دانلود کتاب صوتی وقتی مهتاب گم شد


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی وقتی مهتاب گم شد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی وقتی مهتاب گم شد

کتاب صوتی وقتی مهتاب گم شد، نوشته حمید حسام، به شرح زندگی سردار شهید علی خوش‌لفظ با صدای مهرداد عشقیان می‌پردازد. روایتی عینی از یک واقعه‌ی تاریخی که موجب شد سرنوشت وسیعی از مردمان ایران تغییر کند.

کتاب وقتی مهتاب گم شد پیش از آنکه خاطرات علی خوش لفظ باشد یک کتاب تاریخی است که وقایعی سرنوشت ساز و تاثیر گذار در تاریخ جنگ را نقل می‌کند.

وقتی مهتاب گم شد قصه نیست. داستان‌پردازی و اسطوره‌سازی هم نیست، بلکه واقعیتی است شبیه اساطیر. واقعیت زندگی و رزم مردی که «خود واقعی‌اش» را در «شبی که مهتاب گم شد»، پیدا کرد.

وقتی مهتاب گم شد از دیاری چون جزیره مجنون سخن می‌گوید؛ که جایی برای دیوانه‌هاست. دیوانه‌هایی که عاشق‌اند. عاشقانی که می‌خواهند از راه میان‌بر به خدا برسند. این کتاب، روایت خاطرات علی  خوش لفظ در قالب تاریخ شفاهی است؛ واقعی، صادقانه، متکی بر اسناد و بی‌نیاز از نازک‌اندیشی خیال، حتی در آن شبِ شوکرانی.

علی خوش لفظ یک قهرمان ملی است. این را زخم‌های نشمرده‌ای که از او «علی خوش زخم» ساخته گواهی می‌دهد. علی خوش زخم، نیازی به مدال ملی شجاعت ندارد. بچه بازیگوش محله «شتر گلوی همدان» که روزگاری از دیوار راست‌بالا می‌رفت، پس از یازده بار مجروحیت با تیر و ترکش و موج و شیمیایی، حالا نمی‌تواند روی تخت بیمارستان بنشیند. تیر کالیبر تانک در آوردگاه شلمچه و کربلای 5، پس از 26 سال، همسایه نخاع اوست.

سردار شهید علی خوش لفظ پس از سال‌ها تحمل درد و رنج ناشی از مجروحیت و صبر در برابر دوری یاران و دوستان، 29 آذر ماه سال 1396 آسمانی شد و به کاروان عظیم شهدا پیوست. او به تعبیر هم‌رزمانش «علی خوش رفیق» بود.

در قسمتی از کتاب صوتی وقتی مهتاب گم شد می‌شنویم:

دوباره سر وقت شناسنامه رفتم. فکری به کله ام خطور کرد که اصلاً شناسنامه و تاریخ تولد را جوری خیس کنم که روز و ماه و سال در آن گم شود. چند قطره آب روی محل تولد و تاریخ تولد چکاندم. وقتی آب روی شناسنامه افتاد، جوهر کاتب، تمام بالا و پایین شناسنامه ام را گرفت. ناشی گری کار دستم داد، اما پروا نکردم و گفتم شانسم را امتحان کنم. رفتم پیش مسئول آموزش نیروهای بسیجی که نامش حسن مرادیان بود. وقتی شناسنامه  مرا دید، درست مثل آن مسئول اعزام قبلی، خنده اش گرفت. فراموش نمی کنم وقتی می خندید یکی از دندان های وسطی او که افتاده بود هویدا می شد. از خنده او من هم خنده ام گرفت. ابرو بالا انداخت و گفت:
«پسر جان، ما خودمان اوستای این کارهاییم. چشممان از این دستکاری ها پر شده، اما این فقره خیلی ناشیانه دستکاری شده است. این جور می خواهی شناسنامه عراقی ها را باطل کنی؟»
بی پاسخ و درمانده بودم. نمی دانم شاید او به زیرکی فهمیده بود که در آرزوی رفتن به جبهه می سوزم و لذا به من فرصتی برای امتحان داد.
«اشکال ندارد. اسم تو را در لیست نیروهای آموزشی برای جبهه می نویسم، اما برای رفتن به جبهه هیچ قولی نمی دهم تا بعد.»
هم شاد شدم و هم غمگین، اما این وضعیت بهتر از شرایط قبل و ناامیدی مطلق بود. آموزش در پادگانی در کوهپایۀ همدان، به نام پادگان قدس، شروع شد. پنجاه نفر بودیم که من کم سن ترین نیروی آموزشی بودم. از همان ابتدا عزم خود را جزم کردم که هیچ‌گاه کم نیاورم و برای جلب نظر آقای مرادیان از هر بخش از آموزش، سربلند بیرون بیایم.

 ۱۶ ساعت و ۳ دقیقه، ۸۸۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
مقدمه
۲۸ دقیقه
بخش اول
۲۸ دقیقه
بخش دوم
۲۷ دقیقه
بخش سوم
۲۷ دقیقه
بخش چهارم
۲۸ دقیقه
بخش پنجم
۲۶ دقیقه
بخش ششم
۲۴ دقیقه
بخش هفتم
۲۴ دقیقه
بخش هشتم
۲۳ دقیقه
بخش نهم
۲۵ دقیقه
بخش دهم
۲۳ دقیقه
بخش یازدهم
۲۸ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۶ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۹ دقیقه
بخش چهاردهم
۲۷ دقیقه
بخش پانزدهم
۲۸ دقیقه
بخش شانزدهم
۲۷ دقیقه
بخش هفدهم
۲۶ دقیقه
بخش هجدهم
۲۶ دقیقه
بخش نوزدهم
۲۳ دقیقه
بخش بیستم
۲۷ دقیقه
بخش بیست و یکم
۲۷ دقیقه
بخش بیست و دوم
۲۹ دقیقه
بخش بیست و سوم
۲۷ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۲۷ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۲۴ دقیقه
بخش بیست و ششم
۲۳ دقیقه
بخش بیست و هفتم
۲۷ دقیقه
بخش بیست و هشتم
۲۵ دقیقه
بخش بیست و نهم
۲۱ دقیقه
بخش سی‌ام
۲۶ دقیقه
بخش سی و یکم
۲۶ دقیقه
بخش سی و دوم
۲۵ دقیقه
بخش سی و سوم
۲۹ دقیقه
بخش سی و چهارم
۲۷ دقیقه
بخش سی و پنجم
۲۴ دقیقه
بخش سی و ششم
۲۴ دقیقه
بخش سی و هفتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی وقتی مهتاب گم شد

برای دانلود کتاب صوتی وقتی مهتاب گم شد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  وقتی مهتاب گم شد

نظرات کتاب صوتی وقتی مهتاب گم شد

مبین فرهمند
۱۳۹۹/۹/۲۳
از بسیاری جهات این کتاب دل آدمی را می‌برد. اول اینکه راوی روایت خود تقریبا تمام وقایع و روزهای سخت اما روحانی جنگ را با پوست و خون درک کرده و با ظرافت و جزئیات قابل درک بیان می‌کند. دیگر آنکه سبک روایی این حماسه بهترین راه انتقال تجربیات مادی و معنوی دفاع مقدس است. هستند کتابهایی که بیشتر به ذکر در خاطرات شهیدان می‌پردازند، اما این سبک آدمی همپایی راوی عزیز داستان از ابتدا تا انتهای حماسه می‌رود، با او می‌خندد و گریه می‌کند و در پایان غمی که وی در دل دارد را در عمق جان احساس می‌کند. خداوند ان شاء الله علاوه بر اعطای اجر شهادت برای راوی داستان یعنی شهید علی آقای خوش لفظ، اجر زنده نگاه داشتن یاد شهدا را هم برای ایشان منظور فرماید.
کاربر A
۱۳۹۸/۳/۱۸
این کتاب فوق العاده است
من کتاب در این زمینه زیاد خوندم ولی این کتاب متفاوته
چون خود راوی از لحظه لحظه عملیات و حال و هواشون و... مطلعتون میکنه
کتابهای سایر شهدا... بیشتر مدح و بیان خاطرات از زبان دوستان و همسران شهداس
ولی این کتاب شدیدا توصیه میشه.... دید خیلی خوبی از دفاع مقدس و مظلومیت و حال و و
هوای اون روزها میده
هر وقت دلم میگیره... میام باز قسمتی از کتاب را گوش میدم
صدای راوی و بیان عالی اون... باعث میشه توصیه کنم‌.... صوتی گوش بدین و خود کتابم بخرین تا در کتابخانه باشه.... شهید علی خوش لفظ را همیشه یادم میمونه
zinat .m3
۱۳۹۷/۷/۱۹
شب شهادت امام جوادع بود خواب دیدم نامه‌ای برایم آوردن، نوشته نامه آنقدر ریز بود که نتونستم بخونم فقط نام کسی که نامه رو برام نوشته بود بزرگ دیده شد محمدعلی محمدی. ازخواب که بیدار شدم سرچ کردم با این شهید طلبه بزرگوار وکتاب مهتاب من گم شد آشنا شدم. توصیه میکنم به همگان مخصوصا کسانی که عاشق راه شهدا هستن این کتاب روهمچنین صوتی آن رو گوش بدن ومطالعه کنن.
عالی
خداوند همه شهدا رو با ائمه اطهار محشور بفرمایدما روهم با آنان
مشاهد همه نظرات (۳۹)