معرفی و دانلود کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن: چرا فکر کردن، آغاز و پایان رنج است؟

عکس جلد کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن: چرا فکر کردن، آغاز و پایان رنج است؟
قیمت:
۲۵۰۰۰ تومان - 5.49€
خرید کتاب صوتی
۴۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن: چرا فکر کردن، آغاز و پایان رنج است؟

از نگرانی‌های بی‌مورد هر روزه به ستوه آمده‌اید؟ گفت‌و‌گوهای مداوم ذهنی آرامش را از شما سلب کرده‌اند؟ جوزف انگوین در کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن شما را برای همیشه از وسواس‌های فکری نجات خواهد داد. اگر برای ورود شادی و آسودگی به زندگی‌تان آماده هستید، کافی است همین حالا شنیدن این کتاب آرامش‌بخش را آغاز کنید.

درباره‌ی کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن

خب، واقعیت این است که همگی ما تجربه‌ی درگیری با وسواس‌های فکری و نشخوارهای ذهنی را داشته‌ایم. همه چیز با یک ایده یا فکر ساده شروع می‌شود اما ذهن ما آن‌قدر به موضوع دامن می‌زند تا ما را به‌کلی کلافه کند. اینجاست که فکر کردن به جای اینکه برایمان راهگشا باشد و گرهی از زندگیمان باز کند، بیشتر باعث رنج و دردسرمان می‌شود.

جوزف انگوین (Joseph Nguyen) درست نقطه‌ی مقابل فیلسوفانی است که کل هستی انسان را وابسته به قدرت تفکر می‌دانند. این نویسنده در کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن (Don't Believe Everything You Think) از مصائب زیاد فکر کردن برایتان می‌گوید تا بدانید که مغز ما می‌تواند چه فاجعه‌ای به بار بیاورد! وقتی که افکار منفی پشت‌سر‌هم به مغزتان هجوم می‌آورند و به اصطلاح از یک کاه، کوهی در ذهنتان ساخته می‌شود.

البته نگران نباشید. فکر کردن زیادی هم مانند بسیاری از مشکلات انسان راه حل خودش را دارد. جوزف انگوین به شما می‌آموزد که از احساساتتان علیه افکارتان استفاده کنید. گاهی باید به قلب خود اعتماد کنیم و بگذاریم راه درست را به ما نشان بدهد. به‌ویژه در تصمیماتی که به زندگی عاطفی ما مربوط هستند، قلب ما بهتر از مغزمان دست به انتخاب‌های درست می‌زند.

با شنیدن کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن یاد می‌گیرید که ذهن را کنترل و مدیریت کنید؛ پیش از اینکه او بر شما تسلط پیدا کند. بسیاری از نگرانی‌ها و ترس‌های ما حاصل تصور غلطی است که از واقعیت‌ها داریم. مغز تحلیلگر ما عادت دارد در هر لحظه از زندگی، اتفاقات بعدی را برای ما پیش‌گویی کند؛ غافل از اینکه دانش ما برای پیش‌‌بینی امور بسیار محدود است.

انتخاب با شماست! اینکه هر مسئله‌ی ریزودرشتی را بارها در ذهنتان حلاجی کنید و عاقبت به خاطر ترس از نتایج احتمالی، دست به هیچ کاری نزنید یا اینکه در لحظه زندگی کرده و کمی به جنبه‌ی شهودی خود هم توجه داشته باشید. جوزف انگوین به شما کمک می‌کند تا در رویارویی با مشکلات، از ابزارها و توانایی‌های دیگر خود هم استفاده کنید، نه اینکه یک‌راست به سراغ حساب‌و‌کتاب‌های ذهنی بروید. خلاقیت و عشق همان ابزار کارآمدی هستند که به کمک ما می‌آیند تا هم آرامش بیشتری داشته باشیم و هم به موفقیت‌های بزرگتری برسیم.

کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن را با صدای ایمان نظیفی و برگردان شاهین غفاری می‌شنوید. موسسه انتشاراتی فلسفه چاپ و انتشار این کتاب را به عهده داشته است.

کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن مناسب چه کسانی است؟

اگر شما هم به شنیدن کتاب‌های روانشناسی با محوریت خودسازی، موفقیت شخصی و خودیاری علاقمند هستید، حتماً شیفته‌ی کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن خواهید شد.

در بخشی از کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن می‌شنویم

وقتی اهداف ما مخلوق درماندگی و ناچاری باشند، در مورد آن‌ها حس فوریت و کمیابی پیدا می‌کنیم (احساس می‌کنیم باید فوراً به سراغشان برویم، در غیر این‌صورت تمام می‌شوند). آن‌ها مثل باری روی دوش‌مان سنگینی می‌کنند. حتی شاید این اهداف را به‌عنوان وظیفه‌ای طاقت‌فرسا در نظر بگیریم که به‌اجبار زیر بار آن‌ها رفته‌ایم. به‌تدریج ممکن است دچار تردید به خود یا سندرم ایمپاستر شویم و احساس کنیم که برای هر کاری با کمبود وقت مواجهیم. با آشفتگی به‌دنبال زندگی می‌دویم و ناامیدانه به جستجوی پاسخ‌ها و راه‌هایی می‌گردیم تا به کمک آن‌ها هر چه سریع‌تر به اهداف خود برسیم. در این حالت همیشه چشم به عوامل بیرونی چشم می‌دوزیم تا مشکلات ما را حل کنند. هرگز به احساس رضایت نمی‌رسیم و کار خود را کافی نمی‌دانیم. بدتر از همه اینکه اگر به هدف خود برسیم، بعد از مدتی دوباره آن احساس کمبود باز خواهد گشت. از آنجا که از کار خود احساس رضایت نمی‌کنیم، حس موفقیت به ما دست نمی‌دهد و از آنجا که کار خود را ناکافی و ناکامل می‌دانیم، در مورد خودمان هم همین احساس را پیدا خواهیم کرد.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
۱۱ دقیقه
مقدمه: در این کتاب چه کشف خواهید کرد و چگونه بیشترین بهره را از خواندن آن ببرید؟
۶ دقیقه
بخش اول: سفری برای یافتن دلیل ریشه‌ای رنج انسان
۱۸ دقیقه
بخش دوم: دلیل ریشه‌ای تمام رنج‌ها
۴ دقیقه
بخش سوم: اصلاً چرا فکر می‌کنیم؟
۱۱ دقیقه
بخش چهارم: افکار در برابر تفکر
۱۰ دقیقه
بخش پنجم: اگر فقط چیزی را می‌توانیم احساس کنیم که به آن فکر کنیم، آیا برای رسیدن به احساسات مثبت نیز باید مثبت فکر کنیم؟
۶ دقیقه
بخش ششم: تجربه انسان چگونه خلق می‌شود؛ سه اصل بنیادی
۱۲ دقیقه
بخش هفتم: اگر فکر کردن دلیل اصلی رنج ماست، چطور باید آن را متوقف کنیم؟
۵ دقیقه
بخش هشتم: چگونه بدون فکر کردن می‌توانیم در این دنیا رشد کنیم؟
۳۰ دقیقه
بخش نهم: اگر تفکر نداشته باشیم، با اهداف و آرزوهای خود چه کنیم؟
۱۰ دقیقه
بخش دهم: عشق بی‌قیدوشرط
۸ دقیقه
بخش یازدهم: بعد از آنکه آرامش، شادمانی، عشق و کامیابی را در زمان حال تجربه کردید، چه باید بکنید؟
۶ دقیقه
بخش دوازدهم: هیچ‌چیزی خوب یا بد نیست
۹ دقیقه
بخش سیزدهم: بدون فکر کردن چه کنیم؟
۲۳ دقیقه
بخش چهاردهم: چگونه از درک شهودی خود پیروی کنیم؟
۱۰ دقیقه
بخش پانزدهم: خلق فضایی برای معجزات
۶ دقیقه
بخش شانزدهم: اتفاقاتی که بعد از شروع زندگی در وضعیت عدم تفکر رخ می‌دهند (موانع بالقوه)
۷ دقیقه
بخش هفدهم: حالا چه باید کرد؟
۳۴ دقیقه
خلاصه‌ای بر عدم تفکر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن: چرا فکر کردن، آغاز و پایان رنج است؟
نویسنده
مترجمشاهین غفاری
گویندهایمان نظیفی
ناشر صوتی موسسه انتشاراتی فلسفه
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۴۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی روانشناسی و موفقیت، کتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه صوتی
۲۵۰۰۰ ت - 5.49 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن

نسرین ناصح
۱۴۰۱/۱۰/۳۰
اگر اهل مطالعه کتابهای موفقیت و مدیریت و انگیزشی هستین، این بدرد نمیخوره! چون چیزای خیلی بهتری قطعا تا الان خوندین. بدک نیستا. ولی به قول یکی از نظرات، برا زمان انتظار و وقتی چیزی برای گوش دادن نداری، خوبه.
نظر شخصی من درباره تمام کتابهای اینچنینی:
مساله اینجاست که اینکه بیای مثالهایی بیاری از
تعداد کمی ادمهای بسیار موفق، مثل بیل گیتس و... اونم از بین این همه ادم که همواره در حال تلاش بسیارند، اصلا به معنی یاد دادن و انگیزه دادن نیست.
اینکه شرح حال و شرح شانس و شرح تلاش حتا ۵۰نفر رو برات مثال بزنن، چندان چیزی به تو اضافه نمیکنه‌. لزوما شرح موفقیت میلیاردرها، راهکار موفقیت برای اینهمه میلیارد ادم دیگه نیست.
و فراموش نکنیم، شرایط و بستر، از همه چیز مهمتره. ما در ایرانی زندگی میکنیم که شرایطش خیلی با مثالهای دیگه فرق میکنه.
کتابهای بهتری خوانده بودم. چیزی بهم اضافه نکرد.
اسم کتاب چندان ربطی نداشت و کمی گمراه کننده است. کلا کتابی که وسطش چندروز وقفه بیفته و تکه تکه بخونم، و هی بخشهاییش رو تکرار کنم حتی تا شاید چیزی ازش گیرم بیاد و بازم نیاد، یعنی چندان جذبم نکرده و راضی نبودم.
شرح احوال و مثالهاش رو دارید هرروز میشنوید..
علی حیدری
۱۴۰۱/۱۰/۲۳
سلام. یا نویسنده دیوانه شده یا فکردن دیوانه‌اش کرده..... ~ نظر تو دراین کتاب فقط یک چیز است ان هم این است که فکر نکنید و فقط کار‌های خود را انجام دهید چون فکر کردن باعث رنج و درد شما میشود حال اگر فکر کردن باعث رنج و درد است نیازی به ان نیست.. این طرز فکر نویسنده است دیگه باقبش باخودتون است اگر یک میخواهید مانند بی عقل و دیوانه راحت و آزاد باشید نباید فکر کنید که این کتاب بهترین کتاب برای فکر نکردن است
ترانه کمالی
۱۴۰۱/۱۰/۲۶
به فکر کردن در این کتاب نه به معنای لغتی thinking بلکه به معنای overthinking پرداخته شده. بخش‌های پایانی برای من بیشتر از بقبه بخش‌ها، کاربردی بودند. این کتاب برای نویسنده‌ها و هنرمندان و بطور کل برای هر آنکه چیزی خلق میکنند و به هر دلیلی به بن بست عملی رسیدند تلنگر خوبی‌ست.
(کلام و لحن گوینده خوشایند نیست اما جوری هم نیست که نشه کتاب رو باهاش تموم نکرد)
حسین جوکار
۱۴۰۱/۱۱/۱
خیلی نکات جالب و نقل قول‌های خوبی داره این کتاب‌ام این نکته رو نمیشه نادیده گرفت که اگر با فکر باز بهش نگاه نکنی دچار گمراهی میشی تاکید خیلی زیادی روی فکر نکردن داره اما هیچ صحبتی از ایجاد تعادل بین افکار و فکر کردن نزده و دقیقا نقطه ظعف این کتاب اینجاست
برای اجرا کردن آموزه‌های این کتاب خودتون باید این تعادل رو اجرا کنید
مرتضی رسولی
۱۴۰۱/۱۱/۳
عالی و مفید زیرا همه ما به دلیلی عدم آگاهی کافی و بی توجهی به ملاک ومعیار خود با دخالت دیگران از مسیر خود به مسیری که منطبق با شخصیت و عواطف ما نیست منتقل میشویم که منتج به شکست عاطفی ما و همین زجری میشویم که گفته شده.. شاید هرگز رها نشویم چون ارزوهایمان بر باد رفته...
سيد اكول
۱۴۰۱/۱۱/۲
بسیار مفید و آموزنده.
خیلی هم عقیده با کتاب رهایی از زندان ذهن هست، در واقع تو کتاب رهایی از زندان ذهن، افکار رو دسته بندی کرده و این کتاب بیشتر روی یکی از همین انواع فکر تمرکز کرده و توضیح بیشتر میده چطوری با افکار دست و پنجه نرم کنی.
یه جورایی درک زمان حال.
abbas masjedian
۱۴۰۱/۱۰/۲۸
کتابیست بسیار عالی... توصیه میکنم با دقت گوش کنید حتی چند بار... چون رفتار ذهن و افکار و‌خیالات و قدرت تفکر انسان را با زبانی ساده توضیح میده و متوجه میشید چرا ارتباط ما با منبع لایزال آفرینش یعنی خدا قطع میشه وقتی افکار میاد سراغمون
ناهید ثقفی
۱۴۰۱/۱۰/۲۳
خیلی کتاب خوب و کاربردی بود
من‌از لحاظ روحی شرایط خوبی نداشتم این کتاب خیلی بهم‌کمک کرد و منو اروم کرد
من چندین بار این کتاب را گوش کردم و هر بار با شنیدنش ارومترمیشم
برای من هم. چراغ راه بود و هم. مسکن و ارام بخش
عیسی براتی
۱۴۰۱/۱۱/۸
سلام و عرض ادب و احترام
واقعا عالی بود و افکارم به راحتی کنترل میشن
و براحتی افکار منفی میان و من هیچ توجهی بهشون نمیکنم
واقعا تغییر کردم
باتشکر از زحمات همگی و گوینده این کتاب
صریح و راحت
Mohammad Mirzaei
۱۴۰۱/۱۰/۱۴
بسیار کتاب جالب و جذابی هست اکیدا توصیه می‌کنم که دوستان این کتاب رو حتماً یک بار مطالعه بکنند انقلاب فکری را به وجود میاره که برای افرادی که در زندان ذهن و تفکرات منفی محصور شدند مفید و اثر گذار هست
هانیه هژبرالساداتی
۱۴۰۱/۱۰/۱۶
با احترام برای راوی محترم، شیوه بیان نه چندان جذاب و خسته کننده؛ کتاب برای فضاهای انتظار و زمانهایی که ذهن خسته است مناسب است. برای زنده کردن وقت مرده؛ نه چیزی بیش از آن؛
سیدسعید سیدی
۱۴۰۱/۱۱/۶
مطالب کتاب جالب و قابل تامل هست ولی متاسفانه عدم اشراف گوینده به متن و ادای غلط بعضی از کلمات و لحن نامناسب باعث کاسته شدن از جذابیت و درک بهتر کتاب شده
امیرحسین میرآب پور
۱۴۰۱/۱۱/۲
کتاب واقعا عالی بود
حتما پیشنهاد میکنم کسانی که آشفتگی ذهنی در مسائل روزمره دارند این کتاب رو بخرن و نهایت استفاده از این کتاب مفید رو ببرن
زهراحیدری
۱۴۰۱/۱۰/۲۴
خیلی خیلی عالیه
مطالعه این کتاب باعث میشه افکار مزاحم رو از افکار معمولی یا مفید تشخیص بدیم و با هر فکری که به ذهنمون خطور میکنه نگران نشیم
زهرا احمدی
۱۴۰۱/۱۰/۵
واقعا از گوش دادن به این کتاب لذت بردم
کاملا برام قابل درک بود
واقعا درسته که بهترین عملکرد ما زمانی ست که به چیزی فکر نمیکنیم،
مشاهده همه نظرات ۴۰

راهنمای مطالعه کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن

برای دریافت کتاب صوتی هر آن چه فکر می‌کنی باور نکن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.