دانلود کتاب صوتی مردی که خودش را تا کرد


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مردی که خودش را تا کرد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مردی که خودش را تا کرد

کتاب صوتی مردی که خودش را تا کرد اثر دیوید جرولد، سفر در زمان را از نگاهی فلسفی و جهان‌بینی مورد بررسی قرار می‌دهد.

داستان رمان مردی که خودش را تا کرد (The man who folded himself)، درباره‌ی فردی به نام دنیل است که از عمویش جعبه‌ای به او به ارث رسیده. در درون جعبه کمربندی پیدا می‌کند که خاصیت سفر به زمان را دارد. دنیل در سفر به زمان‌های گذشته شرط‌بندی‌های زیادی انجام می‌دهد و مرد ثروتمندی می‌شود. او برای هر اشتباهی که مرتکب می‌شود به گذشته سفر می‌کند و آن را به درستی انجام می‌دهد. غافل از این که با هر بار سفر به آینده یا گذشته او یک جهان موازی و نسخه‌ای دیگر از خودش می‌سازد. آن‌قدر به این سفرها ادامه می‌دهد که کار به جایی می‌رسد که دنیل خودش را در زمان گم می‌کند.

تمام رمان در قالب دوم شخص روایت می‌شود، بدون آنکه مخاطب بطور مستقیم در جریان موضوع قرار بگیرد. مردی که خودش را تا کرد، قهرمان یا نقش اول ندارد. مخاطب از همان آغاز دچار تناقضاتی می‌شود و بطور ناخودآگاه مجبور می‌شود جای خالی موجود در شیوه‌ی روایی داستان را پر کند.

تمامی آثار ادبیات آمریکا با موضوع سفر در زمان به صورت تخیلی و هالیوودی هستند، اما این اثر از دیدگاهی جهان‌بینی و فلسفی مورد کاوش قرار می‌گیرد. شنیدن این کتاب، دریچه‌ای جدید به مفهوم و امکان‌پذیریِ سفر در زمان به روی مخاطب باز می‌کند و در نهایت تصویر ذهنیِ مخاطب را از مفهوم انسان زیر و رو می‌کند.

دیوید جرولد (David Gerrold) نویسنده‌ آمریکایی، در سن 22 سالگی فعالیت نویسندگی‌اش را با نگارش فیلمنامه‌ فیلم‌های Star Trek، آغاز کرد، با این فیلمنامه مشهور شد و پس از آن فیلمنامه‌های متعددی نوشت. جرولد علاوه بر فعالیتش در زمینه‌ فیلمنامه‌نویسی، تا به حال ده عنوان رمان نیز نوشته و منتشر کرده که به‌ واسطه‌ آن‌ها نامزد دریافت جایزه‌ بهترین رمان در Hugo Award و Nebula Award، شده است. وی در سال 1972 یکی از اولین کسانی بود که پدیده‌ای موسوم به ویروس کامپیوتری را با نوشتن رمان «وقتی هارلی یکی بود» مورد بحث و بررسی قرار داد.

در قسمتی از کتاب صوتی مردی که خودش را تا کرد می‌شنویم:

«می‌خوای درسو بذاری کنار؟» شانه بالا انداختم: «بدون اونم می‌تونم زندگی کنم.» به قصد اعلام موافقت گفت: «درسته، بدون اونم می‌تونی.» از قراین پیدا بود که حرف دیگری برای گفتن دارد، اما منصرف شد و به جای آن گفت: «من نمی‌خوام درباره‌ی ارزش آموزش واسه‌ت سخنرانی کنم. به ‌مرور زمان خودت ارزششو می‌فهمی. گذشته از اون، راه‌های دیگه‌ای هم واسه یادگیری وجود داره.» سرفه‌ای کرد و سینه‌اش به خس‌خس افتاد. بدجور لاغر شده بود.

«می‌دونی الان دقیقاً چقدر پول داری؟» «نه، چقدر؟» متفکرانه‌ لب‌هایش را به‌هم فشرد و پوست صورتش چروک برداشت و از هم باز شد و گفت: «صد و چهل‌ و سه میلیون دلار.» من سوتی کشیدم: «شوخی‌تون گرفته؟!» «نه، شوخی نیس‌.» «این ‌که خیلی پوله!» «ترتیب همه‌ی کارا داده شده.» صد و چهل‌ و سه میلیون دلار! پرسیدم: «خب‌ الان کجاس‌؟» و چه سؤال‌ ابلهانه‌ای بود. «تو سهام، اوراق قرضه، مستغلات، و از این قبیل چیزا.» «پس من نمی‌تونم بهش دست‌ بزنم، درسته؟» عمو جیم نگاهی تحویلم داد و لبش به خنده باز شد: «دنی، من همه‌ش یادم می‌ره که تو چقدر عجول بودی... یعنی هستی.»

فهرست مطالب

۲۹ دقیقه
بخش اول
۲۰ دقیقه
بخش دوم
۲۷ دقیقه
بخش سوم
۲۰ دقیقه
بخش چهارم
۲۷ دقیقه
بخش پنجم
۲۸ دقیقه
بخش ششم
۲۶ دقیقه
بخش هفتم
۲۰ دقیقه
بخش هشتم
۲۶ دقیقه
بخش نهم
۲۵ دقیقه
بخش دهم
۲۵ دقیقه
بخش یازدهم
۲۴ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۶ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۸ دقیقه
بخش چهاردهم
 ۵ ساعت و ۵۱ دقیقه، ۳۵۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی مردی که خودش را تا کرد

برای دانلود کتاب صوتی مردی که خودش را تا کرد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مردی که خودش را تا کرد
Sadegh Shariati
۱۳۹۸/۸/۴
بی نظیر
هم سبک داستان و هم روایت رضا عمرانی
انگار همه ما مسافر زمانیم
اتابک اصغری
۱۳۹۸/۶/۱۶
سوژه بد نیست ولی نویسنده خودش هم داخل متون گم میشه و افسار نظرات تکراریش هم از دست میره
ارزش خواندن یکباره داره ولی خب زیاد قابلیت مقایسه نداره
رکسانا رضامند
۱۳۹۸/۴/۳۰
کتاب عمیقی بود و گویندگی آقای عمرانی مثل همیشه فوق العاده بود
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵)