دانلود کتاب صوتی نفحات نفت: جستاری در فرهنگ نفتی و مدیریت دولتی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نفحات نفت: جستاری در فرهنگ نفتی و مدیریت دولتی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی نفحات نفت: جستاری در فرهنگ نفتی و مدیریت دولتی

کتاب صوتی نفحات نفت: جستاری در فرهنگ نفتی و مدیریت دولتی نوشته‌ی رضا امیرخانی به مسئله‌ی بحث‌برانگیز مدیریت دولتی با تکیه بر نفت می‌پردازد. نویسنده در این کتاب اقتصاد وابسته به نفت را نقد می‌کند و با مثال‌هایی جالب و قابل لمس، هشدارهایی درباره‌ی ادامه‌‌ی این روند ارائه می‌دهد.

موضوع کتاب صوتی نفحات نفت:

شاید با نگاه کردن به عنوان کتاب، فکر کرده باشید که قرار است با اثری نظری و جدی در رابطه با اقتصاد وابسته به نفت آشنا شوید، اما سخت در اشتباه هستید. رضا امیرخانی در کتاب نفحات نفت با هنرمندی‌ همیشگی‌ای که از او سراغ دارید به موضوعی خاص می‌پردازد. این کتاب غیرداستانی فصل‌های بسیار کوتاهی دارد و درونمایه‌ی هر فصل مملو از شوخی‌ها و بازی‌های زبانی خاص وی است که به جذابیت اثر اضافه می‌کند.

ممکن است شما هم جزو ایرانیانی باشید که از خود بپرسید چرا با وجود داشتن نفت و ثروت حاصل از آن، مردم ایران همچنان درگیر فقر و بدبختی هستند؟ رضا امیرخانی در کتاب حاضر به این سوال پاسخ می‌دهد و برای تفهیم بیشتر مسئله با آوردن مثال‌های جذابی از سینما، ورزش، هنر و... شما را با ابعاد وسیع و پنهان اقتصاد نفتی آشنا می‌کند. با مطالعه‌ی این اثر درک می‌کنید نفت در ایران دیگر به بخشی مهم در فرهنگ تبدیل شده است که کنار گذاشتن آن کار راحتی نخواهد بود.

البته ناگفته نمایند نویسنده به آینده امیدوار است و در کتاب نفحات نفت تلاش دارد تا صدای انتقاد خود را به گوش مسئولان و مدیرانی برساند که ایران را در چنین شرایطی قرار داده‌اند. امیرخانی سعی می‌کند با بر هم زدن ساختار شکل گرفته مسیر را برای نسل‌های آینده‌ی ایران هموار سازد. او با زبانی ساده و غیررسمی، مدیران دولتی را به باد انتقاد می‌گیرد؛ چراکه وی بر این باور است که آن‌ها با تکیه بر نفت کارآفرینی، پیشرفت جوانان، سرمایه‌گذاری خصوصی و... را نابوده کرده‌اند و اکنون تنها چیزی که برای ایرانیان به یادگار گذاشته‌اند سینمای نفتی، ورزش نفتی و... است. فقط کافی است روزی نفت و درآمد حاصل از آن را حذف کنید تا ببینید وابستگی بیش از حد به نفت چه بر سر ایران می‌آورد.

کتاب صوتی نفحات نفت مناسب چه کسانی است؟

اگر از علاقه‌مندان به آثار امیرخانی هستید، مطمئن باشید که از این کتاب هم لذت خواهید برد. رضا امیرخانی با قلم شیوا و جذاب خود کتاب صوتی نفحات نفت را به اثری بسیار جذاب و شنیدنی تبدیل می‌کند. از طرف دیگر، کتاب حاضر به یکی از مهم‌ترین مسائلی می‌پردازد که هر کدام از ایرانیان به نوعی با آن درگیر هستند؛ بنابراین شنیدن کتاب نفحات نفت برای تمامی ایرانیان به ویژه جوانان امری ضروری است.

رضا امیرخانی را بیشتر بشناسیم:

او در سال 1374 با نوشتن رمان ارمیا وارد عرصه‌ی نویسندگی شد و با این اثر نام خود را بر سر زبان‌ها انداخت و توانست تحسین بسیاری از منتقدان را برانگیزد. طرفدارانش او را نویسنده‌ای صاحب سبک می‌دانند و به خاطر رسم‌الخط خاص و بازی‌های کلامی تحسینش می‌کنند. امیرخانی در گروه نویسندگان ایرانی‌ای قرار دارد که تعدادی از کتاب‌هایش مانند رمان من او به زبان‌ها اندونزیایی، روسی و عربی ترجمه شده ‌است. از میان سایر آثار این نویسنده می‌توان به مواردی مانند ناصر ارمنی، ازبه، داستان سیستان، نشت نشا، بیوتن، قیدار، ره‌ش و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی نفحات نفت می‌شنویم:

پیشترها سال 80 به گمانم کمی در جوال دانشگاه افتاده بودم و مقاله‌ای نوشته بودم که همان زمان‌ها نیز منتشر شده بود. از علم بومی نوشته بودم و چرخه‌ی ناقص تولید سوال و حرکت علمی در دانشگاه‌ها. بابت آن نوشته طی پنج سال بیش از سی جلسهی دانشجویی رفتم، از دانشگاه به آن دانشگاه و از این شهر به آن شهر و همواره در نقدهای دانشجویی پرسامدترین انتقاد از فقدان راه‌حل بود در کتاب نشط نشا و من در جواب ارجاع می‌دادم به جلد دومی تخصصی که هر صاحب نظری می‌تواند در رشته‌ی خود تألیف کند و این یعنی همان راه‌حل تخصصی که اصالتاً دوره‌ی نسخ کلی سپری شده است و توضیح می‌دادم که این قلم فوقش بتواند در حیطه‌ی تخصصی خود یعنی ادبیات داستانی بومی چیزکی بنویسد به عنوان راه حل تخصصی رمان‌نویسی بومی.

 ۶ ساعت و ۴۰ دقیقه، ۲۹۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۱۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۱ دقیقه
مقدمه
۸ دقیقه
درآمد
۲۲ دقیقه
قانان
۳۸ دقیقه
بیکار آفرین
۴۳ دقیقه
منطق آزاد
۲۵ دقیقه
نه عامه پسنده نه خاصه پسند فقط داستان مسئول پسند
۱۷ دقیقه
کدام استقلال کدام پیروزی
۱۵ دقیقه
صنعت دولتی شدن نفت
۳۹ دقیقه
حزب درپیت
۳۹ دقیقه
ریاست نفتی
۶۴ دقیقه
آن چه خوبان همه دارند ما‌ هم داریم
۱۱ دقیقه
جمهوری اسلامی پاکستان
۸ دقیقه
اقتصاد مورد نظر در دسترس نیست چیست
۱۰ دقیقه
افق
۱۴ دقیقه
توسعه چینی و هندی و ژاپنی و مالزیایی و...
۱۴ دقیقه
زمین صاف، زمین گرد، زمین مشبک
۲۳ دقیقه
مقصر مدیر سه‌لتی نیست

راهنمای دانلود کتاب صوتی نفحات نفت: جستاری در فرهنگ نفتی و مدیریت دولتی

برای دانلود کتاب صوتی نفحات نفت: جستاری در فرهنگ نفتی و مدیریت دولتی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  نفحات نفت: جستاری در فرهنگ نفتی و مدیریت دولتی

نظرات کتاب صوتی نفحات نفت: جستاری در فرهنگ نفتی و مدیریت دولتی

علی خسروشاهی
۱۳۹۹/۱۲/۱۶
با زبانی رُک و بیانی شیوا برداشت خود را از عقب ماندگی کشور با خواننده به اشتراک گذاشته است. طنازی آقای امیرخانی، بر جذابیت کتاب افزوده است.
حامد نیک مهر
۱۳۹۹/۱۲/۱۸
کتاب ارزشمندی است که از این بهتر لغتی نداشتم. نگاه نافذ و اشارات پرباری دارد. بی شک دوباره این کتاب را خواهم شنید.
Rf Sanandaj
۱۳۹۹/۱۱/۱۳
خیلی خوب وپرمحتوا بود ولی‌ای کاش مسئولین واقازاده‌ها هم آن رابخوانندیاگوش کنند.
مشاهد همه نظرات (۵)