دانلود کتاب صوتی ملاقات بانوی سالخورده


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ملاقات بانوی سالخورده و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ملاقات بانوی سالخورده

کتاب صوتی ملاقات بانوی سالخورده نوشته‌ی فردریش دورنمات، نمایشنامه‌ای تراژدی و کمدی است که به شما نشان می‌دهد چگونه فقر از ملاک‌های اخلاقی بشر نیرومندتر است.

خلاصه‌ی کتاب صوتی ملاقات بانوی سالخورده:

شخصیت اصلی نمایشنامه صوتی ملاقات بانوی سالخورده (The Visit: a play in three acts)، زنی مسن و ثروتمند به اسم کلارا زاخاناسیان است که زندگی پرفراز و نشیبی را سپری کرده و ناعدالتی‌های بسیاری در حقش صورت گرفته است. در جوانی اتفاق غم‌انگیزی برای او در زادگاهش رخ داد که مجبور به ترک آنجا شد. حالا که دیگر زنی سالخورده و میانسال شده می‌خواهد به زادگاه خود برگردد و انتقام سختی از کسی که به او ظلم کرده‌ است، بگیرد.

از قضا هنگامی که به زادگاه حود می‌رود با شهری فقیر و گرسنه روبه‌رو می‌شود. شهری که زمانی محل رونق و تجارت بود. مردمان این شهر از خانم کلارا که ثروت بسیاری داشت، درخواست کمک می‌کنند. اما او شرط وحشتناکی برایشان می‌گذارد و آن این است که عدالت درباره‌ی مردی به نام ایل به اجرا درآید. ایل در جوانی با خانم کلارا رابطه‌ای عاشقانه برقرار و با احساسات او بازی می‌کند. ایل زمانی که خبر بارداری‌ خانم کلارا را می‌شنود، او را ترک و بی‌آبرو می‌کند. کلارا به مردمان شهر می‌گوید که در ازای اعدام معشوقه‌ی قدیمی‌اش، مبلغ بسیاری به آن‌ها برای آباد کردن شهر می‌دهد.

درباره‌ی کتاب صوتی ملاقات بانوی سالخورده:

نمایشنامه‌ی ملاقات بانوی سالخورده، از نیروی قدرتمند ثروت می‌گوید، نیرویی که تمام ارزش‌های اخلاقی را بی‌اعتبار می‌کند و از انسان‌های بی‌گناه جنایتکار می‌سازد. زنی ساده و مهربان که دست سرنوشت او را به زنی بی‌رحم و جنایتکار تبدیل می‌کند. در این نمایشنامه‌ هیچ شخصیتی مقصر نیست و فقط بی‌عدالتی‌های جامعه به تصویر کشیده می‌شود.

این نمایشنامه‌ی جذاب و پرطرفدار تاکنون در اجراهای بی‌شماری در سراسر دنیا روی پرده رفته است. در کشورمان نیز در سال‌های 1351 و 1386 بر روی صحنه رفت و در سال 1386 با بازی گوهر خیراندیش و پیام دهکردی اجرا شد.

فردریش دورنمات را بیشتر بشناسیم:

فردریش دورنمات (Friedrich Durrenmatt) نمایشنامه‌نویس و رمان‌نویس درخشان در سال 1921 و در کشور سوئیس چشم به جهان گشود. پدرش کشیش و مردی معتقد بود و پدربزرگش نیز شاعر برجسته‌ای بود که اغلب اشعار سیاسی می‌سرود و به همین دلیل به او لقب شاعر سیاسی پرخاشجو داده بودند. این دو نفر تاثیر زیادی بر روی دورنمات گذاشتند که این تأثیر در بیشتر نوشته‌های او نمایان است.

از دیگر آثار او عبارت‌اند از: میداس، مجموعهٔ نامرئی، سوء ظن، قاضی و جلادش، قول، جست وجو، ازدواج آقای می‌سی سی پی، غروب روزهای آخر پاییز و پنچری، رمولوس کبیر و ... .

در قسمتی از کتاب صوتی ملاقات بانوی سالخورده می‌شنویم:

صدای زنگ یک ایستگاه راه‌آهن و بعد پرده باز می‌شود، تابلویی می‌بینیم که روی آن کلمه‌ی گلن نوشته شده، این ظاهرا نام شهر مخروبه و فلاکت زده‌ای است که در ته صحنه به طور مختصر نقاشی شده، ساختمان ایستگاه راه‌آهن نیز به صورت مخروبه درآمده است، محصور یا غیرمحصور بودن ایستگاه راه‌آهن، بسته به طرز ساختمان راه‌آهن در کشوری است که این نمایش در آن اجرا می‌گردد. یک برنامه‌ی حرکت قطارها که نصف آن پاره شده به دیوار چسبیده است. یک سوزن تعویض ریل زنگ زده، یک در و روی آن جمله‌ی ورود ممنوع...

 ۳ ساعت و ۲ دقیقه، ۱۶۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳ دقیقه
مقدمه
۵۹ دقیقه
پرده اول
۴۲ دقیقه
پرده دوم
۷۹ دقیقه
پرده سوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی ملاقات بانوی سالخورده

برای دانلود کتاب صوتی ملاقات بانوی سالخورده و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ملاقات بانوی سالخورده

نظرات کتاب صوتی ملاقات بانوی سالخورده

محمد سلیمانی
۱۳۹۹/۹/۱۰
خسته نباشید برای گروه سازنده تاثیر گذار و بی نظیر
مشاهد همه نظرات (۱)