دانلود کتاب صوتی پنهان زیر باران: خاطرات سردار علی ناصری


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی پنهان زیر باران: خاطرات سردار علی ناصری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی پنهان زیر باران: خاطرات سردار علی ناصری

کتاب صوتی پنهان زیر باران: خاطرات سردار علی ناصری اثر سید قاسم یاحسینی به شرح خاطرات مردی بلندبالا می‌پردازد و نکات ناگفته و بیان نشده‌ای از هشت سال جنگ تحمیلی را روایت می‌کند.

سردار علی ناصری، مسئول اطلاعات عملیات لشکر هفت ولیعصر (عج)، جانشین مرکز اطلاعات عملیات قرارگاه کربلا، فرمانده تیپ 6 امام حسن عسگری (ع) و جانشین قرارگاه نصر است که سرانجام در تیرماه سال 1385 بازنشسته شده و این کتاب، حاوی خاطرات وی است که حاصل ماه‌ها گفت و گو و مصاحبه‌های طولانی او با سید قاسم یاحسینی می‌باشد.

خاطرات سردار علی ناصری که لهجه‌ای به گرمای جنوب دارد، در این کتاب صوتی جان می‌گیرد. حرف‌های او هفتاد ساعت از نوارهای کاست سید قاسم یاحسینی از پژوهشگران دفتر ادبیات و هنر مقاومت را پرکرد تا راه باریکی به کلبه خاطرات او از جنگ و اسارت کشیده شود. راهی که روندگان زیادی ندارد.

سردار علی ناصری، آشنای ایل مردان روزگار خود است، اما پیش از همه ما این نیزارهای هور هستند که او را می‌شناسند و حتی نام کوچکش را می‌دانند. این آبراه‌های باریک و پیچ در پیچ هستند که نگاه تیزبین او را در لابه‌لای چولان‌ها نگه داشته‌اند، تا روزی گواهی بدهند که مردی تنها و جسور این آب گرفتگی‌های مرموز را در مه و در شرجی، وجب به وجب شناسایی کرده است.

محتوای این کتاب دربرگیرنده دوران کودکی و نوجوانی ناصری در جاهای مختلف اهواز و روستاهای حومه است. پیروزی انقلاب اسلامی، جذب ایشان به سپاه، شروع جنگ تحمیلی و حضور ایشان در جنگ و مخصوصاً قرارگاه سری نصرت از دیگر بخش‌های کتاب است.

سید قاسم یاحسینی یکی از پرکارترین مورخان بوشهری به شمار می‌رود و از سال 1370 تاکنون نزدیک به هفتاد جلد کتاب در زمینه‌های بوشهر‌شناسی‏، تنگستان‌شناسی، خاطره‌نویسی و تاریخ شفاهی جنگ تحمیلی و تاریخ روشنفکری در ایران منتشر کرده است.

در بخشی از کتاب صوتی پنهان زیر باران می‌شنویم:

فرداى آن روز، دشمن تک سنگینى کرد؛ چنان که حتى از رودخانه کرخه نور هم عبور کرد و به طرف ما آمد. لشکر شش زرهى عراق درگیر ماجرا شد و همین چیزى بود که ما مى‌خواستیم. روى رودخانه پل زدند و تانک‌هایشان را عبور دادند. جنگ سختى بین ما و دشمن در این طرف رودخانه در گرفت. کانون جنگ، منطقه عملیاتى سید جابر بود. بچه‌ها انصافا مقاومت جانانه‌اى کردند و نگذاشتند دشمن جلوتر بیاید.

در این نبرد، حاج على شریف‌زاده شهید شد و غلام باغبانى از ناحیه شکم زخم برداشت. دشمن آتش تهیه سختى روى ما ریخت و عده‌اى از نیروهاى ما را به شهادت رساند. از فرصت استفاده کردم و بچه‌هاى اطلاعات را از یال رودخانه عبور دادم و رفتند و بیست سى نفر از نفرات دشمن را اسیر کردند و آوردند که در بازجویی‌ها اطلاعات خوبى از آن‌ها به دست آوردیم. دشمن تلفات زیادى هم داد و چندین تانک آن‌ها نیز منفجر شد. سرانجام با مردانگى و ایستادگى بچه‌ها، پاتک زرهى دشمن دفع شد و آن‌ها مجبور به عقب نشینى شدند. البته دشمن سه روز پاتک کرد؛ اما کارى از پیش نبرد.

بعد از عملیات، بچه‌ها وقتى اثاث قدیر را گشتند، وصیتنامه‌اى از او پیدا کردند که درست یک هفته قبل از شهادتش نوشته بود. یک جمله از آن وصیتنامه هنوز در ذهنم است: «دوستان، به خدا قسم من احساس مى‌کنم رفتنم نزد خداوند بسیار نزدیک است.»

 ۱۵ ساعت و ۵۱ دقیقه، ۸۷۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۰ دقیقه
بخش اول
۲۷ دقیقه
بخش دوم
۲۸ دقیقه
بخش سوم
۲۷ دقیقه
بخش چهارم
۲۷ دقیقه
بخش پنجم
۲۷ دقیقه
بخش ششم
۲۵ دقیقه
بخش هفتم
۲۸ دقیقه
بخش هشتم
۲۸ دقیقه
بخش نهم
۲۸ دقیقه
بخش دهم
۲۸ دقیقه
بخش یازدهم
۲۹ دقیقه
بخش دوازدهم
۲۶ دقیقه
بخش سیزدهم
۲۸ دقیقه
بخش چهاردهم
۲۶ دقیقه
بخش پانزدهم
۲۸ دقیقه
بخش شانزدهم
۲۸ دقیقه
بخش هفدهم
۲۵ دقیقه
بخش هجدهم
۲۹ دقیقه
بخش نوزدهم
۲۶ دقیقه
بخش بیستم
۲۸ دقیقه
بخش بیست و یکم
۲۹ دقیقه
بخش بیست و دوم
۲۷ دقیقه
بخش بیست و سوم
۲۷ دقیقه
بخش بیست و چهارم
۲۶ دقیقه
بخش بیست و پنجم
۲۹ دقیقه
بخش بیست و ششم
۲۸ دقیقه
بخش بیست و هفتم
۲۷ دقیقه
بخش بیست و هشتم
۲۹ دقیقه
بخش بیست و نهم
۲۸ دقیقه
بخش سی‌ام
۲۸ دقیقه
بخش سی و یکم
۲۵ دقیقه
بخش سی و دوم
۲۳ دقیقه
بخش سی و سوم
۲۶ دقیقه
بخش سی و چهارم
۲۵ دقیقه
بخش سی و پنجم

راهنمای دانلود کتاب صوتی پنهان زیر باران: خاطرات سردار علی ناصری

برای دانلود کتاب صوتی پنهان زیر باران: خاطرات سردار علی ناصری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  پنهان زیر باران: خاطرات سردار علی ناصری
جعفرزاده رضوان
۱۳۹۷/۱۰/۲۸
کتابهای عالی دارید. سپاسگزارم
رضا زریون
۱۳۹۹/۲/۲۸
کتاب خیلی خیلی خوبی هست پیشنهاد می‌کنم که این کتاب رو گوش بدید
هادی حسن ابادی
۱۳۹۹/۲/۱
فقط سر و صدای تیراندازی و پس زمینه خیلی زیاده و مجبور بودم مرتب کم و زیاد کنم صدای گوشی رو ولی داستانش عالیه و توصیه میکنم بخوانید یا بشنوید. تشکر
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۶)