معرفی و دانلود کتاب صوتی پسری در سطل آشغال مک دونالد

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پسری در سطل آشغال مک دونالد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پسری در سطل آشغال مک دونالد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی پسری در سطل آشغال مک دونالد

کتاب صوتی پسری در سطل آشغال مک دونالد حاوی 10 داستان کوتاه از چند نویسنده‌ی مطرح و درخشان است.

در کتاب صوتی پسری در سطل آشغال مک دونالد از هر نویسنده توضیح مختصری درباره‌ی زندگی‌نامه‌ و آثار آن‌ها آورده شده است که باعث می‌شود شما شناخت بیشتری نسبت به نویسندگان و روحیات آن‌ها داشته باشید.

داستان پسری در سطل آشغال مک دونالد نوشته رابرت کارتر درباره‌ی پسر بچه‌ای تنهاست که بدون اینکه توجه دیگران را به خود جلب کند در سطل زباله‌ زندگی می‌کند، او ضربه‌ی روحی بزرگی خورده که ناشی از مرگ مادر عزیزش است، به همین دلیل خانه را ترک کرده و تنها زندگی می‌کند. او مدت طولانی‌ست که از پس مانده‌های غذاهای سطل زباله‌ی یکی از رستوران‌ها تغذیه می‌کند و کسی از حضور او در آن‌جا آگاهی ندارد.

در یکی از روزها پدر و خواهرش برای دیدن او به دیدارش می‌آیند. او پس از این دیدار حس می‌کند که چقدر دلتنگ آن‌ها بوده است، اما این دلتنگی باعث نمی‌شود که تجدید نظر کند و به خانه برگردد و در کنار آن‌ها زندگی کند. در یکی از شب‌ها که در حال استراحت بود، روزنامه‌ای قدیمی و مچاله شده را می‌خواند، در آن روزنامه خبر ناپدید شدن او و ارتباط او با مرگ مادرش نوشته شده بود. اما پس از مطالعه این تیتر باز هم او به زندگی در سطل زباله رستوران ادامه می‌دهد.

آناماریا ماتوته (Ana Maria Matute) در داستان توبه کار، جهانی مملو از ریا و دروغ را به تصویر می‌کشد. او روایت خود را پس از جریانات مهمی که رخ می‌دهد، بیان می‌کند. جریاناتی که حوادث داستان به خاطر آن‌ها به وجود آمده است. شخصیت اصلی داستان پزشکی‌ست که به عموی پولدار و ثروتمندش می‌گوید که دیگر وقتی برای زندگی کردن ندارد و او را ناخواسته مجبور به عمل جراحی می‌کند.

داستان دو نامه نوشته جی. پی. دانلیوی (J. P. Donleavy) درباره‌ی اتفاقاتی است که در نامه‌های دو زوج گنجانده شده، این دو زوج که به دلیل دخالت‌های بی‌جا و بی‌مورد اطرافیان و خانواده‌هایشان زندگی‌شان از هم پاشیده شده است و یکی از آن‌ها تصمیم می‌گیرد که با نامه‌نگاری مشکلات را حل کند و داستان را ختم به خیر کند.

مردی در قطار نوشته الکس هیلی (Alex Haley)، درباره‌ی مردی بسیار سخاوتمند و مهربان است. او به مردی که زمانی برده بوده و کارهای کشاورزی و سخت انجام می‌داده، کمک می‌کند که به تحصیل بپردازد و مدرک فوق لیسانس خود را از دانشگاه کرنل کسب نماید.

گرسنگی نوشته‌ی ریچارد وایت (Richard White) بیگانگی نژاد سیاه در درون جامعه‌ی آمریکا را به تصویر می‌کشد. از آنتون چخوف در این مجموعه داستان دو داستان آورده شده است. چخوف در داستان شرط، مانند دیگر داستان‌هایش طنزی غم‌انگیز و دردناک را در کمال سادگی روایت می‌کند. آواز قو در قالب نمایشنامه نوشته شده اما در این مجموعه به صورت داستان آمده است.

آنتوان چخوف (Anton Chekhov)، نمایش‌نامه و داستان‌نویس مطرح و درخشان روسی است که در سال 1860 به دنیا آمد. او در سن 44 سالگی وقتی که موقعیتش به عنوان یک بنیان‌گذار سبک نو در نمایش‌نامه‌نویسی و داستان‌نویسی تثبیت و مطرح شده بود، درگذشت. او حدود 400 داستان کوتاه را به نگارش درآورده است. برخی آثار او عبارت‌انداز: «زندگی من»، «مرغ دریایی»، «انگور فرنگی»، «باغ آلبالو»، «سه خواهر» و «دایی وانیا» و... .

در قسمتی از کتاب صوتی پسری در سطل آشغال مک دونالد می‌شنویم:

«احساس عجیبی داشت. در همان جاده‌ای که سال گذشته خانم تبور کشته شده بود، رانندگی می‌کرد. هیچ نشانه‌ای از قاتل وجود نداشت. فقط این‌طور می‌پنداشتند که خانم تبور در جاده‌ای که به ملاقات همسرش می‌رفت مجبور شد بایستد و کسی را سوار کند. بالاخره اتومبیل را در حالی که با بنزین سوزانده شده بود، پیدا کردند. هر سرنخ ممکن را از بین برده بودند. خانم تبور با ضربه‌های وارد آمده به سرش کشته شده بود. جزئیات دیگری هم بود اما روشن بود که روزنامه‌های محلی، بعضی از آن‌ها را انتخاب کرده بود. مج نمی‌توانست بفهمد چطور شوهر او در همان و در همان خانه‌ی بزرگی که برای خانم تبور به عنوان عروس‌اش برایش خریده بود زندگی می‌کند. او با هیجان ناشی از ترس گفت : او و خانم تبور مدت زیادی نبود که ازدواج کرده بودند، این‌طور نیست؟»

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
20 دقیقه
توبه کار
19 دقیقه
دونامه
18 دقیقه
مردی در قطار
32 دقیقه
شرط
72 دقیقه
مرد نابینا
12 دقیقه
دو مرد
42 دقیقه
رانندگی در شب
23 دقیقه
گرسنگی
25 دقیقه
پسری در سطل آشغال مک دونالد
32 دقیقه
آواز قو

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی پسری در سطل آشغال مک دونالد

فاطمه نامجو
۱۳۹۹/۷/۸
خیلی مسخره هیچ نکته اموزنده‌ای نداشت اما صدای گوبنده عالی
مشاهده همه نظرات 1

راهنمای مطالعه کتاب صوتی پسری در سطل آشغال مک دونالد

برای دریافت کتاب صوتی پسری در سطل آشغال مک دونالد و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.