دانلود کتاب صوتی کسی به یاد ماهی‌ها نبود


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کسی به یاد ماهی‌ها نبود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی کسی به یاد ماهی‌ها نبود

کتاب صوتی کسی به یاد ماهی‌ها نبود اثر اکبر احمدی، داستانی زیبا و آموزنده است که به مناسبت خشک شدن رودخانه زاینده رود به منظور توصیف طبیعت و احوال مردم اصفهان به زبانی ساده برای کودکان روایت می‌شود.

روزی روزگاری، رودخانه‌ای که برای هزاران سال پر آب بود و همه‌ی دشت‌ها و صحراهای اطراف خودش را سیراب و سرسبز می‌کرد، خشک و بی‌آب شد آن‌قدر خشک، که نیزارهای کناره‌های آن که محل زندگی قورباغه‌ها و پناهگاه ماهی‌ها بود خشکید و از بین رفت.

در یکی از روزهای آخر زمستان، آن وقتی که کشاورزها دانه‌های گندم را در زمین می‌کارند سدی که در جلوی آب بسته بودند را باز کردند و آب دوباره در رودخانه جاری شد. کشاورزها در اطراف مسیر رودخانه شروع به کار و فعالیت کردند. آن‌ها زمین را شخم زدند و دانه‌های گندم را در زمین‌ها پاشیدند و سپس در انتظار آب نشستند. هر وقت نوبت آب به یکی از کشاورزها می‌رسید خداوند را شکرگزاری می‌کرد و آب را به زمینش می‌رساند.

در پشت سد، دریاچه‌ی بزرگ و زیبایی درست شده بود و ماهی‌ها در آنجا با خوشی زندگی می‌کردند. از وقتی سد باز شده بود در بین ماهی‌ها هم شور و هیجان زیادی بوجود آمده بود و آن‌ها از این اتفاق خوشحال بودند زیرا حالا می‌توانستند همراه آب حرکت کنند و جاهای جدید و دیدنی اطراف رودخانه را ببینند. با این حال ماهی‌ها نگران بودند چون تا به حال به این مسافرت نرفته بودند. آن‌ها پیش بزرگترها رفتند و درباره‌ی خطرهای این مسافرت سوال کردند. بزرگترها پاسخی نداشتند و فقط گفتند تا به حال کسی از این مسافرت برنگشته است تا از مشکلات آن برای دیگران بگوید. بعضی از ماهی‌ها که محتاط و ترسو بودند تصمیم گرفتند که به این مسافرت نروند ولی ماهی شجاع با گروهی از دوستانش سفر ناشناخته‌شان را در رودخانه شروع کردند.

آیا می‌دانید برای ماهی شجاع و دوستانش چه اتفاقات شیرین و تلخی پیش آمد؟ برای دانستن ماجرای سفر ماهی‌ها و پایان سفر آن‌ها و درس زیبایی که این داستان در پایان به ما انسان‌ها می‌دهد این کتاب صوتی را بشنوید.

 ۲۲ دقیقه، ۱۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۵۰۰ ت - 0.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۹ دقیقه
قسمت اول - پناهگاه ماهی‌ها
۱۴ دقیقه
قسمت دوم - اشک ماهی‌ها

راهنمای دانلود کتاب صوتی کسی به یاد ماهی‌ها نبود

برای دانلود کتاب صوتی کسی به یاد ماهی‌ها نبود و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  کسی به یاد ماهی‌ها نبود