ای که کمی به خاکستری گراییده است. گوش کنید: دارد به‌‏نرمی از پله‌‏ها بالا می‌‏رود. تقریبا هر روز همین‏طور آرام راه می‌‏رود و کارهای خانه را انجام می‌‏دهد. از شهری در ایالت آیووا به این شهر آمده‌‏ام. پدرم یک نقاش ساده‏‌ی ساختمان بود. او به اندازه‌‏ی من در این دنیا پیشرفت نکرد. من راهم را از دانشگاه انتخاب کردم و در نهایت، یک تاریخ‌دان شدم.

این خانه‏‌ی ماست. خانه‌‏ای که در آن زندگی می‌‏کنم و این‏جا اتاقی است که در آن کار می‏‌کنم. تا به‏ حال سه مجموعه‏‌ی تاریخی نوشته‏‌ام که در آن‏‌ها از چگونگی شکل‏‌گیری ایالت‌‏ها و دلایل وقوع جنگ‌‏ها صحبت کرده‏‌ام. می‏‌توانید کتاب‌‏هایم را ببینید. همچون سربازان وظیفه‌‏شناس، شقّ‏ و رق در قفسه‏‌های کتابخانه ایستاده‌‏اند.

من هم مثل زنم قد بلندی دارم. شانه‏‌هایم مختصری افتاده‌‏اند. اگرچه جسورانه می‌‏نویسم، در کل، آدم کمرویی هستم. دوست دارم در اتاق را ببندم و در تنهایی بنشینم و به کارهایم برسم. کتاب‌‏های زیادی این‏جاست. تاریخ ملت‌هاست که مدام، از این‌‏سو به آن‌‏سو رژه می‌‏رود. اتاق ساکت و آرام است؛ ولی درون کتاب‏‌ها، جریان‌‏هایی طوفنده در حال گذر است.

 ۱ ساعت و ۶ دقیقه، ۴۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۶۵۰۰ ت - 5.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۱ دقیقه
داستان مردی با کت قهوه‌ای
۲۴ دقیقه
تحلیل مردی با کت قهوه‌ای - بخش اول
۳۲ دقیقه
تحلیل مردی با کت قهوه‌ای - بخش دوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی مردی با کت قهوه‌ای

برای دانلود کتاب صوتی مردی با کت قهوه‌ای و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مردی با کت قهوه‌ای

نظرات کتاب صوتی مردی با کت قهوه‌ای

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.