دانلود کتاب صوتی پرنده آبی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پرنده آبی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی پرنده آبی

کتاب صوتی پرنده آبی نوشته‌ی موریس مترلینگ برنده‌ی جایزه‌ی نوبل، به زندگی خواهر و برادر فقیری می‌پردازد که در جست‌وجوی پرنده‌ی خوشبختی هستند. این نمایش‌نامه اثری سمبولیک به شمار می‌آید و مفاهیم عمیق اخلاقی و فلسفی را شرح می‌دهد.

موضوع کتاب صوتی پرنده آبی چیست؟

تیل‌تیل و میتیل فرزندان هیزم‌شکنی فقیر هستند و در کلبه‌ای محقر زندگی می‌کنند. این کودکان در شب سال نو ناراحت‌اند چون می‌دانند در خانه‌شان خبری از جشن و پایکوبی نیست اما باز هم برای دیدن جشن خیابانی از رختخواب‌های خود بلند می‌شوند و به طرف پنجره می‌روند. در همین هنگام پری زشتی که شباهت زیادی به همسایه‌ی آن‌ها مادام برلینگو دارد ظاهر می‌شود. این پری از خواهر و برادر درخواست می‌کند تا پرنده آبی را برای دختر مریض و فلج او پیدا کنند.

پری برای کمک به این دو کودک، کلاهی جادویی در اختیارشان قرار می‌دهد که پر از الماس است و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا ذات حقیقی هر چیزی را ببینند. نمایشنامه‌ی پرنده آبی (The Blue Bird) سفر عجیب و پرماجرای تیتیل و میتیل را شرح می‌دهد و موریس مترلینگ (Maurice Maeterlinck) قهرمانان خود را با حقایق بسیار زیادی روبرو می‌کند. این نمایشنامه‌ی صوتی کاملاً فلسفی و سمبولیک است، البته ناگفته نماند که بیشتر آثار مترلینگ این‌گونه هستند.

در این نمایشنامه‌ی صوتی نشانه‌های بسیاری در راه کودکان ظاهر می‌شوند که هر کدام نماد انسان‌های مختلفی در دنیای حقیقی هستند و درک آن‌ها اصلاً سخت نیست. بسیاری از تحلیلگران، محتوای این نمایشنامه را با منطق‌الطیر سروده‌ی عطار نیشابوری مقایسه می‌کنند؛ چرا که موضوع هر دو داستان «جست‌وجوی حقیقت» است و در هر دو اثر یک پرنده را به عنوان مطلوب و محبوب در نظر می‌گیرد.

کتاب صوتی پرنده آبی مناسب چه کسانی است؟

اگر به ادبیات نمایشی علاقه دارید، مطمئن باشید این نمایش کلاسیک و شنیدنی شما را مجذوب خود خواهد کرد.

با موریس مترلینگ بیشتر آشنا شویم:

او با نام کامل موریس پُلیدور ماری برنار مترلینک در سال 1862 در کشور بلژیک متولد شد. او در جوانی به پاریس رفت و در آن‌جا تحت تأثیر پیروان سبک سمبولیسم قرار گرفت و تبعات این تأثیر را می‌توان در بسیاری از آثار وی مشاهده کرد.

او پیش از شروع جنگ‌های جهانی دو بار جایزه‌ی ادبیات نمایشی را برنده شد و همچنین در 1911 جایزه‌ی نوبل ادبیات را به دست آورد. مترلینگ در سال 1920 به آمریکا مهاجرت کرد و تا سال 1940 در آن جا ماند.

این نمایشنامه‌نویس بزرگ زمانی که 87 سال داشت به دلیل سکته‌ی قلبی از دنیا رفت. از میان آثار وی می‌توان به رستاخیز، نابینایان، موریانه، بعد چهارم... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی پرنده آبی می‌شنویم:

یک تالار بزرگ عجیب، باشکوه، اسرارآمیز شبیه یک ضریح بزرگ یا نظیر پرستشگاه‌های یونانی یا مصری. دیوارهای تالار مثل این‌که از فلز سیاه است. تالار دارای ستون‌های بلند و بزرگ و سرستون‌ها و زینت‌های دیگر که همه از مرمر سیاه، طلا و آبنوس ساخته شده می‌باشد و از جلو به عقب بالا می‌رود، به طوری که کف آن به سه قسمت شده هر قسمت به قسمت بالاتر به وسیله‌ی چند پلکان راه دارند.

در چپ و راست تالار بین ستون‌ها درهای بزرگ که از برنز تیره ساخته شده قرار دارند. عقب تالار یک در بسیار بزرگ که از مفرق است و اطراف آن حجاری‌های باشکوه قرار دارد دیده می‌شود. نور ضعیفی که از درخشندگی ستون‌های مرمر سیاه و آبنوس تولید شده تالار را روشن می‌نماید، موقعی که پرده بالا می‌رود، تاریکی به شکل پیرزنی لباسی که بلند سیاه پوشیده روی صندلی خود بین دو بچه نشسته.

 ۳ ساعت و ۹ دقیقه، ۱۷۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳ دقیقه
مقدمه
۲۸ دقیقه
پرده‌ی نخستین؛ نخستین تابلو
۱۳ دقیقه
پرده‌ی دوم؛ تابلوی دوم
۱۷ دقیقه
پرده‌ی دوم؛ تابلوی سوم
۲۶ دقیقه
پرده‌ی سوم؛ تابلوی چهارم
۴۰ دقیقه
پرده‌ی سوم؛ تابلوی پنجم
۳ دقیقه
پرده‌ی چهارم؛ تابلوی ششم
۶ دقیقه
پرده‌ی چهارم؛ تابلوی هفتم
۲۹ دقیقه
پرده‌ی چهارم؛ تابلوی هشتم
۱۱ دقیقه
پرده‌ی چهارم؛ تابلوی نهم
۱۴ دقیقه
پرده‌ی چهارم؛ تابلوی دهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی پرنده آبی

برای دانلود کتاب صوتی پرنده آبی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  پرنده آبی

نظرات کتاب صوتی پرنده آبی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.